Temat: oświadczenie w zakresie 17 ust. 2

czy skarbnik podpisujący umowę o udzielenie zamówienia (jako kontrasygnata)  winien złożyć oświadczenie z art. 17 ust. 2

2 (edytowany przez Katiqq 2018-11-14 13:05:14)

Odp: oświadczenie w zakresie 17 ust. 2

Nie ma takiej potrzeby. Jest to tylko potwierdzenie zabezpieczenia środków finansowych na realizację zamówienia. Wydaje mi się, że UZP wypowiadał się kilka lat temu w tym zakresie. A może to GIODO? Nie pamiętam.

https://www.prawo.pl/samorzad/czy-skarbnik-gminy-powinien-zlozyc-oswiadczenie-na-druku-zp-1-gdy-kontrasygnuje-umowe,228890.html

3

Odp: oświadczenie w zakresie 17 ust. 2

tak tylko z "najnowszej" opinii UZP dot. "podejścia do konfliktu interesów" wynika, że podpisanie umowy jest ostatnią czynnością podejmowaną w postępowaniu i osoby podpisujące umowę winny złożyć oświadczenia z art. 17 ust. 2. Bzdura totalna nie rozumiem jak skarbnik, który podpisuje umowę a w zasadzie ją kontrasygnuje może byc uznany za wykonującego czynności w postępowaniu

4

Odp: oświadczenie w zakresie 17 ust. 2

Skarbnik nie podpisuje.

5

Odp: oświadczenie w zakresie 17 ust. 2

dzięki

6

Odp: oświadczenie w zakresie 17 ust. 2

kontrasygnata nie jest podjęciem zobowiązania a tylko potwierdzeniem środków. Nigdy nie wymagam od skarbika podpisu