1

Temat: miniPortal UZP - szyfrowanie

Próbuję zasymulować całą drogę złożenia oferty:
1. Tworzę ogłoszenie na testowym miniPortalu,
2. Jako wykonawca szyfruję ofertę, wysyłam przez prywatny puap na firmową skrzynkę.
2. Na firmowej skrzynce odbieram ofertę i jako zamawiający chcę ja odszyfrować i tu mam problem, dostaje komunikat "Brak plików spełniających kryteria odszyfrowania" - czy ktoś wie o co chodzi?
Nie chciałbym czegoś takiego na prawdziwym otwarciu ofert.

2

Odp: miniPortal UZP - szyfrowanie

a pobrałeś klucz prywatny?

3

Odp: miniPortal UZP - szyfrowanie

Tak, po terminie składania ofert pobieram ten klucz.
Robię wszystko jak na filmie instruktarzowym, film kończy się w momencie kliknięcia [Odszyfruj ofertę] a u mnie wtedy wyskakuje komunikat o braku plików spełniających kryteria.

4

Odp: miniPortal UZP - szyfrowanie

muszę spróbować a może nie wysłałeś samych dokumentów zapakowanych w formacie zip? .... albo źle zaszyfrowana

5

Odp: miniPortal UZP - szyfrowanie

Próbowałem z szyfrowanym zip, doc, nawet pdf z podpisem elektronicznym, używałem aplikacji do szyfrowania pobranej ze strony miniportalu test i tej oficjalnej.
Na razie odpuszczam temat, trzeba do tego jeszcze siwz przerobić.

6

Odp: miniPortal UZP - szyfrowanie

miniPortal@uzp.gov.pl może napisz do nich

7

Odp: miniPortal UZP - szyfrowanie

Wysłałem, a jeszcze spróbuję na innym komputerze, może ta aplikacja nie "dogaduje się" z tym co mam.

8

Odp: miniPortal UZP - szyfrowanie

Czy ktoś testował aplikacje w zakresie odszyfrowania? Moje wszelkie próby nie pozwalają mi otworzyć oferty.

9

Odp: miniPortal UZP - szyfrowanie

piotrekb napisał/a:

Czy ktoś testował aplikacje w zakresie odszyfrowania? Moje wszelkie próby nie pozwalają mi otworzyć oferty.

Testy zakończone pozytywnie, jednak ta platformie produkcyjne, testowa nie pozwala przeprowadzić pełnych testów.

10

Odp: miniPortal UZP - szyfrowanie

Uff... Cieszy mnie twoja wiadomość, bo jutro ogłaszam przetarg powyżej progów i boję się że ze składaniem ofert coś nie zadziała.
Niestety, nie mamy jeszcze statutu podmiotu publicznego na ePuap. Wniosek złożyliśmy 2 tygodnie temu i mam nadzieję że rozpatrzą go wkrótce. Składaliście może taki wniosek ostatnio? Długo czekaliście?

11

Odp: miniPortal UZP - szyfrowanie

A jakby taka sytuacja miała miejsce na właściwym otwarciu ofert??
Dziś w Gazecie prawnej czytałam artykuł, że MiniPortal działa bez zarzutu - słowa tego p.o. Prezesa UZP, ale kurde, na podstawie czego on to stwierdza?? No ja pytam? Na podstawie testów? Przykład piotrekb wskazuje, ze nie jest OK i jest wizja, że przy otwarciu będzie dużo problemów dla nas Zamawiających. A czy to nie będzie tak, że dopiero po 35 dniach od ogłoszenia, czyli co najmniej od 18 października będzie można tak w rzeczywistości stwierdzić działanie MiniPotralu?? Bo ja myślę, ze dopiero wtedy Zamawiający będą mogli się wypowiedzieć przy prowadzeniu pełnej nie testowej procedury jak działa to cudowne narzędzie stworzone przez Ministerstwo.... Czas zweryfikuje wszystkie ahy i ohy...
Czekam z niecierpliwością na pierwsze wrażenia od osób które rzeczywiście prowadzą postępowanie w wersji elektronicznej a nie testują MiniPortal. Trzymam za Was kciuki;)

12 (edytowany przez jazz 2018-10-29 12:49:05)

Odp: miniPortal UZP - szyfrowanie

Ja ogłaszam przetarg na usługi społeczne więc termin składania ofert mam krótki. Jak się uda z tym ePuap to może już za dwa tygodnie będziemy otwierać oferty, a jak nie to będziemy przesuwać termin. Kurcze, co za nerwówka.

13

Odp: miniPortal UZP - szyfrowanie

jazz napisał/a:

Ja ogłaszam przetarg na usługi społeczne więc termin składania ofert mam krótki. Jak się uda z tym ePuap to może już za dwa tygodnie będziemy otwierać oferty, a jak nie to będziemy przesuwać termin. Kurcze, co za nerwówka.

Powyżej progów?.

14 (edytowany przez asiek 2018-10-30 07:24:34)

Odp: miniPortal UZP - szyfrowanie

jazz napisał/a:

Uff... Cieszy mnie twoja wiadomość, bo jutro ogłaszam przetarg powyżej progów i boję się że ze składaniem ofert coś nie zadziała.
Niestety, nie mamy jeszcze statutu podmiotu publicznego na ePuap. Wniosek złożyliśmy 2 tygodnie temu i mam nadzieję że rozpatrzą go wkrótce. Składaliście może taki wniosek ostatnio? Długo czekaliście?


My złożyliśmy wniosek do epuap 15 października i czekamy. Podobno do miesiąca może potrwać weryfikacja jeśli zamawiający nie jest podmiotem publicznym

15

Odp: miniPortal UZP - szyfrowanie

fifi napisał/a:

A jakby taka sytuacja miała miejsce na właściwym otwarciu ofert??
Dziś w Gazecie prawnej czytałam artykuł, że MiniPortal działa bez zarzutu - słowa tego p.o. Prezesa UZP, ale kurde, na podstawie czego on to stwierdza?? No ja pytam? Na podstawie testów? Przykład piotrekb wskazuje, ze nie jest OK i jest wizja, że przy otwarciu będzie dużo problemów dla nas Zamawiających. A czy to nie będzie tak, że dopiero po 35 dniach od ogłoszenia, czyli co najmniej od 18 października będzie można tak w rzeczywistości stwierdzić działanie MiniPotralu?? Bo ja myślę, ze dopiero wtedy Zamawiający będą mogli się wypowiedzieć przy prowadzeniu pełnej nie testowej procedury jak działa to cudowne narzędzie stworzone przez Ministerstwo.... Czas zweryfikuje wszystkie ahy i ohy...
Czekam z niecierpliwością na pierwsze wrażenia od osób które rzeczywiście prowadzą postępowanie w wersji elektronicznej a nie testują MiniPortal. Trzymam za Was kciuki;)

Ja ostateczne testy zrobiłem w powiazaniu z ePUAP, najpierw szyfrując i wysyłając, a później po odebraniu, odszyfrowując. Nie testowałem wycofania i zmiany oferty. Nie wiem też co będzie jak wykonawca do zaszyfrowania użyje aplikacji w wersji testowej, czy jest kompatybilna z produkcyjną.
Z innych moich spostrzeżeń.. to wysłana na ePUAP oferta docierała z różnym opóźnieniem, największe to ok. 50 minut (UPP było z datą wysłania). Ja dla własnego spokoju pomiędzy godziną składania o otwarciem będę dawał co najmniej 3 godziny.