1

Temat: szacowanie usług szkoleniowych w projekcie UE

Witam.
Temat pewnie był już poruszany.
Realizujemy projekt unijny, w którym mamy do przeprowadzenia różne kursy dla uczniów, np: prawo jazdy kat. B,C, kurs wózka widłowego, koparko-ładowarki, kursy komputerowe itp. Oprócz kursów mamy też studia podyplomowe dla nauczycieli.
I teraz moje pytanie: czy studia podyplomowe szacować razem z kursami, czy osobno ?
Kursy oczywiście sumuję wszystkie razem, wartość wychodzi powyżej 30 tys. euro i robię przetarg z podziałem na części.
Natomiast studia podyplomowe to 30 tys. złotych i przetarg nie byłby konieczny.
Osobiście uważam, że studia podyplomowe powinny być osobno, bez przetargu.

Jakie są wasze opinie i doświadczenia ?

2

Odp: szacowanie usług szkoleniowych w projekcie UE

mateusz;

Zobacz tu:

https://www.wprzetargach.pl/kategorie/Warto%C5%9B%C4%87-zam%C3%B3wienia-art-32-ust-1/ustalanie-wartosci-zamowienia-czesc-3-wartosc-zamowienia-na-uslugi-szkoleniowe-lub-edukacyjne

Ale warto także przeczytać to:

https://www.wprzetargach.pl/kategorie/Warto%C5%9B%C4%87-zam%C3%B3wienia-art-32-ust-1/zamowienia-dotyczace-kursu-na-kwalifikacje-kelner-barman-z-nauka-jezyka-angielskiego-oraz-kursu-z-obslugi-ruchu-turystycznego-ta

3 (edytowany przez Marta 2018-09-05 06:09:14)

Odp: szacowanie usług szkoleniowych w projekcie UE

bardzo dobra interpretacja, dzięki
ja mam dylemat co z zamówieniem na usługi szkoleniowe-usługi społeczne, które w dwóch częściach (na 6 części)zamówienia nie wyszły tzn. były unieważniane. Wartość tych dwóch części zamówienia nie przekracza 50 tyś zł.czy można przeprowadzić zapytanie ofertowe bez ogłoszania zamówienia na usługi społeczne i bez ogłaszania w bazie konkurencyjności? czy jednak zastosować taką samą procedurę jak przy szacowaniu łącznym z tymi już zrealizowanymi? wiem że jest opinia UZP, a raczej INFORMATOR UZP Z 2011, gdzie jest interpretacja aby takie zamówienia traktować jako nowe i szacować odrębnie.Czy to jest nadal aktualne?

4

Odp: szacowanie usług szkoleniowych w projekcie UE

Wg mnie ta interpretacja jest aktualna. Jeżeli jedno postępowanie podzielone na części a jedna z nich nie wyszła to nowe postępowanie z wartością tej jednej części.

5

Odp: szacowanie usług szkoleniowych w projekcie UE

Ja również uważam, że w takim przypadku ustawy - Pzp nie stosuje się. Jest to zamówienie do 30 000 euro.

6

Odp: szacowanie usług szkoleniowych w projekcie UE

dziękuje za Wasze opinie

7

Odp: szacowanie usług szkoleniowych w projekcie UE

Dzięki za pomoc smile

8

Odp: szacowanie usług szkoleniowych w projekcie UE

W mojej ocenie nie wszystkie szkolenia i kursy będą się sumować.
Kursy prawa jazdy, kurs komputerowy i kurs koparki to zupełnie inne kursy. Nie są ze sobą w żaden sposób związane. Nawet wymogi wobec wykonawców (wpisy w odpowiednie rejestry) są całkowicie odmienne. Nie ma tu ani tożsamości przedmiotowej ani podmiotowej, o studiach podyplomowych już nie wspominając.

https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/interpretacja-przepisow/opinie-archiwalne/udzielanie-zamowien-publicznych-na-uslugi-szkoleniowe