1

Temat: Przedłużenie terminu związania ofertą jako kryterium oceny ofert

Witam,
Chciałbym Was zapytać co myślicie o następującym kryterium oceny oferty: Przedłużenie terminu związania ofertą.
Nie jest to kryterium podmiotowe, więc wydaje się, że powinno być ok.
Myślę o nim ponieważ Wykonawcy robót budowlanych zaczynają trochę cwaniakować. Mianowicie składają ofertę - oczywiście niekompletną. Następnie - gdy się zorientuje jakie wpłynęły pozostałe oferty -  przeciąga w odpowiedni sposób postępowanie tak długo, aż Zamawiający będzie zmuszony wystąpić o Przedłużenie terminu związania z ofertą. W takiej sytuacji Wykonawca nie przedłuża terminu związania ofertą, a Zamawiający ma wybór: wybrać droższego (czasami dużo droższego) albo unieważnić postępowanie.
Niewiarygodne to może jest, ale prawdziwe - niestety.

2

Odp: Przedłużenie terminu związania ofertą jako kryterium oceny ofert

oraz nie jest to kryterium przedmiotowe.  Odpada.

3

Odp: Przedłużenie terminu związania ofertą jako kryterium oceny ofert

Takiej odpowiedzi się w sumie spodziewałem. Zakładałem jednak, że skoro oferta jest na realizację przedmiotu zamówienia to znaczy że jest z nią związana. Ale to chyba jest lekko naciągane.
Może macie jakieś sposoby na takich Wykonawców?

4

Odp: Przedłużenie terminu związania ofertą jako kryterium oceny ofert

W jaki sposób przeciąga?. To Ty jako zamawiający decydujesz kiedy, co i jak .... To Ty możesz "przeciągnąć" ....

5

Odp: Przedłużenie terminu związania ofertą jako kryterium oceny ofert

Darek W. napisał/a:

W jaki sposób przeciąga?. To Ty jako zamawiający decydujesz kiedy, co i jak .... To Ty możesz "przeciągnąć" ....

Otóż to.
A wracając, to nie powinno być coś takiego kryterium. Nie odnosi się do przedmiotu. A nawet zastanawiam się czy wyznaczając takie kryterium, osiagnalbys cel który Ci przyświeca.