1 (edytowany przez Marta 2018-04-26 10:45:52)

Temat: art. 144 ust. 1 pkt 4 c

czy możecie mi wyjaśnić kiedy następuje sytuacja opisana w tym artykule?i jak skorzystać ze zmiany wykonawcy w takim przypadku?
u nas jest mniej więcej taki problem, umowa na systemy, wykonawca w trakcie realizacji umowy zgłasza wniosek o upadłość, umowa wykonana w 90% z dofinansowaniem unijnych, nie opłaca sie Z. juz z tego rezygnować , chcielibyśmy tą umowe finalizować .wpłyneło pismo z banku o tym że wszysktie przekazywane zobowiązania  beda wplywac na konto banku a nie wykonawcy. Z. ma sygnały od podwykonawcow że wykonali dane systemy a kasy nie dostali od wykonawcy. Z. dostanie licencje ale po zapłacie W.
i tu pytanie czy w takiej sytuacji możemy zaplacić podwykonawcy? który realizował daną część zamówienia i to on te licencje tak naprawde może Z. przekazać? lub czy możemy dokonać zmiany umowy dot. podmiotu?
dochodzi do tego kwestia asysty i serwisu który miał być w ramach tej umowy świadczony przez okres 48 m-cy przez wykonawce.

2

Odp: art. 144 ust. 1 pkt 4 c

MOŻE WADIALNY BĘDZIE MÓGŁ POMÓC
tutaj opisana jest sytuacJa gdy jeden z konsorcjantów ogłasza likwidacje, u mnie sytuacja jest taka ze dwóch czlonków- czyli wszyscy zlożyli wniosek o upadłość i co w takiej sytuacji?czy można sie dogadac z podwykonawcami którzy de fakto robili nam te systemy
https://www.wprzetargach.pl/kategorie/zabezpieczenie-nalezytego-wykonania-umowy/upadlosci-jednego-z-konsorcjantow-nawet-ostateczna-likwidacja-nie-ma-wplywu-na-zakres-odpowiedzialnosci-pozostalych-konsorcjanto

3

Odp: art. 144 ust. 1 pkt 4 c

wznawiam