1 (edytowany przez lisvitalis 2018-04-20 12:40:40)

Temat: dzielić czy nie dzielić - odiweczny problem

Jak podejść do tematu. Mam do wydatkowania na zakupy np. urządzeń laboratoryjnych 250 000 zł. Warunek mam taki, że 75% tej kwoty czyli 187 500 muszę wydać w tym roku( i wydam do końca września)  a pozostałe 25% czyli kwotę 62 500 zł muszę wydać w okresie od stycznia do marca 2019r. No i co zrobić? Przy dzieleniu pierwsza część oczywiście PNO, druga część poza ustawą. Ale ja mam sytuację gdzie wiem już dziś o całej kwocie i warunkach wydania pieniędzy. Oczywiście najłatwiej byłoby zrobić postępowanie z możliwością dostawy części urządzeń w 2019r. ale nikt zapewne nie podejmie ryzyka zagwarantowania w marcu 2019 ceny zaproponowanej w ofercie złożonej w czerwcu 2018. Wydatki na 100% będą kontrolowane i oczywiście chcę uniknąć ewentualnego zarzutu nieuzasadnionego podziału na części.  A może postępowanie udzielane w częściach czyli na większą część w 2018 PNO i na mniejszą też PNO w 2019. Co poradzicie?

2

Odp: dzielić czy nie dzielić - odiweczny problem

Dlaczego nie możesz wydać całości kwoty w roku bieżącym?

3

Odp: dzielić czy nie dzielić - odiweczny problem

myśle ze tu wchodzi w gre jedynie zamwienie udzielane  w częściach, 1 PN w tym roku, drugie postepowanie PN w roku 2018

4

Odp: dzielić czy nie dzielić - odiweczny problem

Marcel napisał/a:

Dlaczego nie możesz wydać całości kwoty w roku bieżącym?

Takie warunki umowy z ministerstwem.

5

Odp: dzielić czy nie dzielić - odiweczny problem

Moim zdaniem można zlecić zamówienie na całość, czy wykonawca podtrzyma ceny?, myślę że tak, może przecież już mieć na stanie urządzenia laboratoryjne z tym że część z tych urządzeń do kwoty na 2019r., przechowa dla zamawiającego i sprzeda je w 2019r., ten asortyment przecież nie ulega przeterminowaniu i może zostać przechowany z wydaniem pozostałej właśnie części w kolejnym roku.

6

Odp: dzielić czy nie dzielić - odiweczny problem

Jeżeli jest umowa z ministerstwem na 100% to łączyć szacunek. Reszta wedle uznania. 1 PN na wszystko lub z podziałem na części albo PN w 2018 i PN w 2019.

7

Odp: dzielić czy nie dzielić - odiweczny problem

Zrobił bym na całość.

8

Odp: dzielić czy nie dzielić - odiweczny problem

Dzięki za podpowiedzi. Na pewno szacunek łączny, mimo wszystko skłaniam się ku udzielaniu w  częściach w 2018 i 2019. Ale jak to się skończy ...