1

Temat: postępowanie regulaminowe

Zamawiający sektorowy
postępowanie do 30 tyś - informacyjnie gdyż do progów UE mogę stosować regulamin ; zostanie przeprowadzone jako PN i ....

czytam regulamin po poprzednim pracowniku a tu:
termin związania ofertą do kwoty ..... PLN 45 dni
termin związania ofertą powyżej kwoty ..... PLN 60 dni

i mogę sobie (ja lub oferent) jeszcze wydłużyć o 60 dni

nie wiem czy na szybko nie zmieniać regulaminu na normalne dla mnie 30 dni i 60 dni w zależności czy do lub od progu czy zostawić sobie taki lajcik choć nie wyobrażam sobie, aby tyle postępowania tkwiło u mnie (bo nie mam na to czasu)

2

Odp: postępowanie regulaminowe

Jeżeli masz taką możliwość że dowolnie można kształtować TZO to te 45 zmieniłbym na 60 smile
Wg mnie 45 jest lepsze od 30.

3

Odp: postępowanie regulaminowe

ja nie mam tyle czasu, aby bawić się z takimi terminami - widać jak poprzednicy pracowali

4

Odp: postępowanie regulaminowe

zostawię to na razie i jak wyjdę z postępowań unijnych to na spokojnie poprawię regulamin

5

Odp: postępowanie regulaminowe

Jakie to ma znaczenie, przecież nikt Ci nie każe rozstrzygać postępowań dopiero po tych 45 dniach. Możesz ogłosić wynik na 2 dzień po otwarciu ofert. Ja bym tego nie ruszał. Ktoś kiedyś zabezpieczył się na wypadek nieprzewidzianych okoliczności tak aby nie musieć wzywać wykonawców do przedłużenia TZO.

6

Odp: postępowanie regulaminowe

idąc tropem art. 66 kc ja bym jednak zmieniła na 30 dni. Dlaczego? Ponieważ Wykonawca (potencjalny) prawdopodobnie nie przeczyta Twojego regulaminu (a jest w ogóle opublikowany? ten regulamin? przecież nie chodzi mi o Wykonawcę)

30 dni zdaje się być terminem bardziej powszechnym, nie widać w nim "nieuzasadnionego opóźnienia". Choć jeśli ktoś mnie zapyta czemu nie 14 dni - nie potrafiłabym odpowiedzieć. smile

7

Odp: postępowanie regulaminowe

amsala napisał/a:

idąc tropem art. 66 kc ja bym jednak zmieniła na 30 dni. Dlaczego? Ponieważ Wykonawca (potencjalny) prawdopodobnie nie przeczyta Twojego regulaminu (a jest w ogóle opublikowany? ten regulamin? przecież nie chodzi mi o Wykonawcę)

30 dni zdaje się być terminem bardziej powszechnym, nie widać w nim "nieuzasadnionego opóźnienia". Choć jeśli ktoś mnie zapyta czemu nie 14 dni - nie potrafiłabym odpowiedzieć. smile

opublikowany jest :-)

8

Odp: postępowanie regulaminowe

Nie wiem jak Wy ale ja zawsze w ogłoszeniu i warunkach zamówienia podaje termin związania ofertą. Fakt opublikowania lub nie regulaminu nie ma tu znaczenia. Regulamin tworzy się dla pracowników zamawiającego i nie zastępuje on IWZ.

9

Odp: postępowanie regulaminowe

marekw2 napisał/a:

Nie wiem jak Wy ale ja zawsze w ogłoszeniu i warunkach zamówienia podaje termin związania ofertą. Fakt opublikowania lub nie regulaminu nie ma tu znaczenia. Regulamin tworzy się dla pracowników zamawiającego i nie zastępuje on IWZ.

było podawane zgodnie z regulaminem

ja też podaje

10

Odp: postępowanie regulaminowe

marekw2 napisał/a:

... ja zawsze w ogłoszeniu i warunkach zamówienia podaje termin związania ofertą.....

I to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Tylko trzeba pamiętać, że sprawdzają takie zapytania również pod kątem zgodności z wewnętrznymi przepisami. Czyli nie można wpisać w ogłoszeniu 30 dni, jeśli w Regulaminie jest 45.

11

Odp: postępowanie regulaminowe

Podłączę się pod temat z kilkoma pytaniami. Na co dzień nie robię sektorowych i w związku z tym mam kilka wątpliwości, chcę pewnej jednostce pomóc, wartość zamówienia ok 12 mln zł: rob, bud
a)  w tej sytuacji zamawiający nie powinien robić przetargu, przetarg poniżej kwot z rozporządzenia ale ma w swoim regulaminie napisane że jeżeli powyżej 1 mln zł na rob, bud. to robi wg ustawy. Jaki może być zarzut podczas kontroli??
b) robiąc pn ogłasza ogłoszenie w DUUE?? W przypadku sektorowych nie dotyczą przepisy tak jak w przypadku "normalnych zamawiających czyli od 30 tys euro do 209 tylko przetargi robi sie jeżeli kwoty przekraczają progi unijne?

12

Odp: postępowanie regulaminowe

a) żadnego zarzutu, tylko ogłoszeni jako nieobowiązkowe i podstawy na odwołanie nie ma - chyba że postępowanie z dofinansowaniem to wtedy inne zasady
b) dla robót budowlanych próg unijny to ponad 5 mln euro - robisz krajowe i ogłaszasz bzp

13

Odp: postępowanie regulaminowe

jo napisał/a:

(...)
b) dla robót budowlanych próg unijny to ponad 5 mln euro - robisz krajowe i ogłaszasz bzp

dla sektorowych jest zwolnienie z ustawy Pzp do progów unijnych - lecisz regulaminem

14

Odp: postępowanie regulaminowe

jeśli jest dotacja to należy zamieścić w bazie konkurencyjności

15

Odp: postępowanie regulaminowe

golavox napisał/a:
jo napisał/a:

(...)
b) dla robót budowlanych próg unijny to ponad 5 mln euro - robisz krajowe i ogłaszasz bzp

dla sektorowych jest zwolnienie z ustawy Pzp do progów unijnych - lecisz regulaminem

fakt