1

Temat: Usługi pocztowe - przesyłki urzędowe

Sławomir Wikariak - luty 2017 r. "Koniec z przetargami na przesyłki pocztowe: Listy z urzędu i sądu dostarczy tylko Poczta Polska".

Jak w temacie, czy to prawda, że poczta jest już monopolistą?

2

Odp: Usługi pocztowe - przesyłki urzędowe

Nie wiem. Robię jako usługę społeczną, zamieszczam ogłoszenie na BIP i wysyłam informację do PP.

3

Odp: Usługi pocztowe - przesyłki urzędowe

jarosław napisał/a:

Nie wiem. Robię jako usługę społeczną, zamieszczam ogłoszenie na BIP i wysyłam informację do PP.

zrobiłeś swój wzór umowy?

4

Odp: Usługi pocztowe - przesyłki urzędowe

Przygotowałem OPZ który będzie podstawą do sporządzenia umowy. Pierwotnie jako wzór umowy dałem umowę z zeszłego roku poczty PL. Cofnął ją radca prawny twierdząc że to umowa typowa dla konkretnego wykonawcy a prowadzimy procedurę otwartą (w ramach usług społecznych).
Jako że w usługach społecznych nie ma wymogu zamieszczania wzoru umowy / warunków, a umowa tak czy inaczej będzie na wzorze Poczty PL to mam OPZ z zastrzeżeniem że w przypadku sprzeczności zapisów OPZ z postanowieniami regulaminów, załączników itp stosowanych przez wykonawcę, OPZ będzie miał pierwszeństwo.

5

Odp: Usługi pocztowe - przesyłki urzędowe

jarosław napisał/a:

Jako że w usługach społecznych nie ma wymogu zamieszczania wzoru umowy / warunków, a umowa tak czy inaczej będzie na wzorze Poczty PL to mam OPZ z zastrzeżeniem że w przypadku sprzeczności zapisów OPZ z postanowieniami regulaminów, załączników itp stosowanych przez wykonawcę, OPZ będzie miał pierwszeństwo.

dobry zapis, dzieki

6

Odp: Usługi pocztowe - przesyłki urzędowe

a tak z ciekawości na ile lat robiłeś postępowanie?i jak ze zmianami cenników pp? mas stałą cene przez cały okres?my chcemy na 48 mcy,zgodzą sie co do niezmienności cen?

7

Odp: Usługi pocztowe - przesyłki urzędowe

Umowa będzie na rok. W czasie roku ceny niezmienne. Czy w dłuższym okresie to możliwe? Nie wiem. Pewnie zależy od oddziału.

8

Odp: Usługi pocztowe - przesyłki urzędowe

Witam! Jak myślicie na jaki najdłuższy okres mogę zawrzeć umowę na usługi pocztowe? Czy mógłbym to uczynić powiedzmy na 4 lata?

9

Odp: Usługi pocztowe - przesyłki urzędowe

Art. 142 Pzp

10

Odp: Usługi pocztowe - przesyłki urzędowe

Dzięki wielkie, tylko dlaczego inni Z. podpisują nawet na rok umowy, gdzie na dłuższy okres byłoby korzystniejsze.

11

Odp: Usługi pocztowe - przesyłki urzędowe

Zamawiający ma prawo podpisać na rok, dwa itd., ustawa ogranicza maksymalny okres z wyjątkami.

12

Odp: Usługi pocztowe - przesyłki urzędowe

bo pp to monopol i straszą Zamawiających że oferty nie złożą na kilka lat bo ceny idą ciągle w góre

13

Odp: Usługi pocztowe - przesyłki urzędowe

Marta napisał/a:

bo pp to monopol i straszą Zamawiających że oferty nie złożą na kilka lat bo ceny idą ciągle w góre

Dobrze Marta piszesz, to będzie ten powód, hehe

14

Odp: Usługi pocztowe - przesyłki urzędowe

Tak PP ma to gdzieś, w maju robiłam 3 postępowania na usługi pocztowe - jako usługi społeczne, ale póki miałam zapis o niezmienności cen przez okres 24 miesięcy (na tyle robiłam postępowanie) to mi w ogóle ofert nie składali. Jak skapitulowałam i zrezygnowałam z tego zapisu to ofertę złożyli, więc z PP dużo nie pogracie, nie idą jeszcze jak dwa lata temu w stałość w cenach (można było zastrzec, ze przy zmianie cennika zachowają ceny z formularza ofertowego), teraz jak im się cennik zmienia to i Zamawiającym podwyższają... Monopolista jak nic:(

15 (edytowany przez ulotne 2018-11-23 11:42:11)

Odp: Usługi pocztowe - przesyłki urzędowe

Usługi pocztowe również można zaliczyć jako usługi społeczne, fajnie by było ...

Teraz mi wpadło pismo w ręce z "Vademecum zamówień publicznych" i według załącznika XIV do dyrektywy usługi pocztowe są zakwalifikowane do usług społecznych

16

Odp: Usługi pocztowe - przesyłki urzędowe

Witam

mam pytanie czy przy usługach społecznych na usługi pocztowe sporządzacie protokół oraz piszecie uzasadnienie braku podziału zamówienia na części? W necie znalazłam taki artykuł zgodnie z którym powinno się przygotować protokół: https://www.prawo.pl/samorzad/zamawiajacy-sporzadza-protokol-z-postepowania-na-uslugi-spoleczne,234074.html

17 (edytowany przez Marta 2018-12-10 07:34:36)

Odp: Usługi pocztowe - przesyłki urzędowe

wydaje mi się że ma zastosowanie do zamówień na usługi społeczne ale w tym dużym progu czyli art. 138g (pow. 750 000 euro)