1

Temat: przetarg na artykuły spożywcze

Witam, mam takie pytanie. Potrzebuję zrobić przetarg na artykuły spożywcze z tego względu że wartość przekracza 30 tyś euro. Ale chcę podzielić je na 4 części z możliwością składania ofert częściowych. Ale ze względu na to że w zeszłym roku jeden wykonawca złożył mi ofertę na trzy części i je wygrał ale nienależycie świadczy usługi czy mogę teraz ogłoszeniu dać zapis że wykonawca może złożyć ofertę tylko na jedną część? Ten nierzetelny wykonawca złoży pewnie ofertę na te produkty które posiada a nie na pozostałe które kupuje jak najtaniej u innych i nam sprzedaje.

2

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

Art. 36aa

3

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

Czyli mogę:-) dziękuję

4

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

tak z ciekawości, dla ustalenia progu sumujesz całą żywność, czy odrębnie traktujesz nabiał, mięso, bułki,

5

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

janek159 napisał/a:

tak z ciekawości, dla ustalenia progu sumujesz całą żywność, czy odrębnie traktujesz nabiał, mięso, bułki,

do ustalenia progu jako całość

6

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

olimpia1981 napisał/a:

Witam, mam takie pytanie. Potrzebuję zrobić przetarg na artykuły spożywcze z tego względu że wartość przekracza 30 tyś euro. Ale chcę podzielić je na 4 części z możliwością składania ofert częściowych. Ale ze względu na to że w zeszłym roku jeden wykonawca złożył mi ofertę na trzy części i je wygrał ale nienależycie świadczy usługi czy mogę teraz ogłoszeniu dać zapis że wykonawca może złożyć ofertę tylko na jedną część? Ten nierzetelny wykonawca złoży pewnie ofertę na te produkty które posiada a nie na pozostałe które kupuje jak najtaniej u innych i nam sprzedaje.

Powinniście skorzystać z art.24 ust.5. 2).

7

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

Pod warunkiem że zamawiający jest w stanie wykazać niedbalstwo. Jak znam życie jakoś się dogadali.

Co do szacowania, to jak zwykle jesteście "świętsi od papieża". Z tym nabiałem mięsem i pieczywem to był wręcz akademicki przykład jak prawidłowo dzielić zamówienie i szacować oddzielnie.

8

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

Niech łączą. Wyjdzie ponad 30 tyś ecy.

9

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

https://www.portalzp.pl/szacowanie-wartosci-zamowienia/zakup-artykulow-spozywczych-na-biezace-potrzeby-zamawiajacego-to-dostawy-powtarzajace-sie-okresowo-2297.html

cyt. Przy ustalaniu wartości szacunkowej zamówienia na artykuły spożywcze zamawiający  nie powinien dzielić zamówienia na poszczególne grupy asortymentowe. Mogłoby to zostać uznane za podział zamówienia na części mający na celu uniknięcie stosowania przepisów ustawy Pzp. W przypadku kiedy w wyniku jednego postępowania przeprowadzonego z podziałem na poszczególne części okaże się, że udało się wyłonić wykonawcę tylko na niektóre części zamówienia, a pozostałe podlegają unieważnieniu, zamawiający zobowiązany jest przeprowadzić nowe odrębne postępowanie na nierozstrzygnięte części w procedurze stosownej do ich łącznej wartości szacunkowej.

10

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

Olimpia1981 przeczytaj sobie stronę 6 Informatora:

https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0023/24278/Informator_nr_8_2013.pdf

Ja się tego trzymam od kilku lat i nikt mi nie zarzucił dzielenia zamówienia, a było RIO i NIK.
Po co pakować się w przetarg jeśli nie trzeba.... życie trzeba sobie ułatwiać a nie utrudniać:)

11

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

I jeszcze jedno:
https://www.portalzp.pl/top-tematy/zamawiaj-artykuly-spozywcze-zgodnie-z-wytycznymi-uzp-1041.html

12

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

Dziękuję bardzo za wszystkie za odpowiedzi. Niestety muszę robić przetarg bo na  naszym rynku lokalnym istnieje wykonawca, który może zaoferować nam zarówno artykuły sypkie (mąka, cukier), warzywa i owoce jak również nabiał, a wartość tych części przekracza 30 tyś euro. Teraz jednak zastanawiam się czy mogę zrobić zapytanie o cenę ? ale jak? czy zrobić trzy zapytania o cenę ?

13

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

fifi napisał/a:

I jeszcze jedno:
https://www.portalzp.pl/top-tematy/zamawiaj-artykuly-spozywcze-zgodnie-z-wytycznymi-uzp-1041.html




Nie mam dostępu do tej treści artykułu. Mogę prosić na email.

14

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

janek159 napisał/a:

tak z ciekawości, dla ustalenia progu sumujesz całą żywność, czy odrębnie traktujesz nabiał, mięso, bułki,


Do ustalenia wartości zliczam całość, bo u nas istnieje wykonawca który może złożyć ofertę na wszystkie trzy części

15 (edytowany przez Marta 2018-08-01 06:45:08)

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

1. jakie kryteria stosujecie przy PN na artykuły spożywcze?
2. czy wymagacie tego dokumentu: decyzja sanepidu lub inspekcji weterynaryjnej  dla środków transportu (samochodów dostawczych) przystosowanych do przewozu artykułów  spożywczych, którymi będą dowożone artykuły spożywcze, zwłaszcza te które wymagają odpowiednio niskiej temperatury. Wykonawca  powinien złożyć oświadczenie, że posiada wprowadzony system zdrowej żywności  HACCAP

16

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

ktoś pomoże?moje pierwsze postępowanie ze spożywki..

17 (edytowany przez golavox 2018-08-01 10:34:02)

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

Marta napisał/a:

ktoś pomoże?moje pierwsze postępowanie ze spożywki..


cyt. : że posiada wprowadzony system zdrowej żywności  HACCAP

tylko oświadczenie jako tako dla HACCP

może być certyfikowany np. IFS, BRC FSMS - iso 22000

18

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

ok samo oświadczenie dołączyć ma do oferty że posiada wprowadzony system zdrowej żywności  HACCAP tak?
a co do kryteriów poza ceną ,myślałam o czasie reakcji  20pkt i o terminie płatności 20pkt? bedzie ok?

19 (edytowany przez golavox 2018-08-01 10:49:04)

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

Marta napisał/a:

ok samo oświadczenie dołączyć ma do oferty że posiada wprowadzony system zdrowej żywności  HACCAP tak?
a co do kryteriów poza ceną ,myślałam o czasie reakcji  20pkt i o terminie płatności 20pkt? bedzie ok?

HACCP - Hazar Analysis and Critical Control Points - Analiza zagrożeń i krytyczne punkty kontroli ... to nie żadna zdrowa żywność !

20 (edytowany przez golavox 2018-08-01 11:05:37)

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

czas rekreacji co wam to da dla środków spożywczych .... czy nie może przywieść ktoś z drugiego końca PL? czy nawet spedycja .... ograniczenie (40 min to dostawca musi być z danej miejscowości)

czas reakcji to zapis jak najbardziej do cateringu

21

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

poszperałam po postępowaniach 2017/2018 i normalni zamawiający dają 100 % cena i takich jest większość

22

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

za nieterminowe dostawy, za brak towaru, za zła ilość itd kary wpisać do umowy

23 (edytowany przez Marta 2018-08-01 11:38:56)

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

też nad tym myślałam ale co wtedy wpisać w protokole odnośnie cyklu życia..lub
jak określić w opisie przedmiotu zamówienia standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia

24

Odp: przetarg na artykuły spożywcze

może wysokość kar umownych??