1

Temat: referencje

czy wykonawca musi załączyć referencje wykonania dostawy, jeżeli wykonywał ją na rzecz zamawiającego?
w starym rozporządzeniu chyba było, że jak dostawa była wykonana na rzecz zamawiającego, to nie trzeba referencji, skoro zamawiający posiada wiedze czy była ona wykonana należycie.
w nowym jakoś tego nie widzę.

2

Odp: referencje

Par.10 ust.2.

3

Odp: referencje

a 10.2 rozporzadzenia??

4

Odp: referencje

tylko, że tu jest taka sytuacja, że zamawiający nie wystawiał wykonawcy żadnych referencji.
zamawiający wie, że wykonawca wykonał należycie dostawę, na którą postawił w kolejnym przetargu warunek udziału.

5

Odp: referencje

I następna wtopa ustawodawcy. Po co było zapominać o tym zapisie: W przypadku gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane, dostawy lub usługi wskazane w wykazie, o którym mowa w ust. 1 pkt 2 lub 3, zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w ust. 2.

6

Odp: referencje

właśnie tego zapisu szukałem, ale go nie znalazłem

7 (edytowany przez Marcel 2016-09-29 12:47:38)

Odp: referencje

szad napisał/a:

tylko, że tu jest taka sytuacja, że zamawiający nie wystawiał wykonawcy żadnych referencji.
zamawiający wie, że wykonawca wykonał należycie dostawę, na którą postawił w kolejnym przetargu warunek udziału.

Korzysta się z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, skoro są aktualne o ile są to korzystasz w czym problem?
Tu nie chodzi wprost o zamówienia wykonane na rzecz Zamawiającego.

8

Odp: referencje

Marcel nie ma dokumentu, bo zamawiający go nigdy nie wystawił! Nie można więc powołać się na 10.2 rozp. w spr. dok. Gamonie zapomnieli o zapisie, który przytoczyłam w poście 5.

9

Odp: referencje

Marcel napisał/a:
szad napisał/a:

tylko, że tu jest taka sytuacja, że zamawiający nie wystawiał wykonawcy żadnych referencji.
zamawiający wie, że wykonawca wykonał należycie dostawę, na którą postawił w kolejnym przetargu warunek udziału.

Korzysta się z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, skoro są aktualne o ile są to korzystasz w czym problem?
Tu nie chodzi wprost o zamówienia wykonane na rzecz Zamawiającego.

a no w tym że referencje nigdy nie zostały wystawione więc formalnie dokumentu żadnego nie ma dostawa była ok ale referencji brak

10

Odp: referencje

wykonawca powinien zwrócić się o referencje do zamawiającego, które potem powinien temu zamawiającemu złożyć, jeżeli jego oferta zostanie najwyżej oceniona.

logiki w tym za bardzo nie ma, ale poprzez usunięcie wcześniej wspomnianego zapisu z rozporządzenia, innego wyjścia chyba nie ma

11

Odp: referencje

W takim razie zrozumiałe, skoro ich nie było sprawa jasna, ale powołując się np. na usługi czy.r.budowlane które Wykonawca przedstawił wcześniej startując w innym postępowaniu u tego samego zamawiacza to korzysta on właśnie z nich o ile są aktualne.

12 (edytowany przez janek159 2017-09-08 08:35:54)

Odp: referencje

Odkurzam temat.

Co robicie jak wykonawca przedstawił usługę wykonaną na rzecz zamawiającego, wykazał ja w wykazie i nie załączył referencji, bo usługę wykonał właśnie dla tego zamawiającego?

A przy tym zam. nie ma referencji które sam wytworzył, więc nie bardzo pasuje tu pat. 10 ust. 2 Rozp. Poprzedni zapis był w Rozporządzeniu był dobry.   

Wypadałoby zapytać osoby merytorycznie odpowiedzialne za wykonanie zamówienia po stronie zamawiającego czy i jak  usługa została wykonana. Bo chyba na siłę nie tworzyć teraz referencji dla wykonawcy...

Swoją drogą, gdzie jest Katiq?

13

Odp: referencje

janek159 znalazłam no forum co z Katiq, cytuję jej posty:

"2017-03-29 11:54:44

    Katiqq
    Poziom X
    Nieaktywny

Odp: JEDZ ESPD

Bez przesady. Swoją drogą dzisiaj kończę karierę w zamówieniach, ale będę zaglądać"


"2017-03-29 18:38:34 (edytowany przez Katiqq 2017-03-29 18:42:19)

    Katiqq
    Poziom X
    Nieaktywny

Odp: JEDZ ESPD

Inna branża. Nie chciałabym tak na dobre zrywać z Pzp, bo lubiłam tę swoją robotę, ale co i jak, to się okaże za jakiś czas"

14

Odp: referencje

Co do pytania, to dla formalności jeśli by się uprzeć to zrobiłabym notatkę służbową, że merytorycznie odpowiedzialna osoba potwierdziła należyte wykonanie usługi, a jakby ta osoba merytoryczna podpisała tą notatkę to już zupełnie bajka.
Myślę, że wydawanie w tym przypadku referencji dla celu potwierdzenia wykonania usługi jest zbędne.

15

Odp: referencje

aaaaa, hihi - fifi, pozdrawiamy Katiq

16

Odp: referencje

Dziękuję i też pozdrawiam smile

17

Odp: referencje

też wróciłam po długiej przerwie będzie mi Ciebie brakować motylku!!!!!

18

Odp: referencje

Jeżeli Zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty ..... art.26.6 dokumentem w przypadku dostawy jest "chyba" protokół odbioru tej dostawy, który powinien być w posiadaniu Zamawiacza ponieważ stanowi podstawę do wystawienia faktury przez Wykonawcę więc po co papierek typu referencja ...?

19

Odp: referencje

dawaj, dawaj Katiq, nie da się tak łatwo porzucić zamówień !

20

Odp: referencje

Ej, zaraz, jak to skończona kariera w zamówieniach? Szkoda.

A jak inna branża?

21

Odp: referencje

weź nie bądź wścibski Jarosław ,

22

Odp: referencje

Dlaczego? To przejaw zainteresowania osobą na której rady zawsze mogłem liczyć. Szkoda mi że już nie będzie z nami w takim stopniu jak kiedyś.
Gdyby była mi obojętna to bym nie pytał wink

23

Odp: referencje

eee tam, nic Katiq nie wnosiła do tego forum

24

Odp: referencje

janek159 - prowokator big_smile

25

Odp: referencje

fifi napisał/a:

Co do pytania, to dla formalności jeśli by się uprzeć to zrobiłabym notatkę służbową, że merytorycznie odpowiedzialna osoba potwierdziła należyte wykonanie usługi, a jakby ta osoba merytoryczna podpisała tą notatkę to już zupełnie bajka.
Myślę, że wydawanie w tym przypadku referencji dla celu potwierdzenia wykonania usługi jest zbędne.

Nie koniecznie zbędne, glejt to glejt - pamiętajmy oprócz zamawiającego i potencjalnego wykonawcy, w postępowaniu są też inni wykonawcy, a później kontrolerzy etc. którym ten dokument pozwoli na weryfikację spełniania przez danego wykonawcę warunku.