1

Temat: data

jaka date wpisujecie w pkt 20 protokołu z postępowania datę wyboru oferty czy datę podpisania umowy??

2

Odp: data

datę wyboru oferty

3

Odp: data

Datę ostatniego posiedzenia komisji czyli moment wyboru oferty.

4

Odp: data

myślałem podobnie ale na ostatnim szkoleniu z RIO twierdzili że postępowanie się kończy z dniem podpisania umowy i zastanawiam się czy to jest powiązane?

5

Odp: data

Różne są stanowiska, ale pomijając to, prace komisji trwają do wyboru oferty, przecież później komisja się już nie zbiera, chyba że do powtórzenia czynności lub innych.

6

Odp: data

Burmistrz powierzył kierownikowi działu wszystkie swoje obowiązki związane z zamówieniami publicznymi i do wyboru oferty najkorzystniejszej jest wszystko jasne ale pytanie czy w to wchodzi również podpisywanie umów??

7

Odp: data

W to, czyli w co?

8

Odp: data

w powierzenie o którym mowa w art 18 ust 2 jest tam fragment "określonych w niniejszym rozdziale" a wtym rozdziale nie ma podpisywania umów

9 (edytowany przez Katiqq 2017-05-24 18:36:59)

Odp: data

Do podpisania umowy niezbędne jest szczególne pełnomocnictwo. Musisz dokładnie sprawdzić co jest zawarte w umocowaniu kierownika i ewentualnie skonsultować z prawnikiem, czy powierzenie czynności bez konkretnego wskazania może obejmować również podpisanie umowy. Musicie mieć też jakiś dokument mówiący o tym kto może zaciągać zobowiązania.
To, że postępowania kończy się wyborem oferty, to wiadomo już od czasu wyroku SN z 2010 r. (sygnatury brak z wiadomych względów), ale jeśli masz coś takiego jak regulamin pracy komisji, to zapobiegawczo sprawdź, czy nie jest tam zakreślony moment zakończenia pracy komisji np. właśnie wyborem najkorzystniejszej oferty...