1

Temat: dofinansowanie zadań ze środkó ministerstwa

witam
mam problem, gmina pozyskała środki na zadania sportowe prowadzone przez cały rok w szkołach, część środków mamy z ministerstwa a część środków jest z budżetu, w zadaniu uczestniczą wszystkie szkoły z naszej gminy. Są już podpisane umowy - w ubiegłym roku a teraz miałyby być płatności... tylko ja się zastanawiam czy puścić takie wnioseki (każda szkoła to odrębna umowa a kwoty pow. 1500 euro do 13000 euro) o wypłatę środków bo zgodnie z naszym regulaminem każdy wydatek powyżej 1500 euro musi  być realizowany następująco - wniosek o zakup-wysyłanie zapytań-wybór wykonawcy-umowa.

2

Odp: dofinansowanie zadań ze środkó ministerstwa

Hi:) tak się zastanawiam ale o ile pamiętam z własnego doświadczenia  to przy takich zadaniach nie musisz trzymać się procedur  o których piszesz. Po zakończeniu tych zadań środki sa wypłacane na podstawie wcześniej zawartej umowy pomiędzy wami a ministerstwem, przedkładasz im tylko rozliczenie , dawali(ministerstwo) napewno wcześniej jakieś wytyczne co do późniejszego rozliczenia. smile

3

Odp: dofinansowanie zadań ze środkó ministerstwa

z tego co wiem to rozliczenie tych środków z ministerstwem będzie za rok

tylko że ja szukam jakiejś konkretnej podstawy prawnej... a na razie nic nie mam

4

Odp: dofinansowanie zadań ze środkó ministerstwa

a do kogo ma być skierowany ten wniosek o wypłatę? do ministerstwa?

5

Odp: dofinansowanie zadań ze środkó ministerstwa

środki na razie wykładamy swoje w proporcji 50/50 z ministerstwa dostaniemy chyba w maju tylko rozliczenie projektu za rok

6

Odp: dofinansowanie zadań ze środkó ministerstwa

podstawą do wypłaty śodków dla was jest umowa z ministerstwem. W takich zadaniach uczestnicza tez inne osoby (realizuja zadania zlecane na podstawie  umów z wami) a podstawą do wypłaty dla nich środków jest właśnie umowa zawarta między wami a ministerstwem. I nie ma potrzeby stosowania tutaj innych procedur.  Chyba o to chodzi?

7

Odp: dofinansowanie zadań ze środkó ministerstwa

w sumie to problem jest szerszy... na razie jest wniosek w ministerstwie i są umowy gminy ze szkołami bo były niezbednę do wniosku. Na dzień dzisiejszy nie ma 100% pewności że dostaniemy kase, więc w umowach są klauzule, że w razie nieotrzymania dotacji wynagrodzenie bedzie pomniejszone. Czyli na razie musiałaby iść kasa z naszego budżetu i tu chyba muszę stosować regulamin???....

8

Odp: dofinansowanie zadań ze środkó ministerstwa

nie znam dokładnie treści umów ale w przypadku płacenia tylko przez was taki regulamin raczej obowiazuje. Roberto wyłałam Ci pewne info na maila.

9

Odp: dofinansowanie zadań ze środkó ministerstwa

ou, chyba nie dotarło sad

10

Odp: dofinansowanie zadań ze środkó ministerstwa

no właśnie, nic nie mam na skrzynce

11

Odp: dofinansowanie zadań ze środkó ministerstwa

jeśli możesz to wyślij swojego maila na moja skrzynkę może dotrze:)
ew. madziulek11@poczta.fm   pozdrawiam smile

12

Odp: dofinansowanie zadań ze środkó ministerstwa

i poszło;)

13

Odp: dofinansowanie zadań ze środkó ministerstwa

i...dotarło smile

14

Odp: dofinansowanie zadań ze środkó ministerstwa

hej, kolega dzwonił do ministerstwa i potwierdzili że wydatkowanie środków powinno być zgodne z PZP a więc i z regulaminem...
dzięki za chęci madziulek;)