1

Temat: przedłużenie obowiązywania umowy

Przetarg na szwy chirurgiczne był przeprowadzony jeszcze w tamtym roku przed nowelizacją ustawy a umowy obowiązują do marca tego roku (sukcesywne dostawy na okres 16 miesięcy). Było dużo pakietów (ofert częściowych) i sytuacja jest taka że będziemy ogłaszali nowy przetarg i okazuje się np. że w przypadku 4 pakietów wykorzystaliśmy tylko ok. 50% (wartości umowy) w poszczególnych pakietach i chcemy zrobić aneksy do umów przedłużające termin obowiązywania umów na jakieś 7-8 miesięcy. W projektach umów jak i w samych podpisanych umowach mamy następujący zapis: "Zamawiający zastrzega sobie możliwość do przedłużenia terminu realizacji niniejszej umowy w przypadku niewykorzystania przez Zamawiającego łącznej wartości brutto umowy". Więc zmiany były przewidziane w umowie. Na te 7-8 miesięcy zrobimy aneksy). Czy Waszym zdaniem istnieją jakieś ramy czasowe co do przedłużania terminu umowy w w/w przypadku, bo co jeśli byśmy chcieli zrobić aneksy np. na 18 miesięcy (przykład absurdalny do dyskusji)

2

Odp: przedłużenie obowiązywania umowy

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/410765,kiedy-mozna-przedluzyc-aneksem-umowe-w-sprawach-zamowien-publicznych.html

3

Odp: przedłużenie obowiązywania umowy

W każdym razie, ja bym nie przedłużał.

4

Odp: przedłużenie obowiązywania umowy

Nawet jeżeli dopuszczalność zmian była przewidziana w umowie (i jej projekcie) i faktycznie te ilości nie zostały wykorzystane?

5

Odp: przedłużenie obowiązywania umowy

A ja bym przedłużyła. Jest to korzystne dla Zamawiającego, bo nadal będzie miał towar po starych cenach, a poza tym nie wykorzystał kwot, które miał na ten cel zarezerwowane. Poza tym przewidział taką możliwość, więc czemu nie?

6

Odp: przedłużenie obowiązywania umowy

My chcemy tylko przedłużyć do momentu aż wykorzystamy ilości które były w umowie

7

Odp: przedłużenie obowiązywania umowy

Tu znacznie świeższy artykuł http://blog.e-publicznydoradca.pl/czy-zawsze-wydluzenie-terminu-wykonania-umowy-jest-zmiana-o-charakterze-istotnym/

8

Odp: przedłużenie obowiązywania umowy

a jako uzupełniające nie można by tego potraktować jeżeli były przewidziane??

9

Odp: przedłużenie obowiązywania umowy

Nie jest to takie proste i wymaga analizy danego przypadku, jak pisze w art. zacytowanym przez Katiqq.

10 (edytowany przez janek159 2017-02-16 14:02:58)

Odp: przedłużenie obowiązywania umowy

jo napisał/a:

a jako uzupełniające nie można by tego potraktować jeżeli były przewidziane??

ale przy udzieleniu podstawowego nie było to potraktowane jako uzupełniające, lecz było przewidziane przedłużenie umowy w przypadku niewykorzystania kwoty, to dwie inne sprwy

jestem za wydłużeniem w nieskończoność w ramach wynagrodzenia umownego

11

Odp: przedłużenie obowiązywania umowy

Przedłużać w nieskończoność to może jednak nie, by nie przekroczyć 4-letniego terminu umowy, ale samo przedłużenie w mojej opinii dopuszczalne

12

Odp: przedłużenie obowiązywania umowy

ZB napisał/a:

My chcemy tylko przedłużyć do momentu aż wykorzystamy ilości które były w umowie

Ja nie widzę problemu cool

13

Odp: przedłużenie obowiązywania umowy

olfork napisał/a:

Przedłużać w nieskończoność to może jednak nie, by nie przekroczyć 4-letniego terminu umowy, ale samo przedłużenie w mojej opinii dopuszczalne

może mnie poniosło