1

Temat: zamówienie z wolnej ręki! PILNE!!!

czy po wyborze oferty w postepowaniu na prace dodatkowe prowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki muszę odczekać 7 dni po wyborze aby podpisać umowę????

2

Odp: zamówienie z wolnej ręki! PILNE!!!

Z wolnej ręki nie musisz

3

Odp: zamówienie z wolnej ręki! PILNE!!!

możesz podać mi podstawę prawną??

4

Odp: zamówienie z wolnej ręki! PILNE!!!

Nie ma wyboru oferty nakorzystniejszej bo zawarcie umowy jest rezultatem przeprowadzonych negocjacji z wykonawcą. Ja nie mam oferty tylko ustalenia z nagocjacji. Jak dojdziemy do porozumienia to podpisujemy umowę.
Słyszałam na jednym ze szkolen ze taki obowiązek z 146.1.7 równiez dotyczy wolnej ręki.

5

Odp: zamówienie z wolnej ręki! PILNE!!!

jest to zamówienie dodatkowe(tak Roberto?) ale udzielane w trybie z wolnej ręki (to też tryb postępowania zgodnie z art.10 PZP)więc uważam ,że ma tytaj zastosowanie art.94.1- zaczekać te 7 dni smile

6

Odp: zamówienie z wolnej ręki! PILNE!!!

Ja na szkoleniu słyszałem, że nie trzeba czekać - stąd moje powyzsze wywody...

7

Odp: zamówienie z wolnej ręki! PILNE!!!

moment,czegoś tutaj  nie zauważyłam wink przecież przy zam.dodatkowych prowadzi sie negocjacje tylko z 1 wykonawca smile nie ma tutaj zastosowania wybór oferty więc ....powołałabym się na art. 72.1  KC :" Jeżeli strony prowadzą negocjacje w celu zawarcia  oznaczonej umowy,umowa zostaje zawarta,gdy strony dojdą do porozumienia co do wszystkich jej postanowień,które były przedmiotem negocjacji"  czyli ...jednak bez czekania 7 dni smile

8

Odp: zamówienie z wolnej ręki! PILNE!!!

Roberto , czy to zamówienie dodatkowe ??? smile

9

Odp: zamówienie z wolnej ręki! PILNE!!!

tak, zamówienie dodatkowe

10

Odp: zamówienie z wolnej ręki! PILNE!!!

to zrobiłabym tak, jak napisałam wyżej smile

11

Odp: zamówienie z wolnej ręki! PILNE!!!

Roberto nie masz wyboru oferty - robisz kosztorys inwestorski, zapraszasz wykonawcę na negocjacje, bierzesz od niego ośw. z art. 22, robisz prot. pst., podpisujesz umowę i ogłaszasz w BZP

12

Odp: zamówienie z wolnej ręki! PILNE!!!

Oferta w WR.. tym bardziej najkorzystniejsza... tym bardziej jej wybór... wszystko po kolei niemożliwe wink