1

Temat: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

Witam wszyskich.mam pytanko a mianowicie zamówienia uzupełniajace udziela się do 50 % zamówienia podstawowoego czyli kwoty netto , a jak się to przedstawia w przypadku robót dodatkowych czy również od kwoty netto? czy brutto?

2

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

w każdym z przypadków bierze się pod uwagę wartości brutto

3

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

Ej, ej ! nie za szybko? Wartość zamówienia jest całkowitym szacunkowym wynagrodzeniem wykonawcy, bez podatku od towarów i usług (art. 32 ust. 1). W żadnym wypadku brutto!

4

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

tak mi się właśnie wydaje że od wartości netto i jedno i drugie

5

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

nie ma mowy o szacowaniu wartości zamówienia a o całkowitym wynagrodzeniu wykonawcy stąd wartość brutto

6

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

Danaug...no proszę Cię.......

7

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

Danaug, jeżeli przewidujesz zamówienia uzupełniające, to do wartości szacunkowej zamówienia podstawowego dodajesz również wartość zamówień uzupełniających - zgadzasz się z tym? No. Więc o jakim brutto Ty piszesz?

8

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

widzę że jesteś bardzo pewny swego, nie będę się kłócić, ale nadal uważam że szacunkowa wartość potrzebna jest wyłacznie dla określenia progu w art. 67 mowa jest o udzieleniu zamnówienia a nie o wybieraniu progów a już przy udzielaniu zamówień dodatkowych to do jakiej wartości netto milibyśmy się odnosić (wynagrodzenie wykonawcy jest wynagrodzeniem brutto)  jesteś nadal pewien swego?

9

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

Tak, jestem pewien. W ww. art. masz wyraźnie napisane co jest wartością zamówienia.

10 (edytowany przez Piotrek 2007-08-21 12:04:23)

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

AKurat wartość zamówień uzupełniających i dodatkowych to jedna z najbardziej pogmatwanych kwestii.

Dlatego odnosząc wartosc zamówień uzup/dod. do zamówienia podstawowego lepiej stosowac interpretacje maksymalnie ostroznosciowa - w przypadku zamowienia podstawowego bierzemy pod uwage najniższą z wartości (umowy lub zamówienia bez zamówień uzup/dod. oczywiscie netto), a w przypadku zamówienia uzup/dod. bierzemy wartość najwyższą (zamówienia lub umowy brutto). Wtedy na pewno nie naruszymy przepisów smile

11

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

Witam! Przy okazji rozważań na temat zamówień uzupełniających i dodatkowych mam pytanie o tzw. zakupy koszykowe. Chodzi o sytuację, w której wiem, że w ciągu roku będę dokonywała zakupu pewnego przedmiotu zamówienia co jakiś czas. Nie chcę przeprowadzać co jakiś czas takiego samego postępowania od nowa tylko chcę skorzystać ze wskazanej przeze mnie formy. W ten sposób zawrę umowę na określoną kwotę i w ramach tej kwoty i tej umowy będę dokonywać zakupu przedmiotu zamówienia w zalezności od potrzeb. Czy ma może ktoś namiary na podobną umowę?

12

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

Cena ma byc ta sama, czy dopuszczasz zmiany (jeśli tak, to w góre czy w dół)?

13

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

jeżeli w SIWZ zakładam możliwość udzielenia zamówienia uzupełniającego, to rozumiem że zgodnie z art. 32 ust. 3 uwzględniam wartość zamówień uzupełniających przy ustalaniu wartości zamówienia.
czyli np. oszacowałem zamówienie na 100.000 zł to wtedy do tej kwoty doliczam 50% czyli szacunkowa wartość zamówienia wynosi 150.000 zł i taką wartość wpisuje w protokole.
dobrze kombinuję czy źle?

pozdro

szad

14

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

Bardzo dobrze, w protokole pisze wartość zamówienia oszacowano na kwote 150 tys zł (w tym zamówienia uzupełniajace ....)

15

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

dobrze.

16

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

Dzięki. Po raz pierwszy Marko nie miałeś żadnych zastrzeżeń do moich wywodów smile

17

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

nie widzialem Ciebie Marko ale i tak potwierdzam. smile

18

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

szad napisał/a:

Po raz pierwszy Marko nie miałeś żadnych zastrzeżeń do moich wywodów smile

Serio? smile Nie chce mi sie wierzyć... wink

19

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

Szad, wszystko przed Tobą wink

20

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

Czy pytanie o dopuszczenie zmiany ceny dotyczyło mojego pytania? jeśli bowiem chodzi o moją planowaną umowę, zostanie w niej określona kwota, która nie ulegnie zmianie. Zmiany będą obejmowały jedynie ilości i przedmiotu zamówienia. Nie wiadomo bowiem na tym etapie jakie ilości danych części samochodowych będzie potrzebnych w ciągu roku.

21

Odp: zamówienia uzupełniające i dodatkowe

Agusia napisał/a:

Czy pytanie o dopuszczenie zmiany ceny dotyczyło mojego pytania? jeśli bowiem chodzi o moją planowaną umowę, zostanie w niej określona kwota, która nie ulegnie zmianie. Zmiany będą obejmowały jedynie ilości i przedmiotu zamówienia. Nie wiadomo bowiem na tym etapie jakie ilości danych części samochodowych będzie potrzebnych w ciągu roku.

Czyli umowa o dostawy sukcesywne (na każdorazowe zamówienie) przez okres np. roku.
Musisz wymienic w SIWZ wszystkie artykuły, które bedziesz zamawiać oraz ich maksymalne ilości. Wykonawcy podadzą w ofertach ceny na każdy artykuł, które po przemnozeniu przez ilości i zsumowaniu dadzą cenę oferty, z których wybierzesz najtanszą.