26

Odp: Termin

Artur, masz u mnie piwo wink

27

Odp: Termin

wtrąciłam wątek "zasad" w oderwaniu od polemiki nt. protestu. hmm


nora smile

28

Odp: Termin

Mam protest po terminie na zapisy SIWZ (28.12.2007 zamieściłem SIWZ na stronie internetowej a protest wpłynął 08.01.2008 czyli w dniu 11). Oczywiście odrzucam na podstawie art. 180 ust. 7.
Czy potwierdzacie wasze posty, że takiego protestu jakby nie było i nie wypełniamy dyspozycji art. 181 ust. 3? A może ktoś przez ten czas zmienił zdanie?
Oczywiście poza zdaniem Kornelii zgadzam się z pozostałymi forumowiczami.
Pozdrawiam

29

Odp: Termin

Podtrzymuję swoje

30

Odp: Termin

Ja też podpowiadam :trzymać sie przepisów a nie hipotez czy przepowiedni smile

31

Odp: Termin

madziulek napisał/a:

Ja też podpowiadam :trzymać sie przepisów a nie hipotez czy przepowiedni smile

Tzn?

32

Odp: Termin

nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

Nie mają zastosowania przepisy art. 181 ust. 3. Protest po terminie jest do odrzucenia na mocy art. 180 ust. 7.

smile nora

33

Odp: Termin

nora4 napisał/a:

nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

Nie mają zastosowania przepisy art. 181 ust. 3. Protest po terminie jest do odrzucenia na mocy art. 180 ust. 7.

smile

34

Odp: Termin

nora4 napisał/a:

nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

Nie mają zastosowania przepisy art. 181 ust. 3. Protest po terminie jest do odrzucenia na mocy art. 180 ust. 7.

smile nora

Zdecydowanie odradzam literalną wykładnię słowa "odrzuca".
Moim zdaniem nie chodzi tu o fizyczną czynność odrzucenia protestu daleko od siebie i postepowanie tak, jakby go nie było.
Według mnie "odrzucenie" to nazwa jednego ze sposobów rozstrzygnięcia protestu opisanego w art. 183. Przed rozstrzygnieciem protestu nalezy wiec wypełnic dyspozycje art. 181 i 182.

35

Odp: Termin

do odrzucenia i nic nie rozpatrujemy - "odrzuca" możemy sobie wyobrazić nawet tak jak to pisze Piotr

36

Odp: Termin

Piotrek napisał/a:
nora4 napisał/a:

nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

Nie mają zastosowania przepisy art. 181 ust. 3. Protest po terminie jest do odrzucenia na mocy art. 180 ust. 7.

smile nora

Zdecydowanie odradzam literalną wykładnię słowa "odrzuca".
Moim zdaniem nie chodzi tu o fizyczną czynność odrzucenia protestu daleko od siebie i postepowanie tak, jakby go nie było.
Według mnie "odrzucenie" to nazwa jednego ze sposobów rozstrzygnięcia protestu opisanego w art. 183. Przed rozstrzygnieciem protestu nalezy wiec wypełnic dyspozycje art. 181 i 182.

nie zgadzam się Piotrze:

1. Odrzucenie to art. 180 ust. 7 gdy zaistaniały określone tam przesłanki,

2. oddalnie lub rozstrzygnięcie to protest który podlega rozpatrzeniu, bo nie wystąpiła okolicznośc zawarta w art. 180 ust. 7 - art. 183 ust. 3

smile nora

37

Odp: Termin

jasno i precyzyjnie wyczerpałaś temat

38

Odp: Termin

Norko, czytasz w moich myslach...;)

39

Odp: Termin

Jacek to jakie jest w końcu Twoje zdanie - bo tu piszesz w jedną strone a tu w drugą tongue

40

Odp: Termin

Norka mnie potrafi przekonać...

41

Odp: Termin

Norka, Ty naprawde nie informujesz wykonawcy o odrzuceniu jego protestu?
I Twoim zdaniem nie przysługuje mu odwołanie?

42

Odp: Termin

Piotrek napisał/a:

Norka, Ty naprawde nie informujesz wykonawcy o odrzuceniu jego protestu?
I Twoim zdaniem nie przysługuje mu odwołanie?

Piotrusiu, informuję o odrzuceniu protestu, podając podstawę prawną i uzasadnienie faktyczne, a wykonawcy przysługuje na tę czynność odwołanie, jeżeli oczywiście jest w progu, który uprawnia jego wniesienie.

Tylko, co to ma wspólnego z przedmiotem dyskusji w tych postach?  hmm

smile nora

43

Odp: Termin

a, tak na marginesie, stoję na stanowisko i tak praktykowałam, że protest, który został wniesiony, czy po terminie czy w termnie, czy podlegał odrzuceniu, czy też uważałam, że należy go oddalić, zawsze stosowałam formę pisemnego zawiadomienia o swojej decyzji. Nie korzystałam z instytucji upływu terminu na rozstrzygnięcie uznając, że oddalam w ten sposób protest.

smile nora

44

Odp: Termin

jacek0707 napisał/a:

Norko, czytasz w moich myslach...;)

No, no ... uważaj, bo prześwietlę Cię na wylot różowy kręciołku. wink

nora

45

Odp: Termin

Dasz radę?;)

46

Odp: Termin

nora4 napisał/a:

Piotrusiu, informuję o odrzuceniu protestu, podając podstawę prawną i uzasadnienie faktyczne, a wykonawcy przysługuje na tę czynność odwołanie, jeżeli oczywiście jest w progu, który uprawnia jego wniesienie.

A skąd wg Ciebie wynika prawo do odwołania?
Bo przepis mówi o odwołaniu "od rozstrzygnięcia protestu", a nie od odrzucenia protestu...

47

Odp: Termin

Protest rozstrzygam poprzez albo:

1. odrzucenie
albo
2. oddalnie
albo
3. uwzględnienie częściowe lub w całości

nora

48

Odp: Termin

Piotrze, czym chcesz powstrzymać wykonawcę, który otrzymal odrzucenie protestu (bo po terminie) od wniesienia odwołania?

Nora

49

Odp: Termin

nora4 napisał/a:

Piotrze, czym chcesz powstrzymać wykonawcę, który otrzymal odrzucenie protestu (bo po terminie) od wniesienia odwołania?

Nora

Nie odwracaj kota ogonem wink

Ja twierdzę, że istnieją tylko dwie możliwości, a Ty nie możesz się zdecydować którą wybrać:

1. Odrzucenie protestu NIE JEST rozstrzygnięciem w myśl art. 183 - w tym wypadku NIE TRZEBA wzywać wykonawców do przystapienia, ani nawet zawiadamiać o odrzuceniu, a odwołanie nie przysługuje

2. Odrzucenie protestu JEST rozstrzygnięciem w myśl art. 183 - w tym wypadku TRZEBA wzywać wykonawców do przystapienia, a po odrzuceniu zawiadomić o tym wykonawców, i odwołanie przysługuje

50

Odp: Termin

A, Ty, ogonem kota, Piotrze wink

dot. pkt. 1 zgadzam się ..., z zastrzeżeniem, że podtrzymuję, iż wykonawca nadal może wnieść odwolania. Nie powstrzymasz go.
Faktycznie protest odrzucowny na mocy 180.7 nie podlega rygorom 181.3

dot. pkt. 2 W jakich okolicznościach następuje rozstrzygnięcie poprzez odrzucenie protestu w myśl art. 183. Czy masz na myśli (czasami trzeba sie domyślać w Twoich postach, co autor ma na mysli) odrzucenie, bo zamawiający nie zgadza się z zarzutami  zawartymi w proteście? Jeżeli tak, to dla mnie jest to wówczas oddalenie całkowite lub częściowe - to zalezy od zamawiającego

smile nora