1

Temat: koncesja

Przetarg na dostawa oleju opałowego. Do warunku posiadania uprawnień żądam posiadanie koncesji na obrót paliwami ciekłymi. I moje pytanie brzmi: czy w przypadku złożenia oferty przez konsorcjum  każdy z osobna musi się wykazać posiadaniem koncesji czy warunek posiadania uprawnień można zsumować???

2

Odp: koncesja

Wg mnie nie każdy musi. Nie miałem do czynienia z zakupem paliwa, ale należałoby rozważyć przypadek gdy konsorcjum składa się np. z firmy posiadającej koncesje na sprzedaż oraz firmy zajmującej się jedynie transportem, trudno oczekiwać od tej drugiej koncesji w zakresie, w którym nie realizuje zamówienia.

3

Odp: koncesja

ok

4

Odp: koncesja

Jak olfork. Drugi z wykonawców nie musi posiadać koncesji. Kierując się należytą starannością należałoby wyjaśnić, który z konsorcjantów będzie wykonywał czynności objęte regulacją.

5

Odp: koncesja

nasza druga zgodność na forum ;-)

6

Odp: koncesja

W tym wypadku wystarczy raczej jeden, ale trzeba to zaznaczyć w SIWZ.

7

Odp: koncesja

Na pewno jeden wystarczy. Po to robi się konsorcja w postepowaniach aby bazować w poszczególnych elementach na ich członkach.

8

Odp: koncesja

Są zamówienia gdzie wskazane, wymagane jest posiadanie koncesji na obu konsorcjantów.

9

Odp: koncesja

olfork napisał/a:

nasza druga zgodność na forum ;-)

Aaaaa, wiedziałem że nie będzie tak źle.

"Kto się czubi ten się lubi"

10 (edytowany przez Katiqq 2016-07-11 14:26:22)

Odp: koncesja

Ja proszę Admina aby była możliwość lajkowania komentarzy. Zalajkuję Jarosława!
Problem tkwi w umiejętnej wymianie opinii, a nie kwestionowaniu czyjejś wiedzy popartej doświadczeniem smile

11

Odp: koncesja

smile
ten uśmiech to dla Ciebie Kati.

...a co do tematu, to tak jak wszyscy.

12

Odp: koncesja

Och Jarosław - po źle przespanej nocy na skutek podpisania ustawy przez Prezydenta, poprawiłeś mi humor tym uśmiechem. Dziękuję smile