1

Temat: Oferty częściowe z jedną ceną

Mam pierwszy raz do czynienia z takim przypadkiem. Wykonawca składa ofertę na część 1, 2, 3 przedmiotowego postępowania z jedną ceną. Zaznacza, że cena dotyczy trzech części zamówienia. I co Wy na to?

2

Odp: Oferty częściowe z jedną ceną

To masz sobie sam podzielić tę cenę na każdą część? Jeżeli żądałeś wyceny każdej części odrębnie i w każdej mógł wygrać inny wykonawca, to IMO oferta niezgodna z SIWZ.

3

Odp: Oferty częściowe z jedną ceną

Miałeś oddzielne formularze czy łącznie na jednym a wykonawca nie robił kwot?

4

Odp: Oferty częściowe z jedną ceną

W przypadku składania ofert częściowych miałem zapis, że każda część na innym formularzu. Nie byłoby problemy gdyby złożył nawet na jednym, ale w rozdzieleniem - część nr 1 - cena..., część nr 2 - cena..., część nr 3 - cena ... . Zastanawiam się nad podstawą odrzucenia...? A poza tym w jaki sposób uwzględnić to do RNC?

5 (edytowany przez Marcel 2016-05-09 12:43:07)

Odp: Oferty częściowe z jedną ceną

Skoro dał 3 formularze na każdą część osobno w dodatku osobno na każdym formularzu jest cena, z tym że ta sama to w sumie masz cenę do poszczególnych zadań, oceniaj i tyle i tak będzie najdroższy.
A najprostsza sprawa to ofertę odrzucić jako niezgodą z SIWZ 89.1.2 Pzp.

6

Odp: Oferty częściowe z jedną ceną

nie odrzucisz Marcel bo mimo wszystko podał ceny a że są takie same dla każdej części to jego strata smile

7

Odp: Oferty częściowe z jedną ceną

Też o tym pisałem, wszystko zleży co jest wpisane w ofercie smile

8

Odp: Oferty częściowe z jedną ceną

Oferta ląduje w koszu. Wykonawca napisał w formularzu, że składa ofertę na część nr 4, 5 ,7 pod nazwą: "realizacja trzech części zamówienia" i podał jedną cenę (każda z części miała inną nazwę, inny zakres przedmiotowy...). Pytanie tylko, czy art. 89.1.2 będzie w tej sytuacji odpowiedni?

9

Odp: Oferty częściowe z jedną ceną

Jeżeli Wykonawca miał podać ceny na poszczególne części zamówienia na osobnych formularzach to tak - jest to odpowiednia podstawa prawna.