1

Temat: Czy/Jak muszę stosować rozporządzenie???

Pytanie (wbrew pozorom nie jest proste - przynajmniej dla mnie) do Szanownych Forumowiczów:
Czy kupując samochody (wartość powyżej 30 kOjro) jestem zobowiązany stosować przepisy rozporządzenia PRM z dnia 10 maja 2011 r. w sprawie innych niż cena obowiązkowych kryteriów oceny ofert w odniesieniu do niektórych rodzajów zamówień publicznych? A jeśli tak to w Jaki sposób?

2

Odp: Czy/Jak muszę stosować rozporządzenie???

chyba konieczność określenia wymogów dotyczące spalania np
emisja CO2
standard emisji zanieczyszczeń-
zużycie energii w cyklu mieszanym

3

Odp: Czy/Jak muszę stosować rozporządzenie???

Z tego co pamiętam jeżeli wymagania opiszesz w opisie przedmiotu zamówienie, nie ma potrzeby stosować ich jako kryteria.

4

Odp: Czy/Jak muszę stosować rozporządzenie???

W rozporządzeniu w paragrafie 3 jest zapisane, czego konkretnie musisz wymagać.

Co do technicznej strony, ja w przetargu robiłam tak jak Marcel napisał, wyznaczałam w wymaganiach minimum i maksimum wartości (dla różnych interesujących mnie marek i modeli), a Wykonawcy oferowali samochody w tym przedziale.

5

Odp: Czy/Jak muszę stosować rozporządzenie???

To wszystko wiem - chodzi mi o prawne aspekty. Wskazując na kategorie M i N wskazane jest rozporządzenie, które jak się okazuje, jest uchylone a w aktach zamiennych już o kategoriach nie ma śladu (kategorie wsadzili do ustawy Prawo o ruchu drogowym). I kółko się zamyka - takie super prawo mamy wink

6

Odp: Czy/Jak muszę stosować rozporządzenie???

Nieźle!, to ja teraz?