1

Temat: zaśw ZUS

wykonawca przedstawił zaśw o niezaleganiu z ZUS, w postaci pisma z ZUS, że, w 2014 r. wykonawca nie zalegały z składkami,

termin składania ofert 30-03-15, dzis otwierałem,

moim zdaniem kłamczuszek z wykonawcy, bo nie interesuje mnie że w 2014 r. nie zalegał lecz że nie ma zaległości/odroczenie cały czas, smile

2

Odp: zaśw ZUS

nie złożył zaświadczenia zgodnie z rozp. więc do uzupełnienia a czy prawdomówny ? to w konfesjonale

3

Odp: zaśw ZUS

sprawa wyjaśniona, tel do wykonawcy, i wyśpiewał jak na spowiedzi, smile
wezw do uzupeł. poszło

4

Odp: zaśw ZUS

Wyjaśnienia telefoniczne!?, nieładnie Gordon wink

5

Odp: zaśw ZUS

Gordon napisał/a:

sprawa wyjaśniona, tel do wykonawcy, i wyśpiewał jak na spowiedzi, smile
wezw do uzupeł. poszło

wszystko pięknie tylko bez tego telefonu

6

Odp: zaśw ZUS

No właśnie, a propo telefonu - a co w sytuacji, kiedy Kierownik Zamawiającego po otwarciu ofert nakazuje słownie osobie, która robiła rozeznanire rynku i szacunek oraz jest członkiem komisji - aby zadzwoniła do i sie dowiedziała, dlaczego np. firma, która złozyła ofertę do szacunku a nie stanęła do przetargu i czy np. nie przeoczyła ogłoszenia, czy wzięłaby udział w powtórce itp...

7

Odp: zaśw ZUS

Tylko po co i w jakim celu?

8

Odp: zaśw ZUS

Marcel takie pytania zadajesz, że wiesz co...
Kolega się spóźnił z ofertą, ot co!

9

Odp: zaśw ZUS

Marcel napisał/a:

Tylko po co i w jakim celu?

Za mała konkurencyjność widocznie jest w tym rozeznaniu wink

10

Odp: zaśw ZUS

Nefer napisał/a:

No właśnie, a propo telefonu - a co w sytuacji, kiedy Kierownik Zamawiającego po otwarciu ofert nakazuje słownie osobie, która robiła rozeznanire rynku i szacunek oraz jest członkiem komisji - aby zadzwoniła do i sie dowiedziała, dlaczego np. firma, która złozyła ofertę do szacunku a nie stanęła do przetargu i czy np. nie przeoczyła ogłoszenia, czy wzięłaby udział w powtórce itp...

niech Ci nakaże pisemnie

11

Odp: zaśw ZUS

Zadaje takie pytanie ponieważ sensu nie widzę tu żadnego, niech Kierownik Zamawiającego uzasadni polecenie., z czymś takim jeszcze się nie spotkałem.

12

Odp: zaśw ZUS

nie tylko telefonicznie, telefonicznie to rozpoznałem sprawę, a potem wezw. do uzupełnienia, i niestety wykonawca nie uzupełnił prawidłowego dokumentu,

13

Odp: zaśw ZUS

no właśnie chodzi o to rozpoznanie telefoniczne tego się nie robi i należy się tego wystrzegać

14

Odp: zaśw ZUS

Marcel napisał/a:

Zadaje takie pytanie ponieważ sensu nie widzę tu żadnego, niech Kierownik Zamawiającego uzasadni polecenie., z czymś takim jeszcze się nie spotkałem.

Marcel czy w swojej karierze spotkałeś się z sytuacją, że KZ uzasadniał przed podległym pracownikiem swoją decyzję?

15

Odp: zaśw ZUS

Pamiętaj że wszystkiego nie w sposób wykonać, zawsze pytam o uzasadnienie.

16

Odp: zaśw ZUS

Mój szef zjadłby mnie gdybym zapytała o uzasadnienie i raczej z całkowitą pewnością usłyszałabym: bo ja tak chcę i to jest polecenie służbowe.
Oczywiście różni są szefowie, może inni się tłumaczą... w co wątpię szczerze.

17

Odp: zaśw ZUS

Ja mam innego szefa smile

18

Odp: zaśw ZUS

To szczęściarz z Ciebie!

19

Odp: zaśw ZUS

Pod tym względem tak smile