1

Temat: Usługa kredytu

Czy Usługa udzielenia kredytu jest Usługa powszechnie dostępną? Czy mogę zastosować jedynie kryterium cena?

2 (edytowany przez radas 2015-02-06 08:48:38)

Odp: Usługa kredytu

1. Nie
2. Tak

3

Odp: Usługa kredytu

skoro odpowiedź na 2 jest TAK to na jakiej podstawie? smile

4

Odp: Usługa kredytu

A co jest jakiś nowy zakaz stosowania jedynego kryterium oceny przy takim rodzaju zamówienia? Nie jest to jakaś wyjątkowa sprawa, więc oceniamy jak chcemy i w taki sposób na ile pzp nam na to pozwala. Kryterium ceny można oczywiście podzielić na kwotę - wyliczoną w celu porównania ofert lub oprocentowanie lub wysokość marży jak kto chce (...)

5

Odp: Usługa kredytu

Czy kolega Radas przeoczył 91.2a?

6

Odp: Usługa kredytu

Chyba tak .. zaraz sprawdzę ...

7

Odp: Usługa kredytu

Nie wiedziałem, że okres instalacji będzie taki bolesny, zderzyłem się z rzeczywistością, faktycznie trzeba teraz przewartościować swoje sądy i poszukać jakiegoś remedium. A tak na marginesie to czy w przypadku kredytu można w ogóle mówić o innych niż cena kryteriach oceny (?)

8

Odp: Usługa kredytu

Nie mam pojęcia. Myślałam o koszcie kredytu, ale to jest cena zamówienia. Może okresy karencji w spłacie? Czytałam kiedyś o ilości placówek bankowych, ale w tych czasach spłaty załatwia się elektronicznie.

9

Odp: Usługa kredytu

widzę że nie tylko ja mam z tym problem. Nie mam pojęcia jakie zastosować dodatkowe kryterium...

10

Odp: Usługa kredytu

Katiqq jesteś jak wieża kontroli lotu smile
To niezwykłe ale po tej zmianie jaką wprowadził nasz racjonalny ustawodawca nie pozostaje nam nic innego, jak uznać usługę kredytu za powszechnie dostępną (chociaż reglamentowaną) o ustalonych standardach (!) to jedyne logiczne wyjście z tych turbulencji ...

11

Odp: Usługa kredytu

Kryterium:
-oprocentowanie
-wysokość prowizji za udzielenie kredytu

12

Odp: Usługa kredytu

Marcel - tak po prawdzie to wciąż jesteśmy w tym samym miejscu ... to jest cały czas to samo kryterium

13

Odp: Usługa kredytu

Chyba tylko termin uruchomienia kredytu...

14

Odp: Usługa kredytu

radas napisał/a:

Katiqq jesteś jak wieża kontroli lotu smile
...

Też mam do siebie zastrzeżenia, ale żeby zaraz wieża ... big_smile:D:D

15

Odp: Usługa kredytu

Ależ Katiqq nie zgłaszam żadnych zastrzeżeń, powiedziałbym nawet - odważnie - że jest wręcz przeciwnie - chwała Katiqq na wysokości!

16

Odp: Usługa kredytu

Dobra, dobra - jak rzekła królewna, wystarczy już.

Wracając do tematu - zdaje się Marcel pisał kiedyś, że wszędzie tam gdzie wymagane są jakieś zezwolenia nie można uznać, że jest do usługa powszechnie dostępna, a tu przecież jest KNF...

17

Odp: Usługa kredytu

Katiqq napisał/a:

Marcel pisał kiedyś, że wszędzie tam gdzie wymagane są jakieś zezwolenia nie można uznać, że jest do usługa powszechnie dostępna, a tu przecież jest KNF...

To faktycznie argument nie bez znaczenia ... ale czasy się zmieniają Katiqq, według mnie można przyjąć, że kredyt (również kredyt walutowy - notabene możliwy od pewnego czasu do zamówienia przez jednostki sektora finansów publicznych) stał się usługą powszechnie dostępną (uprawnienie do udzielania kredytów przyznane zostało wyłącznie bankom na podstawie ustawy) o ustalonych standardach jakościowych (na straży których stoi KNF). Tyle w temacie.