1

Temat: potencjał techniczny

Czy według Was warunek warunek dotyczący dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia w ochronie mienia w postaci posiadania lub otworzenia fili biura ochrony lub siedziby  od siedziby Zamawiającego na terenie powiatu.........................jest  ograniczeniem konkurencji?

2

Odp: potencjał techniczny

a dlaczego wam zależy na fili w siedzibie zamawiającego?

3 (edytowany przez Katiqq 2014-10-27 13:51:21)

Odp: potencjał techniczny

Jeżeli jest to podyktowane rzeczywistymi potrzebami zamawiającego, to nie jest to ograniczenie.
Jest to bardzo podobne do usługi obsługi kasowej w urzędzie. W tym wypadku wybrany bank ma obowiązek utworzyć swój punkt i to nie na terenie powiatu, a w siedzibie zamawiającego.
Tylko chyba raczej traktowałabym jako oblig do umowy, a nie warunek w przetargu.

4

Odp: potencjał techniczny

rema17 napisał/a:

w postaci posiadania lub otworzenia fili biura ochrony lub siedziby  od siedziby Zamawiającego na terenie powiatu.........................jest  ograniczeniem konkurencji?

Jeżeli na terenie powiatu jest kilka firm mających siedzibę to nie widzę przeciwwskazań, inaczej wygląda sprawa utworzenia, gdyż na TSO mają mieć utworzone?, chyba mało realne, kto otworzy jak nie wie czy wygra postępowanie?
Poza tym, czym jest podyktowany warunek?

5

Odp: potencjał techniczny

Bo gdyby np. chodziło o grupę interwencyjną, to nie trzeba było określać miejsca, a np. czas reakcji i wtedy byłoby to wpisane do opisu przedmiotu zamówienia a nie jako warunek.

6

Odp: potencjał techniczny

Wszystko zależy od szczegółowych warunków usługi - zwłaszcza jeśli zamawiający będzie potrafił wykazać obiektywną potrzebę w omawianym zakresie. Niemniej przy formułowaniu warunku w postaci biura w określonej lokalizacji trzeba być ostrożnym. W przypadku ochrony kluczowy dla jakości usługi może być np. czas reakcji, który wcale nie musi zależeć od lokalizacji biura. Bardzo podobny przykład znajduje się w jednej z publikacji UZP podsumowującej wyniki kontroli z 2013 r. lub 2012 r.