1

Temat: kryteria oceny ofert po nowemu

czy w związku z ostatnią nowelizacją ustawy drugim kryterium oceny ofert może być okres gwarancji lub termin realizacji?

2

Odp: kryteria oceny ofert po nowemu

Tak

3

Odp: kryteria oceny ofert po nowemu

99% cena 1% gwarancja big_smile

4

Odp: kryteria oceny ofert po nowemu

Marcel napisał/a:

99% cena 1% gwarancja big_smile

I kontrola zarzuca naruszenie art. 58 KC wink

5

Odp: kryteria oceny ofert po nowemu

Ehh tam, jestem przekonany że duża ilość będzie robiona w myśl zasady 58 KC wink

6 (edytowany przez Darek W. 2014-10-16 13:07:37)

Odp: kryteria oceny ofert po nowemu

Marcel napisał/a:

Ehh tam, jestem przekonany że duża ilość będzie robiona w myśl zasady 58 KC wink

Art. 58. § 1. Czynność prawna sprzeczna z ustawą albo mająca na celu obejście ustawy jest nieważna, chyba że właściwy przepis przewiduje inny skutek, w szczególności ten, iż na miejsce nieważnych postanowień czynności prawnej wchodzą odpowiednie przepisy ustawy.
§ 2. Nieważna jest czynność prawna sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.
§ 3. Jeżeli nieważnością jest dotknięta tylko część czynności prawnej, czynność pozostaje w mocy co do pozostałych części, chyba że z okoliczności wynika, iż bez postanowień dotkniętych nieważnością czynność nie zostałaby dokonana.

czyli, który paragraf ??

chyba nie współżycie ......

7

Odp: kryteria oceny ofert po nowemu

i pierwszy i drugi wink ale tak na serio to pierwszy

8

Odp: kryteria oceny ofert po nowemu

A ja myślę że większość zrobi zgodnie z opinią prawną zamieszczoną w dniu wczorajszym na stronie UZP
"...Cena może, a nawet powinna w dalszym ciągu stanowić podstawowe i najważniejsze kryterium udzielenia zamówienia, zwłaszcza biorąc pod uwagę zasadę efektywnego i oszczędnego wydatkowania środków publicznych. Zastosowanie obok ceny także innych kryteriów nie powinno bowiem prowadzić do sytuacji, w której instytucje publiczne wydają więcej niż to konieczne środków publicznych, których nie mają w nadmiarze, płacąc za te właściwości przedmiotu zamówienia, których nie potrzebują"

http://uzp.gov.pl/cmsws/page/?D;3059

9

Odp: kryteria oceny ofert po nowemu

to że powinna być podstawowa nie znaczy, że nie ma być innych i tu jest pies pogrzebany - w tej chwili będzie większy bałagan przy kryteriach niż był - ja wolałem pisać sobie wszystko w warunkach udziału jakie wymagam i cene w 100%

10

Odp: kryteria oceny ofert po nowemu

Jestem za stosunkiem 1 do 90 i apeluję żeby w tej głupocie iść w tym kierunku.

11

Odp: kryteria oceny ofert po nowemu

Na szkoleniach jak najbardziej  popierają stosowanie proporcji 99% do 1%

12

Odp: kryteria oceny ofert po nowemu

Bo tylko siedzący w zamówieniach wiedzą że przepis został stworzony pod publiczkę