1 (edytowany przez rema17 2014-10-21 10:28:44)

Temat: art.5a

Zamierzam przeprowadzić postępowanie na podstawie art.5a Pzp na usługi niepriorytetowe jakimi są usługa ochrony mienia poniżej kwot art. 11 ust.8. Pytanie moje do was :Czy w ogłoszeniu takim mogę zawrzeć zapis i możliwości zamówień uzupełniających  do 30% wartości zamówienia podstawowego. (oczywiście mieszcząc się poniżej progów unijnych)?

2

Odp: art.5a

A skąd wątpliwości?

3

Odp: art.5a

Bo za dużo myślę:)))

4

Odp: art.5a

W 5a stosujesz przepisy Pzp, jest to procedura która nie wyłącza jej stosowania.

5

Odp: art.5a

a czy można przeprowadzić w trybie zapytania o cenę ochronę pyta kierownik adm-gosp z liceum

6

Odp: art.5a

Marcel popdpowiedz bo kierownik na mnie napiera a ja trochę z obiegu wypadlam !!!

7

Odp: art.5a

Jeżeli jest to ochrona np. obiektu to tak.

8

Odp: art.5a

fizyczna ochrona Liceum siedzą ludziki na portierni 24 godziny na dobę czyli zawsze

9

Odp: art.5a

To zależy, jeśli to jest zwykły dozór, to na upartego można potraktować jako usługę powszechnie dostępną (ja bym osobiście nie ryzykował), ale jeśli przewidujesz, że będą patrole interwencyjne, to już nie. Musisz zobaczyć w ustawie jakie usługi nie wymagają koncesji.

10

Odp: art.5a

Gość na portierce chyba nie będzie patrolował smile

11

Odp: art.5a

Marcel napisał/a:

Gość na portierce chyba nie będzie patrolował smile

Gość na portierce nie - ale w razie jak się coś dzieje nie przywołuje grupy interwencyjnej?

12

Odp: art.5a

ano przywołuje..i dlatego umowe podpisujesz z firma która ma koncesje i ludzi z uprawnieniami

13

Odp: art.5a

No i to jest to co pisałem - ZOC odpada wink

14

Odp: art.5a

nie przywołuje bo jeżeli coś to wzywa policję i straż miejską podobno!

15

Odp: art.5a

Jeśli nie ma swoich grup i "dozorcy" nie muszą mieć koncesji, to można się pokusić o ZOC.