1

Temat: powszechnie dostępne z noweli

witam
Przygotowuję przetargi na energię i olej napędowy. Ogłoszone będą już gdy obowiązywać będzie nowela. I teraz tak - ja rozumiem, że przy tych tylko wystarczy kryterium ceny?

2

Odp: powszechnie dostępne z noweli

moim zdaniem - tak

3

Odp: powszechnie dostępne z noweli

zgodnie z przyszłym art.91ust.2a tak

4

Odp: powszechnie dostępne z noweli

Tylko trzeba pamiętać o opisie kosztów w zależności od tego jaka jednostka jest zamawiającym.

5

Odp: powszechnie dostępne z noweli

no właśnie a o co tak dokładnie chodziło ustawodawcy z tym opisem kosztów ??
np przy oleju opałowym ?

....jeżeli dodatkowo wykażą w załączniku do protokołu postępowania, w jaki sposób
zostały uwzględnione w opisie przedmiotu zamówienia koszty ponoszone
w całym okresie korzystania z przedmiotu zamówienia.?;....

6 (edytowany przez Marcel 2014-10-15 18:05:26)

Odp: powszechnie dostępne z noweli

Gordon napisał/a:

no właśnie a o co tak dokładnie chodziło ustawodawcy z tym opisem kosztów ??
.

Też chciałbym to wiedzieć big_smile

7

Odp: powszechnie dostępne z noweli

ehh czyli tradycyjnie niby precyzyjna nowela miała pomóc a wyszło jak zwykle sad

8

Odp: powszechnie dostępne z noweli

moim zdaniem to chodzi o to, żeby udowodnić, że zamówienie przygotowane jest w sposób uwzględniający ekonomikę jego wykonywania np przy oleju opałowym, żeby np kiedy jest zbiornik, który pomieści 3000 L to zamówić jedną dostawę w ciągu miesiąca a nie np 2 po 1500 L bo dochodzą koszty transportu. ale za to to sobie łapy uciąć bym nie dała że tak jest.

9

Odp: powszechnie dostępne z noweli

Dokładnie agaj o to właśnie chodzi ale trzeba będzie "prostować korę" przy każdym innym zamówieniu i wymyślać "bajeczki".

10

Odp: powszechnie dostępne z noweli

A czy dostawę odczynników do laboratorium też mogę potraktować jako dostawę powszechnie dostępną ?

11

Odp: powszechnie dostępne z noweli

z tego co się dowiedziałam praktycznie do tego też obowiązuje to:
http://www.uzp.gov.pl/cmsws/page/?D;1166;nabywanie_uslug_w_trybie_zapytania_o_cene.html