1

Temat: Projekt jako załacznik do protokołu

Witam forumowiczów smile Mam prośbę, abyście podzielili się swoimi opiniami w temacie dokumentacji projektowej, technicznej.
Jest ona niewątpliwie załącznikiem do SIWZ. Czy jednak oryginał projektu macie wpięty do teczki przetargu?  Ja przyznaje, że projekt budowlany jest w referacie inwestycji ale nie wiem czy powinnam również 1 z oryginałów dokumentacji technicznej mieć wpięte u siebie?

2

Odp: Projekt jako załacznik do protokołu

Ja mam projekt wydrukowany z wersji elektronicznej. Oryginał jest w budownictwie,

3

Odp: Projekt jako załacznik do protokołu

Nie trzeba mieć projektu w dok. przetargowej, trzymasz te papiery którymi się posługujesz i wykonujesz w trakcie postępowania, dok. projektowa lub inne dok. w przypadku dostaw czy usług w referacie który zamówienie zleca.
Gdyby wszystko trzymać w dziale zamówień publicznych to inne referaty maiły by za dużo wolnego miejsca w szafach smile

4

Odp: Projekt jako załacznik do protokołu

Marcelku, zgodnie z art. 31.1 Pzp dokumentacja projektowa stanowi OPZ, który jest integralnym elementem SIWZ. Natomiast zgodnie z art. 96.1 opis przedmiotu zamówienia jest częścią protokołu a protokół wraz z załącznikami przechowujemy 4 lata zgodnie z art. 97.1 Pzp, więc teoretycznie wszystko powinno być razem. Ale... w praktyce spotykałem już różne konstrukcje - w GDDKiA i PLK dokumentacja projektowa jest (za moich czasów przynajmniej była) przechowywana razem z protokołem. Ale spotykam również często układ, gdzie dokumentacja projektowa jest przechowywana w komórce merytorycznej a protokół w zamówieniach.

5

Odp: Projekt jako załacznik do protokołu

bipi napisał/a:

Ale spotykam również często układ, gdzie dokumentacja projektowa jest przechowywana w komórce merytorycznej a protokół w zamówieniach.

I tak jest u mnie, chyba że dokumentacja nie jest obszerna, przecież w innej komórce nie zniknie, każdy doskonale jest poinformowany ile czasu ma przechowywać.

6

Odp: Projekt jako załacznik do protokołu

chodziło mi właśnie o zderzenie tych faktów:  protokół - siwz - projekt techniczny. Widzę jednak że nie tylko ja miałabym problem w szafach smile

7

Odp: Projekt jako załacznik do protokołu

dokumentacja w wersji elektronicznej czyli wszystko to co zostało umieszczone na serwerze dla Wykonawców , wszystkie rysunki , uzgodnienia, zezwolenia a dokumentacja archiwalna i  powykonawcza  winna być przechowywana w odpowiednim dziale -nie dajmy się zwariować protokół 10 stron a dokumentacji stosy

8

Odp: Projekt jako załacznik do protokołu

jedynie z dokumentacji mamy mieć część kosztową - czyli wartość zamówienia do określenia progów