1

Temat: art. 24 ust. 1

jeden wykonawca opracowywał nam stwior i kosztorys inwestorski, drugi program prac konserwatorskich (który był częścią opisu przedmiotu zamówienia).

jeżeli, ci wykonawcy złożyliby oferty, to jest podstawa żeby ich wykluczyć?

z opinii UZP
http://www.uzp.gov.pl/cmsws/page/?D;694;wykluczenie_na_podstawie_art._24_ust._2_pkt_1_ustawy_wykonawcy,_ktory_wykonywal_bezposrednio_czynnosci_zwiazane_z_przygotowaniem_przeprowadzonego_postepowania_lub_poslugiwal_sie_w_celu_sporzadzenia_oferty_osobami_uczestniczacymi_w_dokonywaniu_tych_czynno.html

raczej wynika, że nie ma podstaw do wykluczenia.

2

Odp: art. 24 ust. 1

oczywiście chodzi o art. 24.2.1

3

Odp: art. 24 ust. 1

do wykluczenia - art. 24 ust. 2 pkt 1

4

Odp: art. 24 ust. 1

Niekoniecznie - jeśli wszelkie informacje uzyskane podczas opracowania programu prac były udostępnione w SIWZ, to podstaw wykluczenia tego drugiego nie widzę. Gorzej z kosztorysem inwestorskim - tutaj nawet KIO stwierdziło, że należy wykluczyć wykonawcę, który opracował kosztorys inwestorski, ponieważ informacje jakie zdobył przy opracowaniu kosztorysu inwestorskiego powodują, ze ma on przewagę nad innymi wykonawcami, no chyba, że kosztorys inwestorski był udostępniony wink Wtedy nie zachodzą przesłanki do wykluczenia.

5

Odp: art. 24 ust. 1

z opinii UZP to chyba tak jednoznacznie nie wynika

6

Odp: art. 24 ust. 1

program prac konserwatorskich był załącznikiem do siwz.
kosztorys inwestorski nie był ogólnie dostępny.

Pamiętasz Bipi jakiś wyrok KIO?

7

Odp: art. 24 ust. 1

Na razie masz z niezłym uzasadnieniem KIO 2749/12. Poszukam jeszcze tego z kosztorysem inwestorskim.

8

Odp: art. 24 ust. 1

Z kosztorysem inwestorskim: KIO 1696/10 - miłej lekturki.

9

Odp: art. 24 ust. 1

ok. thx. do 16.00 będzie co robić wink

10

Odp: art. 24 ust. 1

Kosztorys inwestorski - faktycznie do wykluczenia.

Ten drugi wyrok dotyczy powołania się wykonawcy na dysponowania osobą, która sporządziła PFU, czyli tak faktycznie ta osoba nie brała udziału w przygotowywaniu oferty, więc brak podstaw do wykluczenia.

U mnie spodziewam się sytuacji złożenia oferty przez firmę, która opracowała dokumentację stanu zachowania i program prac konserwatorskich zabytkowych okien. To trochę inna sytuacja.

11

Odp: art. 24 ust. 1

Ale poprzez analogię możesz zastosować - jeśli opracowania były elementem SIWZ, to nie ma podstaw do wykluczenia (co do zasady - mogą być wyjątki).