1

Temat: witraże - warunek

witam,

mamy do wykonania robotę polegającą na przełożeniu witraży w nowe ramy, tzn. wykonawca ma wykonać nowe drewniane okno witrażowe i w to okno przełożyć witraże, ze starej ramy.

zastanawiam się nad warunkiem.
czy powinienem, żądać aby wykonawca wykazał robotę polegającą na przełożeniu /wymianie/
witraży?

nasz budynek to zabytek. czy mogę żądać aby wykazali te wymianę witraży w obiekcie zabytkowym?

2

Odp: witraże - warunek

szad napisał/a:

witam,

nasz budynek to zabytek. czy mogę żądać aby wykazali te wymianę witraży w obiekcie zabytkowym?

A jaka jest różnica pomiędzy wymianą witraży w obiekcie zabytkowym a zwykłym budynku? Witraż to witraż, więc obiekt zabytkowy podarowałbym sobie.

3

Odp: witraże - warunek

ok.
tylko nazwać to jako wymiana, przełożenie witraży?
wymiana to raczej nie jest, bo witraż pozostaje ten sam.

4

Odp: witraże - warunek

Napisałbym: przełożenie witraży w nowe ramy okienne.

5

Odp: witraże - warunek

A jaka wartość zamówienia ??

6

Odp: witraże - warunek

wartość zamówienia ok. 100 tys. zł, mieliśmy już w tym roku wymianę stolarki okiennej, więc raczej muszę zsumować wartość.
robota polega dokładnie na:
- wymontowanie okien z witrażami
- rekonstrukcja ram na podstawie starych
- przełożenie witraży
- montaż

7 (edytowany przez bipi 2014-05-26 10:55:18)

Odp: witraże - warunek

Ja nazwałbym to odtworzenie/rekonstrukcja witraży w obiekcie zabytkowym X - jeżeli obiekt jest pod nadzorem konserwatora zabytków wszystkie prace muszą mieć zezwolenie konserwatora.
Ja teraz "bawię się" w odtworzenie dachu w zabytkowej kaplicy...

8

Odp: witraże - warunek

A po co to sumować?

Zrobić pod progiem i wybierzesz sobie porządnego rzemieślnika.

9

Odp: witraże - warunek

wymianę stolarki okiennej i rekonstrukcję witraży mamy ujęte w tym samym zadaniu, więc stąd pewnie idea żeby to razem traktować.

10

Odp: witraże - warunek

No tak, jeśli macie to razem w planie to lepiej zsumować.

11

Odp: witraże - warunek

Musisz sumować bo zadanie ewidentnie wykonuje jeden W, który musi dostosować wymiar nowych ram okiennych do starego witraża. Opisałabym to jako wymianę okien/lub ram okiennych, jeśli są  bez części otwieranej/ z przełożeniem istniejących witraży. W musi dobrać wymiar i odpowiednie listwy do tych witraży. Nie Pisz jako rekonstrukcja witraży, bo dla W wynikać będzie, że są zniszczone, a musi wykonać nowe /chyba nie???/

12

Odp: witraże - warunek

witraże są w porządku. okna posiadają część otwieraną. wykonawca ma wykonać nowe ramy wg wzoru istniejących i przełożyć witraże.

13

Odp: witraże - warunek

szad napisał/a:

witraże są w porządku. okna posiadają część otwieraną. wykonawca ma wykonać nowe ramy wg wzoru istniejących i przełożyć witraże.

Czyli odtworzenie witraży w nowych ramach wink

14

Odp: witraże - warunek

tak faktycznie to przełożenie witraży w nowe ramy.

chciałbym postawić warunek, bo robota raczej chyba wymagająca i nic chciałbym, żeby jakiś lebiega mi to robił.

15 (edytowany przez barbaraw 2014-05-27 09:37:24)

Odp: witraże - warunek

Ja bym podała warunek mówiący o doświadczeniu w w/w /czyli przełożenie witraży w budynku zabytkowym/ Wiem dokładnie jak działają firmy montażowe i producenci okien, więc Zabezpiecz się jak tylko Możesz. Przełożenie witraży nie jest prostą i łatwą sprawą i trzeba mieć w tym doświadczenie.
Jeszcze jedno. Jeśli witraż jest w tej części otwieranej lub w części stałej imitującej otwieranie, to Nazwij to skrzydłem. Rama to element stały, bezpośrednio wbudowywany w mur.

16

Odp: witraże - warunek

A ja nie ograniczałbym warunku tylko do przełożenia - dopuściłbym rekonstrukcję a także odtworzenie witraży.

17

Odp: witraże - warunek

Tylko że rekonstrukcja nie ma nic wspólnego z przekładaniem starych, zabytkowych witraży. Przynajmniej tak mi się wydaje...

18

Odp: witraże - warunek

Rekonstrukcja, moim zdaniem, to coś więcej niż przełożenie i ktoś, kto rekonstruował zabytkowy witraż na pewno poradzi sobie z przełożeniem z ramy do ramy.

19

Odp: witraże - warunek

Pasuję