1

Temat: wspólny zakup energii

Powołano grupę zakupową, udzielono Koordynatorowi pełnomocnictw do przeprowadzenia postępowania i podpisania umowy generalnej. Proszę o sprawdzenie poprawności mojego rozumowania:
1. Ogłoszenie o zamówienia zamieszcza Koordynator, w ogłoszeniu wskazuje wszystkie podmioty na rzecz których działa, ogłoszenie dotyczy zakupu dla całej grupy, bez podziału na części.
2. Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia zamieszcza Koordynator, dotyczy ono umowy generalnej, umowy z poszczególnymi odbiorcami energii nie są już nigdzie zamieszczane.

Może osoby które przerabiały temat z grupowymi zakupami podpowiedzą na co zwrócić uwagę, np. w zakresie porozumienia i pełnomocnictw dla Koordynatora. Z góry dziękuję.

2

Odp: wspólny zakup energii

wszelkie ogłoszenia zamieszcza koordynator.
gdyby, każdy członek grupy zakupowej podpisywał osobną umowę, to musi ująć to w sprawozdaniu rocznym.

3

Odp: wspólny zakup energii

Prowadzę obecnie grupę zakupową, na naszej stronie ogłaszam postępowanie jak również w TED, nasza jednostka jest liderem, pozostałe jednostki w formie pełnomocnictwa dają nam umocowanie, natomiast każda jednostka sama podpisuje umowę na energię z wykonawcą w związku z tym wlicza do rocznego sprawozdania.
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia daje lider.

4

Odp: wspólny zakup energii

Czyli postępowanie odnosi się do umowy generalnej, która to umowa będzie stanowiła podstawę do zawarcia umów o dostawę energii dla członków grupy na warunkach z umowy generalnej.
Czy lider w swoim sprawozdaniu zamieści tylko swoją indywidualną umowę czy umowę generalną?

5

Odp: wspólny zakup energii

każdy członek grupy powinien w sprawozdaniu zamieścić swoją część umowy, w tym lider.
nie bardzo rozumiem po co ta umowa generalna.

ja mam podobnie jak Marcel.

6 (edytowany przez jazz 2014-05-23 10:42:19)

Odp: wspólny zakup energii

Szad, a jak inaczej? Skoro jest jedno ogłoszenie o udzieleniu zamówienia to musi być jakaś jedna umowa a nie 10 czy dwadzieścia umów z członkami grupy bo gdzie je opublikować? Nie bardzo wiem jak to technicznie rozwiązać. Dodam, że członkowie grupy są niezależnymi osobami prawnymi, nie jakimiś jednostkami organizacyjnymi gminy czy coś takiego.

7 (edytowany przez Katiqq 2014-05-23 11:53:17)

Odp: wspólny zakup energii

szad ma rację - każdy w sprawozdaniu umieszcza swoją umowę
a odpowiedzi szukaj w informacjach, które publikował UZP odnośnie sprawozdania - część IV pkt III

8

Odp: wspólny zakup energii

Nie mam umowy generalnej, każda jednostka ma swoją.

9

Odp: wspólny zakup energii

Marcel, a co z ogłoszeniem o udzieleniu zamówienia, które jest powiązane z tym o zamówieniu? To ogłoszeń o udzieleniu zamówienia masz tyle ile umów? A jaki jest zamawiający?

10

Odp: wspólny zakup energii

Mamy oferty częściowe a więc zawsze "idzie" jedno ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, oczywiście zawsze zgarnia wszystko jedna firma.

11

Odp: wspólny zakup energii

To jest dopuszczone składanie ofert częściowych? A jak ktoś złoży załóżmy na jedną część i w tej części wygra, a na całą resztę inny, to ten jeden będzie miał inne stawki, a cała reszta inne. To trochę zaprzecza istocie wspólnego zakupu.

12

Odp: wspólny zakup energii

Oferty częściowe ale na dane obiekty tj., oświetlenie uliczne, świetlice, inne taryfy itd., ale w danej części zostają ujęte obiekty każdej jednostki.

13

Odp: wspólny zakup energii

u nas były 2 części: 1 - oświetlenie uliczne, 2 - pozostałe obiekty.
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia zamieszcza ten kto podpisuje umowę. U nas każdy członek grupy zakupowej podpisywał osobną umowę.
W komentarzu na UZP do rocznego sprawozdania jest to dokładnie opisane, kto w takim przypadku zamieszcza ogłoszenie o udzieleniu zamówienia.

14

Odp: wspólny zakup energii

Dokładnie.

15

Odp: wspólny zakup energii

W nawiązaniu do tematu, Powiedzcie mi, dlaczego mam robić przetarg na Umowy, które zawarte były na czas nieokreślony np. w 2000roku i obowiązują do dzisiaj? rozumiem, że powinnam robić PN lub z wolnej ręki, jeśli mam nowe punkty do poboru energii, ale te stare???
Poza tym , czy przypadkiem jazz, nie robi Wam tego przetargu  firma zewnętrzna, która odpowiednio sobie za to policzy??

16

Odp: wspólny zakup energii

barbaraw napisał/a:

W nawiązaniu do tematu, Powiedzcie mi, dlaczego mam robić przetarg na Umowy, które zawarte były na czas nieokreślony np. w 2000roku i obowiązują do dzisiaj? rozumiem, że powinnam robić PN lub z wolnej ręki, jeśli mam nowe punkty do poboru energii, ale te stare???
Poza tym , czy przypadkiem jazz, nie robi Wam tego przetargu  firma zewnętrzna, która odpowiednio sobie za to policzy??

Nie ma obowiązku robienia przetargu. W jednej z firm udało nam się zejść z cen aneksem do umowy i też jest dobrze.

17

Odp: wspólny zakup energii

Robimy to sami, po prostu chcemy uzyskać jakieś oszczędności i skrzyknęliśmy kilka podmiotów "po sąsiedzku". No i zapewne będziemy to robić za "Bóg zapłać".

18 (edytowany przez barbaraw 2014-05-27 09:45:18)

Odp: wspólny zakup energii

Katiqq, potwierdzam, negocjować, negocjować i jeszcze raz.... My też mamy porozumienie, na podstawie którego widzę, że lepsze wyniki są bez PN