1 (edytowany przez Marta 2014-04-25 12:11:34)

Temat: usługi artystyczne

czy z godnie z ostatnią nowelizacją (art. 4 pkt 8b)umowa taka jak  o dzieło- recital sopranowy, jest wyłączona z ustawy pzp??

2

Odp: usługi artystyczne

Tak na to wychodzi.

3

Odp: usługi artystyczne

Marta napisał/a:

czy z godnie z ostatnią nowelizacją (art. 4 pkt 8b)umowa taka jak  o dzieło- recital sopranowy, jest wyłączona z ustawy pzp??

Jak dla mnie to umowa o dzieło  jest wyłączona na podstawie 4.8  a na podstawie 4.8b wyłączone są zamówienia pow. 30 000 euro  do kwoty od której jest obowiązek publikacji w DUUE.

4

Odp: usługi artystyczne

nina napisał/a:

Jak dla mnie to umowa o dzieło  jest wyłączona na podstawie 4.8

A z czego to wnosisz? Bo ja np. się z tym absolutnie nie zgadzam wink

5 (edytowany przez nina 2014-04-25 21:07:32)

Odp: usługi artystyczne

a z art. 37a i absolutnie się nie upieram ale mam wątpliwości czy jeśli stosuje się jedno wyłączenie na podstawie art. 4.8 jest sens stosować drugie 4.8B dotyczące tego samego praktycznie.  Możesz mnie przekonać BIPI.

6

Odp: usługi artystyczne

Nie widzę np. sensu dla usług stricte qlturalnych raz stosować 4.8 a drugim razem 4.8b - przepis jest dla mnie czytelny: dla zamówień na usługi z zakresu qltury ustawy nie stosuje się do wartości 135/207 kOjro (nic nie ma, że od 30kOjro) - po co sobie utrudniać.
Poza tym nie znalazłem art. 37a

7

Odp: usługi artystyczne

Ale cały czas mnie nurtuje dlaczego właśnie umowy o dzieło są wyłączone z 4.8?

8 (edytowany przez nina 2014-04-25 22:10:44)

Odp: usługi artystyczne

Nie dopisałam,że to dotyczy :

Art. 2. W ustawie z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2012 r. poz. 406) po rozdziale 4 dodaje się rozdział 4a w brzmieniu:

Art. 37a. Podmiot prowadzący działalność kulturalną, udzielając zamówienia, o którym mowa w art. 4 pkt 8b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. ? Prawo zamówień publicznych, którego wartość przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 30 000 euro, zamieszcza ogłoszenie o udzielanym zamówieniu na swojej stronie podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej.

9

Odp: usługi artystyczne

No dobra a co stoi na przeszkodzie aby do 30 000 stosować 4.8 dla kultury jak jedno jak i drugie jest zwolnione. Jest sens dopiero jak przekroczy 30 000 euro  bo wówczas jest to dosłowne zwolnienie z którego można skorzystać i nie przeprowadzać przetargu.

10 (edytowany przez nina 2014-04-25 22:11:52)

Odp: usługi artystyczne

bipi napisał/a:

Ale cały czas mnie nurtuje dlaczego właśnie umowy o dzieło są wyłączone z 4.8?

Może inaczej, wyłączone zamówienia m.in.umowa o dzieło

11

Odp: usługi artystyczne

ok umowa o dzielo na recital sopranowy wylaczona z ustawy pzp- czy to oznacza ze nie ujmuje tego w sprawozdaniu rocznym???

12

Odp: usługi artystyczne

ktoś podpowie?