1

Temat: czy przysługuje odwołanie Wykonawcy

Witam
Mam pytanie: przetarg nieograniczony poniżej progu unijnego, wpłynęły 3 oferty, oferta 1 - Wykonawca odrzucony, oferta 2 - wybrana jako najkorzystniejsza, Wykonawca 3 oferty złożył odwołanie do KIO.
czy przysługuje Wykonawcy trzeciemu, który był ostatni a jego oferta nie została odrzucona a on nie został wykluczony z postępowania odwołanie do KIO. Bo według mnie nie przysługuje mu odwołanie ale radca nasz twierdzi inaczej. Dlatego chciałabym się upewnić.

2

Odp: czy przysługuje odwołanie Wykonawcy

Przysługuje tylko pierwszemu, trzeciemu nie przysługuje ponieważ przy tym progu nie ma możliwości odwołania na wybór oferty najkorzystniejszej. Odwołanie przysługuje wyłącznie na wykluczenie/odrzucenie.

3

Odp: czy przysługuje odwołanie Wykonawcy

Trzeci tak naprawdę jest już drugi i jeżeli widzi w tym interes prawny by być pierwszym to przysługuje mu odwołanie - oczywiście wyłącznie na brak odrzucenia też tej drugiej oferty jeżeli jest nie zgodna z SIWZ

4

Odp: czy przysługuje odwołanie Wykonawcy

agulinka napisał/a:

Czy przysługuje Wykonawcy trzeciemu, który był ostatni a jego oferta nie została odrzucona a on nie został wykluczony z postępowania odwołanie do KIO

Patrz art. 180 i 181 pzp. Jest tam mowa o odwołaniu na "wykluczenie odwołującego" lub "odrzucenie oferty odwołującego" (na tym etapie). To wykonawca wykluczony lub ten którego oferta została odrzucona ma prawo. Inni wykonawcy mogą poinformować Ciebie  z art. 181, w zakresie innych czynności na które nie służy odwołanie.

5

Odp: czy przysługuje odwołanie Wykonawcy

Przy tak zadanym pytaniu, bez znajomości treści odwołania można tylko gdybać. Wykonawca może odwołał się na podstawie art. 180 ust. 2 pkt. 2) tego nie wiemy....

6 (edytowany przez covec 2013-12-31 09:17:03)

Odp: czy przysługuje odwołanie Wykonawcy

Lazar napisał/a:

Wykonawca może odwołał się na podstawie art. 180 ust. 2 pkt. 2) tego nie wiemy....

Pozwolę sobie nie zgodzić się.  Skoro zam. zdążył już podjąć działania (wykluczyć, odrzucić) to  treść ogłoszenia była wykonawcy znana dużo wcześniej, a od tego czasu wykonawca ma 5 dni (poniżej progu).

7

Odp: czy przysługuje odwołanie Wykonawcy

Wykonawca zarzuca Zamawiającemu iż wybrał ofertę która nie spełnia warunku udziału w postępowaniu a w tym temacie żądaliśmy tylko oświadczenia od Wykonawców.

8

Odp: czy przysługuje odwołanie Wykonawcy

Nie ma podstaw do odwołania.

9

Odp: czy przysługuje odwołanie Wykonawcy

To ciekawe. Jeżeli wykonawca będzie mocno dociekliwy to może "poprosić" UZP o kontrolę tego postępowania. Ale to gdybanie jest.

10

Odp: czy przysługuje odwołanie Wykonawcy

O kontrolę się nie boję, mogą przyjść. Ostatnio miałam kontrole nasłaną z Urzędu Miejskiego przez jednego z Wykonawcę który też zarzucał nieprawidłowości, po kontroli Urząd powiedział że postępowanie prowadzone było bez zarzutów. Wkurza mnie takie podejście, oskarżenia Wykonawców wobec Zamawiającego że jest nieuczciwy, staram się prowadzić postępowania zgodnie z prawem a niektórym Wykonawcom nie chce się nawet zaznajomić z SIWZ do postępowania a co dopiero z ustawą a potem gdy coś jest nie po ich myśli to piszą zażalenia, skargi itp.

Sama jestem ciekawa co się wydarzy dalej, poczekamy zobaczymy. Poinformuje później jak skończyła się cała sprawa.

11

Odp: czy przysługuje odwołanie Wykonawcy

Nie przysługuje, radca radzi jak może ale niekoniecznie dobrze smile