1

Temat: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

jakie stawiacie warunki jesli chodzi o uprawnienia?
ja uwazam ze nie wystarczy zaświadczenie o wpisie do rejestru przedsiębiorców produkujących tablice rejestracyjne, wydane przez marszałka województwa, o którym mowa w art. 75aa ustawy z dnia 20 czerwca 1997 - Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 ze zm.);
bo jest ono wydawane na cza okreslony lub nieokreslony
- wymagac nalezy chyba tez aktualnego certyfikatu ktory jest wystawiany na 3 lata?
co wy na to?
robi ktos w tym roku przetarg na tablice?

2

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

ktoś podpowie?

3

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

wiem, ze teraz to niewiele mój wpis Ci pomoże, ale sam stoję przed tym dylematem.

będę żądał na potwierdzenie uprawnień zaświadczenia, a sam certyfikat (aktualny) przed podpisaniem umowy. w umowie zamieszczę zapis, że po upływie ważności terminu certyfikatu mają dostarczyć nowy.

czasem w samym zaświadczeniu jest wpis o ważności certyfikatu.

cenowo jak Ci wyszedł przetarg? ile w przybliżeniu za 1 tablicę płacicie?

4

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

hej, zrobilam tak samo:-)
no cena oferty byla 40% szacunku:-)
np. 1 komplet  tablice samochodowe 11,69 brutto

5

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

ja ostatnio robiłem w 2012 i wtedy miałem za komplet 11,54 zł więc wiedzę, że cena nie poszła za dużo do góry.
ostatnie pytanko: na jak długo masz zawartą umowę? ja planuję na 3 lata zawrzeć.

6

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

ja robilam w 2010 i wtedy byly ceny mega te co ci podalam z tego roku 23 zl sztuka
umowe mam na 4 lata

7

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

czy dostawę tablic rejestracyjnych mogę potraktować jako dostawy okresowe?
umowa na 3 lata, co jakiś czas zlecane zamówienia a potem realizacja.

8

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

No ciągłe raczej nie bardzo.

9

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

Jak Marcel. To Wasza kwestia, że realizujecie zamówienie partiami, ale okresowość zależy od charakteru przedmiotu zamówienia.

10

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

szad napisał/a:

czy dostawę tablic rejestracyjnych mogę potraktować jako dostawy okresowe?
umowa na 3 lata, co jakiś czas zlecane zamówienia a potem realizacja.

Nie.

11

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

jednorazowo takiej dostawy nie zrealizuję, bo nie wiem np. ile będzie (i jakie) tablic indywidualnych, więc okresowa pasowałaby.

pytałem w kontekście warunku wiedzy i doświadczenia. jeżeli postawię warunek, że mają wykazać, że należycie wykonali lub wykonują dostawę o wartości min. 100.000 zł brutto, to jak wykonawca ma np. podpisaną do 2015 roku umowę, a do dnia składania ofert dostarczył już tablic za te 100.000 zł, to spokojnie może mi tą dostawę wykazać pod warunkiem, że poświadczenie nie będzie starsze niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

dobrze to interpretuję?

12

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

Tak, wtedy muszą wykazać ile zrealizowali w czasie trwającej umowy.

13

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

nina napisał/a:
szad napisał/a:

czy dostawę tablic rejestracyjnych mogę potraktować jako dostawy okresowe?
umowa na 3 lata, co jakiś czas zlecane zamówienia a potem realizacja.

Nie.

jeżeli nie, to czy wg Ciebie wykonawca może w wykazie podać dostawę, której jest na etapie wykonywania?

14 (edytowany przez nina 2014-03-03 19:49:20)

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

jaka dla mnie skoro nie to to nie smile ale jak sobie wpiszesz w warunek, wiem co niektórzy odwołują się do dostaw okresowych lub ciągłych wówczas będziesz musiał uznać.  Skoro większość urzędów tak wpisuje to może idź tą drogą. Ale ja mam wątpliwości.

15

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

nie upieram się przy swoim zdaniu. tylko jeżeli wykonawca realizuje dostawę za 200.000 zł, a wykonał już "dostawy częściowe"  tablic za 120.000 zł, to chyba wykazanie tej dostawy przy warunku 100.000 zł wydaje się do przyjęcia.

16

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

Oczywiście że do przyjęcie.

17

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

szad napisał/a:

nie upieram się przy swoim zdaniu. tylko jeżeli wykonawca realizuje dostawę za 200.000 zł, a wykonał już "dostawy częściowe"  tablic za 120.000 zł, to chyba wykazanie tej dostawy przy warunku 100.000 zł wydaje się do przyjęcia.

Jeśli sobie tak opiszesz jak inni to tak.

18

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

jeżeli wykonawca odbiera od nas stare tablice do zniszczenia, to czy on musi mieć zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie gospodarowania odpadami?

czy na zamawiającym ciąży jakiś obowiązek wynikający z ustawy o odpadach?

19

Odp: tablice rejestracyjne warunek dot. uprawnień

jeżeli wymagam odebrania i zniszczenia wycofanych tablic rejestracyjnych, to muszę wymagać na potwierdzenie uprawnień - zezwolenia właściwego organu na prowadzenie działalności w zakresie gospodarowania odpadami?