1

Temat: zawiadomienie o wyborze oferty

Podzielcie się prosze jak u siebie praktykujecie - W zawiadomieniu o wyborze najkorzystniejszej oferty - ogólnym dla wszystkich wykonawców - piszecie o wykonawcach odrzuconych i wykluczonych z pełnym uzasadnieniem czy jedynie podstawa prawna ewentualnego wykluczenia w miejscu, w którym innym W. wpisujemy punktację za ofertę. ? Czy też zawiadomienie o wyborze jest ogólne - jak w 92.1.2 a do konkretnego wykonawcy wykluczonego lub odrzuconego  dodatkowe zawiadomienie o wykluczeniu wraz z uzasadnieniem faktycznym i prawnym?
Mam kontrole i coś tu knują.

2

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

Zawiadomienie, które zamieszczam na stronie to tylko kto wygrał i pozostała punktacja. Do wykonawców wysyłam już z informacją o odrzuconych i wykluczonych.
Kilka razy na stronę poszło też z informacją o wykluczonych i odrzuconych, ale tylko podstawa prawna, i na kontroli się nie przyczepili.

3

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

a ja wieszam ogólne na stronie a do wykluczonego dodatkowo szczegółowe z  uzasadniieniem prawnym i faktycznym.
Kontrola mi wytyka, że takie zawiadomienie  jak do tego odrzuconego powinnam wszystkim również rozesłać...robiłam żle?

4

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

patrząc na art. 92.1 chyba kontrola ma rację. Jest tam napisane, że "zawiadamia wykonawców, którzy złożyli oferty..." więc chyba wszystkicho tym samym

5

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

Ja zamieszczam na stronie internetowej informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty podając zwycięską ofertę + oferty (cenę i liczbe uzyskanych punktów) pozostałe. Natomiast do wykonawców wysyłam pełną informację tj. dodatkowo o wykonawcach wykluczonych i odrzuconych podając uzasadnienie prawne i formalne. smile

6

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

.... i bardzo dobrze smile

7

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

Ja mam to wszystko w jednym dokumencie - oferty wybrane, odrzucone, wykonawcy wykluczeni. Ten dokument trafia do wykonawców i na stronę.

8

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

...i dobrze ale nie bardzo smile

9

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

Nikt nie jest doskonały smile

10

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

a jak powinno być właściwie ???

11

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

eva napisał/a:

Ja zamieszczam na stronie internetowej informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty podając zwycięską ofertę + oferty (cenę i liczbe uzyskanych punktów) pozostałe. Natomiast do wykonawców wysyłam pełną informację tj. dodatkowo o wykonawcach wykluczonych i odrzuconych podając uzasadnienie prawne i formalne. smile

i tak jest prawidłowo

12

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

Ada napisał/a:

a jak powinno być właściwie ???

Trzy rodzaje pism
1. indywidualne do każdego wykonawcy wykluczonego lub którego oferta jest odrzucona z podaniem uzasadnienia prawne, faktyczne,
2. do wszystkich wykonawców którzy złożyli oferty pismo o wyborze najkorzystniejszej oferty z rankingiem - uzyskaną punktacją + informacja o tych z 1. podając uzasadnienie prawne i faktyczne skrócone np. nie uzupełnił czegoś tam ..
3. strona internetowa to co w 2 wycinając informację o wykl. i odrzuconych

13

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

Ada napisał/a:

a jak powinno być właściwie ???

Tak jak eva, Można powiedzieć że są dwa rodzaje pism:

1. Zawiadomienie o wyniku postępowania - 92.1
2. Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty - 92.2

14

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

do wykonawców wysyłam zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty, zawierające informacje o których mowa w art. 92.1.1-4
na www zamieszczam ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty zawierające informacje, o których mowa w art. 92.1.1., przy wykonawcach, których oferty odrzucono zamiast punktów podaje zapis: oferta odrzucona.

15

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

dziękuję wszystkim za podzielenie się  swoim doświadczeniem

16

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

Czy powinnam wykonawcę wykluczonego poinformować wcześniej o jego wykluczeniu, badź tez o odrzuceniu oferty zanim roześlę  zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty?

17

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

Nie ma takiej konieczności.

18

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

A ja jestem leniwy i na stronę zamieszczam takie samo pismo jak do wykonawców - a co, żadnej kary za to nie ma - i oszczędność drzewek jest big_smile

19

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

I słusznie. #7 smile

20 (edytowany przez Marcel 2014-02-28 14:58:45)

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

Jasna sprawa ja sensu  (szybszego) powiadamiania o wykluczeniu czy odrzuceniu nie widzę.

21

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

zarzucono mi, że popełniam  podstawowy błąd jeśli nie powiadamiam o odrzuceniu lub wykluczeniu i nie czekam do zakończenia postępowania odwoławczego. Dopiero wtedy powinnam  wybierać i zawiadamiać o wyborze.
A ja zawiadamiam o wyborze, wykluczeniu odrzuceniu i wtedy czekam 5 dni ( jak dla mnie)
Dopiero potem podpisuje umowę

juz sama nie wiem co myśleć po dzisiejszym baardzo trudnym dniu

22

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

http://www.noweprzetargi.pl/forum/viewtopic.php?pid=31607

23

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

dziękuję smile
a czy oprócz naszego forum znajdę konkrety dla przedstawienia poprawności mojego stanowiska...
osoba, która mi to zarzuciła powinna być dla mnie wzorem....

24

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

hankar napisał/a:

dziękuję smile
a czy oprócz naszego forum znajdę konkrety dla przedstawienia poprawności mojego stanowiska...
osoba, która mi to zarzuciła powinna być dla mnie wzorem....

HEHE - nie bierz z nich przykładu nie czytają ustaw.

25

Odp: zawiadomienie o wyborze oferty

Niech poczytają ustawę, tam wyraźnie pisze, jak nina big_smile