1

Temat: loga projektów unijnych

Robimy przetarg na materiały biurowe dla całej firmy. Poszczególne faktury będą rozliczane na różne projekty unijne - zależnie kto akurat z danej partii otrzyma towar. Czy zamieszczać na dokumentach (siwz, zawiadomienia, umowa) oznaczenia wszystkich projektów unijnych, które prawdopodobnie będą korzystać z tych materiałów? Teraz jest POKL, POIG - razem siedem różnych projektów unijnych i każdy ma w umowie o dofinansowanie jakieś zobowiązanie co do informowania o dofinansowaniu. A co z nowymi, które może zaczniemy w ciągu roku? A co z przetargiem na prąd, gaz itd. czyli wszystko co jest rozliczane na projekty proporcjonalnie?

2

Odp: loga projektów unijnych

U nas materiały do projektów przekazywane są notą księgową dlatego w dokumentacji przetargowej nie ma słowa o dofinansowaniu.

3

Odp: loga projektów unijnych

A żadna kontrola sprawdzając jak dokonano zakupu nie zarzuciła tego braku oznakowania? Bo przecież ewidentnie wydatek jest pokrywany z dotacji? Rozumiem, że w ogłoszeniu o przetargu też nie informujecie że zamówienie jest dofinansowane z UE (chociaż de fakto jest). Nie bardzo to rozumiem.

4 (edytowany przez bipi 2014-01-15 09:08:44)

Odp: loga projektów unijnych

Ani w POKL ani w POIG kontrole się nie czepiały.
PS. Było to zrobione w ten sposób, że zamówienia dokonywała Gmina a nota księgowa była wystawiana przez Urząd.