1

Temat: Ogłoszenie o wykonaniu umowy zamieszczoone po terminie

zapowiedziała mi sie kontrola a Ogłoszenie  o wykonaniu umowy zamieściłam z 3miesiecznym opóźnieniem. Zadanie dofinansowane  z funduszy norweskich. Coś mi grozi za to?

2

Odp: Ogłoszenie o wykonaniu umowy zamieszczoone po terminie

Nie sądzę, to uchybienie formalne, za które nawet nie grozi dyscyplina.

3

Odp: Ogłoszenie o wykonaniu umowy zamieszczoone po terminie

Co najwyżej w protokole pokontrolnym będzie informacja o uchybieniu.

4

Odp: Ogłoszenie o wykonaniu umowy zamieszczoone po terminie

jak wyżej, brak sankcji jednocześnie ostatecznie warunek spełniony.

5

Odp: Ogłoszenie o wykonaniu umowy zamieszczoone po terminie

A jeszcze takie pytanie:  umowa została wykonana  ale z 2miesiecznym przekroczeniem terminu, naliczono kary, termin nie był aneksowany-czy w ogłoszeniu o wykonaniu umowy zaznaczać, że wykonana nienależycie?A w uwagach napisać ile wynosiło spóźnienie i , że kary naliczono?

6

Odp: Ogłoszenie o wykonaniu umowy zamieszczoone po terminie

W mojej opinii jeśli zapłacił wszystkie kary jak należy to uznaję, że wykonał umowę należycie bo spełnił warunki łącznie z karami. Inna sprawa gdyby się migał od kar.

7

Odp: Ogłoszenie o wykonaniu umowy zamieszczoone po terminie

To indywidualna ocena zamawiającego, ale moim zdaniem nie, bo kara umowna została naliczona z powodu nienależytego wykonania umowy, a dwumiesięczna zwłoka to nie jakieś drobne uchybienie. Kolejnemu zamawiającemu będzie zależało na wyborze wykonawcy, który terminowo wykona zamówienie, a nie terminowo opłaci kary.
Zawsze pozostaje opcja opisania sprawy w uwagach ogłoszenia, by każdy ocenił sobie sam.

8

Odp: Ogłoszenie o wykonaniu umowy zamieszczoone po terminie

No i właśnie tak piszę. Kara naliczona za nienależyte wykonanie, ale jest jednocześnie elementem warunków umowy a zatem skoro wypełnił ten warunek za przedłużenie wykonania to znaczy spełnił wszystkie warunki.