101 (edytowany przez Marta 2014-01-23 09:22:50)

Odp: sprawozdanie

a;le od kiedy dotacja jest zamowieniem publicznym?
dotacja pow. 14tys euto to  pkt 17 spraowzdnaia
dotacja mniejsza niz 14 tys euro to pkt 1
tak?

102 (edytowany przez jarosław 2014-01-23 10:13:57)

Odp: sprawozdanie

Od kiedy mowa o nich w art 4.7 Pzp

Niekoniecznie. Mozesz przyjąć że wszystkie dotacje traktujesz jako zwolnienie na podstawie art 4.7 a nie 4.8 (14000).
Ja uważam że to zależy od tego jaka podstawa zwolnienia została przyjęta przy udzielaniu dotacji. Zakładając że przez ostatnie lata nikt dotacjami się nie przejmował to pewnie nie ma nic na temat podstawy zwolnienia.
Ale ja bym o to kopii nie kruszył. Jak jest do 14000 to jest zwolnienie i tyle.
U mnie jest możliwe wyłuskanie dotacji i dlatego podaje je jako oddzielny pkt.

103

Odp: sprawozdanie

u mnie tez finnasowy jest w stanie mi je wydzielic-ale jak je sumowac?czy kazda dotkacja np. w kwocie rocznej jak jest rozbita na 12 czesci-1 przelew na miesiac to dla mnie jest to 1 dotacja czy 12 dotacji?

104

Odp: sprawozdanie

Dotacja jest przyznawana na podstawie przepisów. Prawdopodobnie jest jakiś dokument okreslający wysokość częstotliwość. Tam należy szukać odpowiedzi ile faktycznie dotacji zostało udzielonych.

105 (edytowany przez Marta 2014-01-23 13:01:10)

Odp: sprawozdanie

ja uważam że jesli chodzi o dotacje to wpisujemy tylko te na kwoty pow. 14 tys euro,reszte dotacji odpuszczamy,nie ma miejsca w innym miejscu na nie w sprawozdaniu
dlaczego niby mialyby byc w pkt 1?przeciez sa wylaczone w art. 4.7.

106

Odp: sprawozdanie

Zasady sporządzania rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach publicznych (str UZP)

"W części odnoszącej się do podania liczby i wartości zamówień udzielonych bez stosowania przepisów ustawy Pzp, w związku z zastosowaniem wyłączenia z treści w art. 4 pkt 1-3, 6, 7 i 10-13 oraz art. 136-138 ustawy Pzp, zamawiający uwzględnia wyłącznie te zamówienia (bez względu na formę prawną zawartej umowy), których wartość przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty z art. 4 pkt 8 ustawy Pzp. Innymi słowy, jeżeli zamawiający udzielił zamówienia bez stosowania przepisów ustawy Pzp powołując się przy tym na jedną z przesłanek określonych art. 4 pkt 1-3,6,7 i 10-13 oraz art. 136-138 ustawy Pzp, zaś wartość tak udzielonego zamówienia nie przekraczała równowartości kwoty z art. 4 pkt 8 ustawy Pzp, zamawiający nie uwzględnia przedmiotowego zamówienia w tabeli II w części dotyczącej wyłączenia procedur określonych przepisami ustawy z uwagi na inne przesłanki niż wartość zamówienia. W powyższej sytuacji zamówienie to powinno zostać włączone do tabeli II w części odnoszącej się do wyłączenia procedur określonych przepisami ustawy z uwagi na wartość zamówienia."

Wniosek, dotacje poniżej 14000 należy traktować jak zamówienie do 14000 - art 4.8

107

Odp: sprawozdanie

I dalej - Zasady sporządzania rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach publicznych (str UZP)

"Z odmienną sytuacją będziemy mieli do czynienia w przypadku ustalania obowiązku sporządzenia i przekazania rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach przez jednostki organizacyjne jednostek samorządu terytorialnego albo Skarbu Państwa posiadające status samodzielnych zamawiających w świetle przepisu art. 3 ust. 1 ustawy Pzp, w szczególności szkoły, miejskie ośrodki pomocy społecznej czy inne jednostki budżetowe. Każda z tych jednostek jest zobowiązana bowiem, jako odrębny zamawiający, do składania własnego sprawozdania rocznego z udzielonych zamówień. Tego rodzaju zamawiający nie uwzględniają w sporządzanym rocznym sprawozdaniu zamówień, których udzielają nie we własnym imieniu, lecz jedynie jako pełnomocnicy innych zamawiających, stosownie do treści art. 15 ust. 2 ustawy Pzp."

To odnośnie wątpliwości kto sporządza sprawozdanie w przypadku szkół i innych MOPS-ów

108

Odp: sprawozdanie

dzieki jarosław
jeszcze jedno pytanie
co  w przypadku przekazywania dotacji miedzy jst a jst
chodzi o placowki opiekuncze do ktorych sa kierowane dzieci do innego powiatu i ponosi sie koszty ich utrzymania  w innej placowce
czy takie dotacje sumujemy po nazwisku dizecka w danym roku czy po nazwie podmiotu w ktorym przebywaja nasze dzieci w danym roku?

109

Odp: sprawozdanie

jeszcze jedno-umowy o dzieło,zlecenie-wykazuje w kwotach brutto ponieważ nie ma tam podatku VAT  od towarów i usług
tak?

110

Odp: sprawozdanie

tak

111

Odp: sprawozdanie

No a jeśli mam umowy zlecenia ze środków unijnych płacone. Uwzględniam czy nie.

klakier

112

Odp: sprawozdanie

ja bym uwzględniła

113

Odp: sprawozdanie

Marta napisał/a:
Justine napisał/a:
Marcel napisał/a:

Cała sprawa opiera się na poprawnym zliczeniu wydatków i jak je zakwalifikować, co z czym, trzeba pomęczyć księgowość tam sam wydatki o których pojęcia nie miałem, ale musiałem długo ciągnąć za język smile

A czy księgowość miała możliwość ustalenia kwoty wydatków netto, czy tylko brutto?

U MNIE TYLKO BRUTTO WIEC NIC MI NIE DAJE INFORMACJA  Z KSIEGOWOSCI

I u mnie tak samo, pogubiłam się z tym sprawozdaniem.

Rozumiem też, że muszę odjąć wszystkie umowy udzielone w trybie pzp wcześniej, które są kilkuletnie i aktualnie realizowane?

114

Odp: sprawozdanie

Maarta napisał/a:

Rozumiem też, że muszę odjąć wszystkie umowy udzielone w trybie pzp wcześniej, które są kilkuletnie i aktualnie realizowane?

Tak