1

Temat: Konsorcjum - 117.3 Pzp

Konsorcjum złożyło oświadczenie z art. 117.4 Pzp, w którym:
1) Lider wskazał, iż zrealizuje zamówienie w zakresie ok 50% z jego wyszczególnieniem,
2) Partner - złożył oświadczenie w zakresie tożsamym jak Lider.
Na wezwanie Konsorcjum złożyło wykaz robót, w którym wskazano 1 robotą budowlaną - spełniająca warunek udziału Zamawiającego, którą wykonali wspólnie jako Konsorcjum. W treści referencji wystawionych odpowiednio dla Lidera i partnera, wynika, iż zakres wykonanych robót budowlanych jest tożsamy i zgodny z warunkiem udziału.
Czy wykazanie się warunkiem udziału w sposób jak wyżej, jest zgodne z przepisem art. 117.3 Pzp?

2 (edytowany przez memphis 2021-10-25 06:02:43)

Odp: Konsorcjum - 117.3 Pzp

To jest ten przypadek, w którym wychodzi albo wyjdzie absurd tego artykułu. Nie wiem, jaki był warunek ani jakie doświadczenie mają ci wykonawcy, ale weź pod uwagę, że wykonawcy mogą powoływać się wyłącznie na doświadczenie w wykonaniu robót budowlanych, w których bezpośrednio uczestniczyli (par. 9 ust. 3 rozporządzenia ws. dokumentów).

3

Odp: Konsorcjum - 117.3 Pzp

Wykonawcy wykazali się tą samą robotą, którą wykonali jako konsorcjum z zakresem rzeczowym spełniającym warunek udziału. Każdy z nich otrzymał osobne referencje poświadczające należyte wykonanie tej roboty, w których wyszczególniono ten sam zakres dla każdego z konsorcjantów.

4

Odp: Konsorcjum - 117.3 Pzp

To jest ta sytuacja, w której dwaj wykonawcy zyskują doświadczenie wykonując tę samą robotę...
Pytanie, czy referencje określają zakres zamówienia, czy zakres zadań konsorcjanta. W przypadku pierwszym raczej bym wyjaśniał.

5

Odp: Konsorcjum - 117.3 Pzp

Czy ktoś z państwa dysponuje pismem dot. wezwania do uzupełnienia lub wyjaśnienia treści oświadczenia z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp i chciałby się podzielić, była bym bardzo wdzięczna: mój adres e-mail: szymczykj@p.pl