Temat: Obowiązek podatkowy Zamawiającego

Wykonawca oświadczył, że wybór jego oferty będzie prowadzić do powstania obowiązku podatkowego. Cena oferty to 123 000,00 zł, przy oświadczeniu wpisał: nazwa towaru: roboty budowlane, wartość netto: 100 000,00 zł. Nie podał stawki podatku VAT. Jak to się ma do art. 225 Pzp? Vatu do ceny nie doliczę, wzywać do złożenia wyjaśnień? Odrzucić ofertę?

2

Odp: Obowiązek podatkowy Zamawiającego

Wykonawca, jak rozumiem krajowy, nie rozumie, u kogo powstaje obowiązek podatkowy i kogo dotyczy przepis art. 225. Oferty nie ma za co odrzucić, bo cena jest obliczona prawidłowo (z VAT-em), a przepis nie dotyczy wykonawcy, względnie ma charakter informacyjny. Jeżeli nie ma co do tego pewności, proponuję wyjaśnić.

3

Odp: Obowiązek podatkowy Zamawiającego

Dzięki, wezwałem do złożenia wyjaśnień.