Serwis NowePrzetargi.pl używa plików cookies (ciasteczek). Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu, np. zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach lub zbieranie
informacji dotyczących statystyki odwiedzin serwisu. Korzystanie z serwisu NowePrzetargi.pl jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie plików cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Przeczytaj naszą politykę prywatnosci. W każdej chwili można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.  zamknij
Przelicznik EURO
w Zamówieniach:
4,3117
Obowiązek stosowania ustawy Pzp od:
kwoty 30.000 EURO, czyli 129.351 zł
Wyjaśnienia i interpretacje organów nadzoru i kontroli

Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług czynności dokonywanych przez Urząd Miejski (udostępnienie SIWZ)

Sygnatura US.21/AV/443/4117/04

Data 2004.12.16

5. Czy przekazanie na rzecz uczestników przetargu tzw. specyfikacji istotnych warunków zamówienia należy uznać za świadczenie usług przez urząd i wniesione opłaty z tego tytułu winny być opodatkowane stawką 22% podatku VAT, czy też są zwolnione na podstawie § 8 ust. 1 pkt 13 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 97, poz. 970)?

Sygnatura US.21/AV/443/4117/04

Data 2004.12.16

5. Czy przekazanie na rzecz uczestników przetargu tzw. specyfikacji istotnych warunków zamówienia należy uznać za świadczenie usług przez urząd i wniesione opłaty z tego tytułu winny być opodatkowane stawką 22% podatku VAT, czy też są zwolnione na podstawie § 8 ust. 1 pkt 13 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 97, poz. 970)?



W odpowiedzi na zapytanie, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pruszkowie, zgodnie z art. 14 a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r.? Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 1997 r. Nr 137, poz. 926 ze zm.), informuje:

………………..

Odnośnie punktu 5 zapytania:

Zorganizowanie dla własnych potrzeb przetargu, którego jednym z etapów jest udostępnienie oferentom dokumentacji w postaci specyfikacji istotnych warunków zamówienia za odpłatą, jest świadczeniem usługi w rozumieniu powołanego art. 8 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Zatem odpłatne przekazanie przedmiotowej dokumentacji podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, według stawki podstawowej, tj. 22%, wynikającej z art. 41 ust. 1 w/w ustawy.

Zobacz poradę z tego zakresu


Strona nr: [ 1 ]
Nowe przetargi
Najbliższe szkolenia
Nowe przetargi
Nowe przetargi
Bezpłatny newsletter
Nowe przetargi
Sonda
Nowe przetargi
Ostatnio dodane pliki
tel./fax 0 801 889 888, e-mail: redakcja@noweprzetargi.pl
Noweprzetargi 2009 - Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestr Instytucji Szkoleniowych nr 2.18/00040/2007
Wpis do ewidencji jednostek upoważnionych do organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej prowadzonej przez Urząd Służby Cywilnej w Warszawie