Serwis NowePrzetargi.pl używa plików cookies (ciasteczek). Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu, np. zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach lub zbieranie
informacji dotyczących statystyki odwiedzin serwisu. Korzystanie z serwisu NowePrzetargi.pl jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie plików cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Przeczytaj naszą politykę prywatnosci. W każdej chwili można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.  zamknij
Przelicznik EURO
w Zamówieniach:
4,3117
Obowiązek stosowania ustawy Pzp od:
kwoty 30.000 EURO, czyli 129.351 zł
Szkolenie:
Temat:

"ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W 2017 ROKU: DOSTAWY, USŁUGI, ROBOTY BUDOWLANE – PROCEDURA BEZ BŁĘDÓW I NIEPRAWIDŁOWOŚCI"

Prowadzący: Piotr Sperczyński
Data rozpoczęcia: 2017-06-20
Czas trwania: 3 dni
Miejsce: Wisła, ul. Górnośląska 1a, Villa Almira & Spa ****
Informacje o prowadzącym:
Piotr Sperczyński – jeden z najbardziej cenionych specjalistów i trenerów w zakresie zamówień publicznych w Polsce, zamówieniami publicznymi zajmuje się od 1995 roku - doskonale zorientowany w specyfice funkcjonowania podmiotów podlegających systemowi zamówień publicznych. Autor licznych publikacji i artykułów. W latach 1995-2006 wpisany na listę arbitrów Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Wiedza praktyczna sprawdza się przy konsultacjach w przygotowaniu i prowadzeniu postępowań, weryfikacji ogłoszeń o zamówieniu i treści specyfikacji czy budowaniu rozwiązań organizacyjnych, lub w prowadzeniu szkoleń na terenie całego kraju. W chwili obecnej jest to osoba posiadająca cenny zbiór doświadczeń i sprawdzonych rozwiązań, z których warto skorzystać. Praktyk w trzech płaszczyznach: zamawiający, wykonawca i kontrola zamówień. Każdego roku w jego szkoleniach bierze udział kilka tysięcy osób, a częste konsultacje i doradztwo (także telefonicznie) jest prowadzone od 19 lat. W rankingach popularności osób prowadzących szkolenia niezmiennie zajmuje czołowe pozycje.Dział:
Zamówienia publiczne, Finanse publiczne, Dyscyplina finansów publicznych

Zakres:
Dzień I – wtorek, 20 czerwca:

od godz. 15.00 do godz. 20.00 – kwaterowanie uczestników szkolenia, 20.00 – uroczysta kolacja powitalna

Dzień II – środa, 21 czerwca:

do godz. 10 śniadanie, 10.00 – 16.00 – zajęcia, 13.00 – 14.00 – przerwa obiadowa, 16.00 – 17.00 – konsultacje z prowadzącym lub czas wolny, 20.00 – wyjazdowa kolacja regionalna
 1. Aktualny stan prawny – zestawienie aktów wykonawczych/ustaw, które wprowadzają zmiany.
 2. Przygotowanie i prowadzenie postępowania o wartości do 30 000 euro – przykładowy schemat.
  • Plany zamówień/wartość zamówienia/plany postępowań.
  • Regulacja wewnętrzna w jednostce – bloki tematyczne i ich praktyczna budowa.
  • Testy sprawdzające regulamin udzielania zamówień publicznych – punkty krytyczne.
  • Źródło finansowania/umowy – odmienność od regulacji wewnętrznych.
  • Zestawienie najczęściej popełnianych błędów w postępowaniach o wartości do 30 000 euro (dla kontrolujących zamówienia publiczne).
 3. Przygotowanie do postępowania – wartość zamówienia powyżej 30 000 euro.
  • Wybór trybu postępowania – uzasadnienie.
  • Ustalenie wartości zamówienia – zmiany.
  • Przygotowanie planów zamówień/planów postępowań – praktyczne różnice i zbieżności.
  • Uregulowania wewnętrzne – obowiązek czy konieczność.
 4. Przygotowanie siwz – wybrane bloki tematyczne z przykładowymi zapisami do siwz.
  • Opis przedmiotu zamówienia – jak sprawdzić zgodność z przepisami ustawy pzp (schemat).
  • Warunki udziału w postępowaniu - przykłady zapisów siwz – do natychmiastowego zastosowania.
  • Wykluczenie – przykładowy schemat – zapisy w siwz.
  • Kryteria oceny ofert: trzy kolejne przykładowe rozwiązania do siwz.
  • Wadium – zabezpieczenie należytego wykonania umowy – zapisy siwz.


  Dzień III – czwartek, 22 czerwca:

  do godz. 10 śniadanie, 10.00 – 16.00 – zajęcia, 13.00 – 14.00 – przerwa obiadowa, 16.00 – 17.00 – konsultacje z prowadzącym lub czas wolny, 20.00 – kolacja z atrakcjami:

 5. Treść ogłoszenia o zamówieniu w BZP – na co zwrócić uwagę – przykładowe ogłoszenie po-zwalające dobrze skontrolować jego zgodność z przepisami ustawy pzp.
 6. Projekt – wzór umowy / co powinien zawierać, gdy przedmiotem zamówienia jest dostawa, usługa czy też robota budowlana. Różnice w konstrukcji i rozwiązaniach.
 7. Schemat prowadzenia postępowania z procedurą badania i oceny ofert.
  • Czynności zamawiającego i wykonawcy do terminu składania ofert.
  • Czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia od terminu składania ofert do zawarcia umowy:
   • Procedura odwrócona
   • Procedura klasyczna
   • Procedura mieszana.
 8. Zmiany do umowy, kiedy można aneksować a kiedy jest to zabronione.
 9. Panel dyskusyjny. Pytania i zagadnienia zgłaszane przez uczestników w praktycznej odsłonie i rozwiązaniach.

  Dzień IV – piątek, 23 czerwca:

  do godz. 10 śniadanie, do godz. 11.00 – wykwaterowanie uczestników.


Organizator szkolenia: Centrum Doradztwa i Kształcenia "Nowe Przetargi" widnieje w rejestrze instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie pod numerem ewidencyjnym 2.18/00040/2007. Firma znajduje się również w ewidencji jednostek upoważnionych do organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej prowadzonej przez Urząd Służby Cywilnej w Warszawie.

Zakres proponowanego szkolenia jest opracowaniem autorskim w rozumieniu Ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 24, poz. 83 ze zm.) i podlega ochronie prawnej przewidzianej zapisami tej ustawy.
Cel szkolenia:
Zmiany w systemie zamówień publicznych które weszły w życie ponad pół roku temu to potężna rewolucja systemu zamówień publicznych. To nie tylko zmiany w samej ustawie Prawo zamówień publicznych, ale również w aktach wykonawczych. Nowelizacja wymusiła wprowadzenie zmian do sposobu przygotowania i prowadzenia postępowań oraz sposobu realizacji zamówienia na dostawy, usługi, roboty budowlane.
Wprowadzone zmiany wymusiły na zamawiającym przeprowadzenie gruntowych modyfikacji po stronie organizacyjnej (pracownicy, komisja przetargowa, osoby wykonujące czynności w postępowaniu, kierownik zamawiającego), modyfikacji w przygotowywanej specyfikacji istotnych warunków zamówienia (siwz) i praktycznie wszystkich załącznikach do siwz oraz ogłoszeniu o zamówieniu. Do tego dochodzą zmiany w sposobie komunikacji z wykonawcami, w złożonej ofercie czy procedurze badania i oceny ofert. Duże zmiany wprowadziła także nowelizacja w zakresie przygotowania projektu umowy w zamówieniach publicznych oraz sposobu aneksowania umów zawartych w wyniku przeprowadzonego postępowania.
Trudno jest praktycznie omówić wszystkie zmiany i ich konsekwencje w przeciągu jednego dnia – dlatego też wspólnie z prowadzącym szkolenie Piotrem Sperczyńskim zapraszamy na 3-dniowe szkolenie poświęcone w całości praktyce wzorcowego stosowania znowelizowanych przepisów.

Uczestnicy:
Niniejsze szkolenie adresowane jest do osób, które chciałyby poznać ogólne i szczegółowo składniki przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy uzyskają:
 • praktyczną wiedzę z zakresu przygotowania i prowadzenia postępowania oparta na praktyce,
 • usystematyzowany zbiór informacji/materiałów pozwalający przygotowywać i prowadzić postępowanie,
 • możliwość poznania i rozwiązania dyskusyjnych kwestii dotyczących procedur zamówień publicznych.

Metodologia:
Zajęcia prowadzone będą w formie interaktywnych zajęć praktycznych z prezentacją licznych przykładów. Dodatkowo zajęcia wspomagane będą prezentacją multimedialną obejmującą tematykę warsztatów.

Informacje dodatkowe:
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie wpłaty na konto organizatora szkolenia oraz przesłanie karty zgłoszenia na numer faksu: (17) 85 33 777, (22) 22 52 842 lub adres poczty elektronicznej: szkolenia@noweprzetargi.pl.

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów: (17) 85 33 777, 801 889 888 oraz 607 801 192, 607 411 300.Cena:
1.980,-zł

Cena zawiera:
Cena obejmuje koszt materiałów, certyfikaty ukończenia kursu, opiekę koordynatora szkolenia, pełne wyżywienie, hotelowy parking dla klientów przyjeżdżających samochodami, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych.

Opcje:
Koszt uczestnictwa 1 osoby w szkoleniu wynosi 1.980,- zł w przypadku finansowania szkolenia w co najmniej 70% ze środków publicznych. W pozostałych przypadkach koszt szkolenia to 2.435,- zł brutto (VAT 23%) i obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, certyfikat uczestnictwa, pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja), zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych. Dopłata do pokoju 1-osobowego: 500,- zł (odpowiednio z VAT 590,00). OPCJA BEZ NOCLEGÓW: 780,- zł (oraz odpowiednio 960,- zł w tym VAT 23%) - cena obejmuje udział w szkoleniu, przerwy kawowe, obiady, materiały szkoleniowe. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. RABATY: Przy zgłoszeniu powyżej 3-ech osób cena szkolenia negocjowana indywidualnie. Dodatkowe informacje – tel. 22/225 28 42, 17/ 85 33 777 oraz 801 889 888. Uwaga: Istnieje możliwość WSTĘPNEJ REZERWACJI miejsc na szkoleniu – drogą telefoniczną lub ze strony internetowej www.noweprzetargi.pl.


Hotel Villa Almira & Spa **** - usytuowany na południowych stokach Wisły ekskluzywny hotel o niesamowitym klimacie i niepowtarzalnej atmosferze. Kameralny styl, klasyczny wygląd oraz ogród zimowy zapewnią Państwu niepowtarzalne uczucie komfortu. W podziemiach hotelu znajduje się dostępne dla uczestników szkolenia ekskluzywne Centrum Idealnej Sylwetki Wellness & SPA. Hotel stanowi doskonałą bazę wypadową do wycieczek po całych Beskidach. Czyste górskie powietrze, miła atmosfera, życzliwa i profesjonalna obsługa umilą czas szkolenia. Dodatkowe informacje o hotelu znajdą Państwo na stronie internetowej www.villa-almira.eu

DOJAZD SAMOCHODEM: : Od strony Warszawy – na południe do Katowic, dalej drogą nr 81. W ostatnim jej odcinku wjeżdżamy na drogę nr 941 do Wisły (10 km). Od zachodu – do aglomeracji katowickiej autostradą A-4, dalej drogą nr 81 do końca, stamtąd drogą nr 941. Od wschodu – autostradą A-4 Kraków-Katowice, bezpośrednio przed Katowicami należy skręcić na drogę nr 81 na południe, dalej drogą nr 941, alternatywnie – z Krakowa na południe „Zakopianką”, na-stępnie drogą nr 52 do Bielska-Białej, stamtąd drogą 942 do Wisły przez Szczyrk.


 

Nowe przetargi
Najbliższe szkolenia
Nowe przetargi
Nowe przetargi
Bezpłatny newsletter
Nowe przetargi
Sonda
Nowe przetargi
Ostatnio dodane pliki
tel./fax 0 801 889 888, e-mail: redakcja@noweprzetargi.pl
Noweprzetargi 2009 - Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestr Instytucji Szkoleniowych nr 2.18/00040/2007
Wpis do ewidencji jednostek upoważnionych do organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej prowadzonej przez Urząd Służby Cywilnej w Warszawie