Serwis NowePrzetargi.pl używa plików cookies (ciasteczek). Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu, np. zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach lub zbieranie
informacji dotyczących statystyki odwiedzin serwisu. Korzystanie z serwisu NowePrzetargi.pl jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie plików cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Przeczytaj naszą politykę prywatnosci. W każdej chwili można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.  zamknij
Przelicznik EURO
w Zamówieniach:
4,1749 zł
Obowiązek stosowania ustawy Pzp od:
kwoty 30.000 EURO, czyli 125.247 zł
Szkolenie:
Temat:

"Błąd medyczny - roszczenia pacjenta wobec lekarza lub podmiotu leczniczego. Minimalizowanie ryzyka odpowiedzialności placówki medycznej za błędy medyczne."

Prowadzący: mec. Eliza Kwapińska i mec. Magdalena Sosnowska-Łozińska
Data rozpoczęcia: 2017-12-15
Czas trwania: 1 dzień
Miejsce: Rzeszów, sala konferencyjna Hotelu Prezydencki, ul. Podwisłocze 48, godz. 9:30-15:30
Informacje o prowadzącym:
mec. Eliza Kwapińska - radca prawny, ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Kielcach, po złożonym egzaminie radcowskim od 2016 roku prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego Leks.Med. w Kielcach. Na co dzień zajmuje się szeroko pojętym prawem medycznym, zapewniając kompleksową obsługę prawną świadczeniodawców, posiadających umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia jak również pro-wadzonej przez nich działalności prywatnej. Wiedza i doświadczenie poparte wieloletnią pracą w Święto-krzyskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach a także samodoskonalenie w zakresie prawa medycznego pozwalają na odpowiednie przygotowanie obsługiwanych podmiotów od strony prawnej w zakresie prowadzenia działalności leczniczej, prawa pracy, prawa handlowego czy też działalności gospodarczej. Posiada doświadczenie w zakresie kontraktowania świadczeń, przeprowadzania kontroli doraźnych u świadczeniodawców, przygotowywania projektów decyzji administracyjnych w związku z wniesionymi odwołaniami od rozstrzygnięć komisji konkursowych, sporządzaniu umów, porozumień, ugód, reprezentacji prawnej na etapie sądowym i przedsądowym w postępowaniach wszczynanych przez pacjentów z tytułu tzw. błędów medycznych, prowadzenia spraw i reprezentacji w postępowaniach administracyjnych i przed innymi organami orzekającymi, których stroną jest lub będzie świadczeniodawca.mec. Magdalena Sosnowska-Łozińska - radca prawny, w latach 2002-2011 pracownik naukowy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2007 r. ukończyła dodatkowo aplikację adwokacką i rozpoczęła indywidualną praktykę adwokacką, od 2011 r. wykonuje zawód radcy prawnego. Od 2016 r. wspólnik w kancelarii Bochenek, Sosnowska-Łozińska Adwokaci i Radcy Prawni Spółka Partnerska, specjalizuje się m.in. w prawie medycznym, kompleksowej obsłudze podmiotów leczniczych, z uwzględnieniem dziedziny świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, reprezentuje podmioty lecznicze, osoby wykonujące zawody medyczne oraz pacjentów w postępowaniach sądowych związanych z dochodzeniem roszczeń wynikających z procesu leczenia.Zakres:
 1. Wprowadzenie - błąd medyczny - pojęcie.
 2. Rodzaje błędów medycznych.
 3. Zachowanie należytej staranności / staranności podwyższonej przez lekarza w postępowaniu medycznym
 4. Problematyka zgody na świadczenie medyczne. Szczególne zabiegi medyczne i związane z nimi ryzyko – zasady informowania o ryzyku zabiegu.
 5. Odpowiedzialność w przypadku świadczeń odpłatnych i refundowanych przez NFZ. Odpowiedzialność placówki medycznej a odpowiedzialność lekarza lub innego członka personelu.
 6. Odpowiedzialność karna personelu oraz administracji szpitala – osób zarządzających placówką medyczną.
 7. Kwestie zakresu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.
 8. Sposoby reakcji pacjenta / rodziny / osoby reprezentującej - zgłoszenie roszczenia placówce medycznej i reakcja na zgłoszenie.
 9. Postępowanie sądowe w przypadku błędu medycznego.
  • Strony postępowania sądowego
  • Udział w postępowaniu ubezpieczycieli
  • Roszczenia pacjenta – zadośćuczynienie, odszkodowanie, renta
  • Postępowanie dowodowe
  • Ugoda w przypadku błędu medycznego;
  • Znaczenie orzeczenia sądu karnego lub sądu zawodowego;
  • Egzekucja świadczeń
 10. Regres w stosunku do lekarza lub innego członka personelu medycznego - znaczenie podstawy prawnej zatrudnienia (umowa o pracę, kontrakt cywilno-prawny) a dochodzenie roszczeń regresowych;
 11. Postępowanie przez Rzecznikiem Praw Pacjenta
 12. Postępowanie przed Wojewódzką Komisją do Orzekania o Zdarzeniach Medycznych
 13. Orzecznictwo związane z odpowiedzialnością z tytułu popełnienia błędu medycznego.Organizator szkolenia: Centrum Doradztwa i Kształcenia "Nowe Przetargi" widnieje w rejestrze instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie pod numerem ewidencyjnym 2.18/00040/2007. Firma znajduje się również w ewidencji jednostek upoważnionych do organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej prowadzonej przez Urząd Służby Cywilnej w Warszawie.

Zakres proponowanego szkolenia jest opracowaniem autorskim CDIK Nowe Przetargi w rozumieniu Ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 24, poz. 83 ze zm.) i podlega ochronie prawnej przewidzianej zapisami tej ustawy.
Metodologia:
Szkolenie prowadzone jest metodą interakcyjną, metodą aktywnego uczestnictwa słuchaczy w zajęciach.

Informacje dodatkowe:
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie wpłaty na konto organizatora szkolenia oraz przesłanie karty zgłoszenia na numer faksu: (22) 225 28 42, (17) 85 33 777 lub adres poczty elektronicznej: szkolenia@noweprzetargi.pl.

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów: (22) 225 28 42, (17) 85 33 777, 801 889 888 oraz 607 801 192, 607 411 300.


Cena:
350,- zł

Cena zawiera:
Koszt uczestnictwa 1 osoby w szkoleniu wynosi 350,- zł w przypadku finansowania szkolenia ze środków publicznych w co najmniej 70% (faktura VAT zw.). W pozostałych doliczamy podatek VAT (23%) i obejmuje koszt materiałów, pisemne zaświadczenie uczestnictwa, poczęstunek, przypadkach do kosztu szkolenia serwis kawowy. UWAGA!!!

Przy zgłoszeniu powyżej 3-ech osób cena szkolenia negocjowana indywidualnie.Opcje:
Istnieje możliwość organizacji szkolenia w formule szkolenia zamkniętego - realizowanego na zlecenie zamawiającego we wskazanym czasie i miejscu. Główną zaletą organizowanych przez nas szkoleń zamkniętych jest dopasowanie ich zakresu do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta.

 

Nowe przetargi
Najbliższe szkolenia
Nowe przetargi
Nowe przetargi
Bezpłatny newsletter
Nowe przetargi
Sonda
Nowe przetargi
Ostatnio dodane pliki
tel./fax 0 801 889 888, e-mail: redakcja@noweprzetargi.pl
Noweprzetargi 2009 - Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestr Instytucji Szkoleniowych nr 2.18/00040/2007
Wpis do ewidencji jednostek upoważnionych do organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej prowadzonej przez Urząd Służby Cywilnej w Warszawie