Serwis NowePrzetargi.pl używa plików cookies (ciasteczek). Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu, np. zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach lub zbieranie
informacji dotyczących statystyki odwiedzin serwisu. Korzystanie z serwisu NowePrzetargi.pl jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie plików cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Przeczytaj naszą politykę prywatnosci. W każdej chwili można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.  zamknij
Przelicznik EURO
w Zamówieniach:
4,3117
Obowiązek stosowania ustawy Pzp od:
kwoty 30.000 EURO, czyli 129.351 zł
Zamówienia Publiczne Oprogramowanie

Rodzajowa Ewidencja Wydatków do 14 000 euro plus ZamówieniaJak wprowadzić do systemu umowę oraz podpiętą pod nią fakturę VAT – instrukcja krok po kroku?1. Otwieramy zakładkę ZAMÓWIENIA -druga ikona od lewej w pasku ikon u góry programu.


Kliknij na obrazek aby zobaczyć powiększenie2. Ukazuje się kartoteka zamówień z już wprowadzonymi do systemu pozycjami wydatków. Zamówieniami w systemie są: umowy, zamówienia wewnętrzne, polecenia wydatkowania środków i podobne im dokumenty.


Kliknij na obrazek aby zobaczyć powiększenie3. Aby wprowadzić nowe zamówienie używamy przycisku DODAJ ZAMÓWIENIE w lewym menu systemu. Otwiera się formatka nowego ZAMÓWIENIA.


Kliknij na obrazek aby zobaczyć powiększenie4. Zakładamy, że wprowadzamy umowę na dostawę paliw na okres październik-grudzień 2012 roku. W polu numer zamówienia wpisujemy numer naszej umowy, datę dokumentu oraz wybieramy rodzaj ze SŁOWNIKA RODZAJOWEGO. Umowa dotyczy dostaw paliw, zatem rodzaj to PALIWA. Jeśli w naszym słowniku rodzajowym nie ma pozycji PALIWA, wówczas w prosty sposób możemy dodać ten rodzaj używając przycisku „+” po prawej stronie obok pola rodzaj.


Kliknij na obrazek aby zobaczyć powiększenie5. Wypełniamy kolejne pozycje formatki – opis, wartość szacunkową jaką przewiduje umowa. W kartotece zamówień operujemy jedynie pojęciem wartości szacunkowej, ponieważ mogą wystąpić sytuacje, kiedy nie mamy pewności ile rzeczywiście zrealizujemy wydatków w ramach danego zamówienia.


Kliknij na obrazek aby zobaczyć powiększenie6. Status umowy jest OTWARTY, ponieważ tak długo jak nie została zrealizowana ostatnia dostawa, tak długo pod umowę tą mogą być podpinane faktury VAT za tankowanie samochodów służbowych naszej jednostki.


Kliknij na obrazek aby zobaczyć powiększenie7. Wprowadzone dane zatwierdzamy przyciskiem OK. Nasze zamówienie widnieje już w kartotece zamówień ze statusem OTWARTY.


Kliknij na obrazek aby zobaczyć powiększenie8. W dolnej części ekranu widoczna będzie suma wydatków w ramach danego zamówienia.


Kliknij na obrazek aby zobaczyć powiększenie9. Do naszej umowy wprowadzimy teraz fakturę za tankowanie samochodu. Otwieramy zakładkę WYDATKI - trzecia ikona od lewej w pasku ikon u góry programu. Ukazuje się kartoteka wydatków z już wprowadzonymi do systemu pozycjami wydatków.


Kliknij na obrazek aby zobaczyć powiększenie10. Aby wprowadzić nowy wydatek używamy przycisku DODAJ WYDATEK w lewym menu systemu. Otwiera się formatka nowego WYDATKU.


Kliknij na obrazek aby zobaczyć powiększenie11. Wprowadzamy fakturę zakupową paliwa. Z pola DO ZAMÓWIENIA/ZAPOTRZEBOWANIA wybieramy naszą umowę. Automatycznie wyświetla nam się szacunkowa wartość całego ZAMÓWIENIA, czyli w tym przypadku wartość naszej umowy.


Kliknij na obrazek aby zobaczyć powiększenie12. Wypełniamy kolejne pola formatki WYDATKU. Pole rodzaj wyświetla się automatycznie, jako że wprowadzając naszą umowę do systemu podporządkowaliśmy ją rodzajowi PALIWA. Kolejne pola do wypełnienia to numer dokumentu sprzedaży, nazwę, wartość netto, szczegółowy kod CPV w ramach rodzaju PALIWA oraz kontrahenta – w tym przypadku stację paliw. Jeśli danego kontrahenta nie ma w naszej bazie danych możemy go w prosty sposób dodać używając przycisku „+” po prawej stronie pola Kontrahent. Również w każdej chwili możemy uzupełnić listę kodów o brakujący kod używając zielonego przycisku „+” obok pola CPV.


Kliknij na obrazek aby zobaczyć powiększenie13. Nasza faktura widnienie w Kartotece Wydatków oraz w Kartotece Zamówień podpięta pod prowadzoną umowę.


Kliknij na obrazek aby zobaczyć powiększenie
Kliknij na obrazek aby zobaczyć powiększenie
Strona nr: [ 1 ]
Nowe przetargi
Najbliższe szkolenia
Nowe przetargi
Nowe przetargi
Bezpłatny newsletter
Nowe przetargi
Sonda
Nowe przetargi
Ostatnio dodane pliki
tel./fax 0 801 889 888, e-mail: redakcja@noweprzetargi.pl
Noweprzetargi 2009 - Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestr Instytucji Szkoleniowych nr 2.18/00040/2007
Wpis do ewidencji jednostek upoważnionych do organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej prowadzonej przez Urząd Służby Cywilnej w Warszawie