Serwis NowePrzetargi.pl używa plików cookies (ciasteczek). Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu, np. zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach lub zbieranie
informacji dotyczących statystyki odwiedzin serwisu. Korzystanie z serwisu NowePrzetargi.pl jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie plików cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Przeczytaj naszą politykę prywatnosci. W każdej chwili można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.  zamknij
Przelicznik EURO
w Zamówieniach:
4,3117
Obowiązek stosowania ustawy Pzp od:
kwoty 30.000 EURO, czyli 129.351 zł
Najczęściej zadawane pytania - WYKONAWCY

Czy konieczne jest złożenie odrębnego pełnomocnictwa w sytuacji, gdy konsorcjum dołączyło do oferty umowę, z której wynika jednoznacznie, że jego członkowie upoważniają lidera do reprezentowania w postępowaniu całego konsorcjum?

Czy spółka komandytowa, w której skład wchodzą osoby prawne, musi dołączać do oferty zaświadczenia o niekaralności członków zarządu tych osób prawnych?

Zamawiający zezwalając na przesyłanie do niego pytań drogą elektroniczną wymaga aby pytania były podpisywane bezpiecznym podpisem elektronicznym. Czy ma do tego prawo?

W ogłoszeniu o przetargu zamawiający zastrzegł, że postępowanie jest prowadzone w formie pisemnej, ale pytanie dotyczące siwz mogą być przesyłane drogą elektroniczną. Czy zamawiający może zastrzec różne formy kontaktu dla różnych czynności?

Zamawiający od startujących w przetargu wymaga informacji o posiadanych środkach z banku, w którym mają „podstawowy rachunek bankowy”. Czy ma do tego prawo?

W ofercie podałem niewłaściwą stawkę VAT, cena netto podana została prawidłowo czy w takiej sytuacji mogę liczyć na to że zamawiający poprawi mój błąd uznając go za oczywistą omyłkę rachunkową w obliczeniu ceny?

Czy wykonawca może domagać się zwrotu opłaty za wydanie siwz w sytuacji gdy przetarg został unieważniony z winy zamawiającego?

Czy wykonawca składając ofertę może zastrzec dokumenty takie jak certyfikaty?

Czy żądanie zamawiającego przedstawienia informacji o kwalifikacjach pracowników przyszłego wykonawcy nie stanowi naruszenia przepisów ustawy o ochronie danych osobowych?

Zamawiający wymagają poświadczonych kserokopii dokumentów. Jak złożyć oświadczenie aby wywoływało ono skutki prawne?

Nowe przetargi
Najbliższe szkolenia
Nowe przetargi
Nowe przetargi
Bezpłatny newsletter
Nowe przetargi
Sonda
Nowe przetargi
Ostatnio dodane pliki
tel./fax 0 801 889 888, e-mail: redakcja@noweprzetargi.pl
Noweprzetargi 2009 - Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestr Instytucji Szkoleniowych nr 2.18/00040/2007
Wpis do ewidencji jednostek upoważnionych do organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej prowadzonej przez Urząd Służby Cywilnej w Warszawie