Serwis NowePrzetargi.pl używa plików cookies (ciasteczek). Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu, np. zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach lub zbieranie
informacji dotyczących statystyki odwiedzin serwisu. Korzystanie z serwisu NowePrzetargi.pl jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie plików cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Przeczytaj naszą politykę prywatnosci. W każdej chwili można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.  zamknij
Przelicznik EURO
w Zamówieniach:
4,3117
Obowiązek stosowania ustawy Pzp od:
kwoty 30.000 EURO, czyli 129.351 zł
Najczęściej zadawane pytania - ZAMAWIAJĄCY

Czy użycie w art. 26.2b ustawy Pzp zwrotu „w szczególności” oznacza że również w SIWZ należy takiego zwrotu użyć i dać przykładowy sposób udowodnienia dysponowania potencjałem ?

Czy za „zgodne z zasadami sztuki budowlanej” i „prawidłowo ukończone” można uznać zamówienia, dla których referencje zawierać będą dotychczasowe sformułowanie „należycie wykonane”?

Jak należy opisać przedmiot zamówienia, który dotychczas kwalifikowano odpowiednio jako usługę lub dostawę, natomiast po wejściu w życie rozporządzenia w sprawie wykazu robót należy kwalifikować go jako robotę budowlaną?

Czy zamówienie publiczne na sprawowanie nadzoru autorskiego może zostać udzielone w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy PZP?

Czy podwyższenie stawki VAT powoduje automatycznie podwyższenie wynagrodzenia wykonawcy?

Problemy z uzupełnianiem dokumentów na skutek powodzi. Kiedy Zamawiający powinien zatrzymać wadium?

Czy w sytuacji, w której w skutek powodzi utrudnione jest terminowe wykonywanie dostaw lub usług, zamawiający wobec opóźnień w realizacji umów mogą domagać się od wykonawców zapłaty kar umownych? Czy można mówić o vis maior w rozumieniu KC?

Czy w art. 22 ust 1 ustawy Pzp, określone zostały warunki udziału w postępowaniu, czy też warunki określa zamawiający?

Czy użycie w art. 26.2b ustawy Pzp zwrotu "w szczególności" oznacza że również w SIWZ należy takiego zwrotu użyć i dać przykładowy sposób udowodnienia dysponowania potencjałem?

Na jakiej podstawie prawnej zamawiający ma żądać od podmiotu trzeciego, jako dysponenta doświadczenia dla wykonawcy, spełnianie warunku nie podlegania wykluczenia z art. 24 i odpowiednich dokumentów potwierdzających nie podleganie wykluczeniu?

Nowe przetargi
Najbliższe szkolenia
Nowe przetargi
Nowe przetargi
Bezpłatny newsletter
Nowe przetargi
Sonda
Nowe przetargi
Ostatnio dodane pliki
tel./fax 0 801 889 888, e-mail: redakcja@noweprzetargi.pl
Noweprzetargi 2009 - Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestr Instytucji Szkoleniowych nr 2.18/00040/2007
Wpis do ewidencji jednostek upoważnionych do organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej prowadzonej przez Urząd Służby Cywilnej w Warszawie