Serwis NowePrzetargi.pl używa plików cookies (ciasteczek). Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu, np. zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach lub zbieranie
informacji dotyczących statystyki odwiedzin serwisu. Korzystanie z serwisu NowePrzetargi.pl jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie plików cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Przeczytaj naszą politykę prywatnosci. W każdej chwili można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.  zamknij
Przelicznik EURO
w Zamówieniach:
4,3117
Obowiązek stosowania ustawy Pzp od:
kwoty 30.000 EURO, czyli 129.351 zł
Aktualności - przegląd rynku zamówień publicznych

Znamy firmy, które wybudują Południową Obwodnicę Warszawy

Znamy firmy, które wybudują Południową Obwodnicę Warszawy


Oferty firm Astaldi, Gϋlermak i Warbud na zaprojektowanie i budowę 18,5 km odcinka drogi ekspresowej S2 od w. Puławska do w. Lubelska zostały uznane za najkorzystniejsze. Wykonawcy zadeklarowali, że zbudują trasę łącznie za 2,5 mld zł.

Oferty na zaprojektowanie i budowę wszystkich trzech odcinków złożyło 18 firm i konsorcjów. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zadania łącznie 4,3 mld zł. Najniższe ze złożonych ofert opiewały łącznie na ok. 2,5 mld zł. Najwyższe łącznie na ok. 4,4 mld zł.

Inwestycja będzie realizowana w trybie Projektuj i Buduj, w którym wykonawcy proponują technologię budowy, ta zaś ma wpływ na oferowaną cenę. Podobnie jak różnica pomiędzy minimalnymi a średnimi cenami na rynku, która dla stali zbrojeniowej wynosi 11 proc. a dla roboczogodziny – 27 proc.

Znamy wykonawcę obwodnicy Radomia

Znamy wykonawcę obwodnicy Radomia


Oferta firmy Dragados, która zadeklarowała że zbuduje 24,6 km drogi w 30 miesięcy za 729,4 mln zł została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na kontynuację projektowania i budowę obwodnicy Radomia. Obwodnica powstanie w ciągu drogi ekspresowej S7. Inwestycja będzie realizowana w trybie Projektuj i Buduj, w którym wykonawca optymalizuje rozwiązania w otrzymanej dokumentacji projektowej, proponuje technologię budowy.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty pod uwagę brana była cena, termin wykonania oraz okres gwarancji. Oznacza to, że przyszły wykonawca mógł zaproponować zrealizowanie zamówienia w okresie krótszym niż wymagane 33 miesiące, jednak nie krótszym niż 30 miesięcy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych.

Na warszawskiej Białołęce powstaną trzy ekologiczne żłobki

Na warszawskiej Białołęce powstaną trzy ekologiczne żłobki


29 kwietnia 2015 r. Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy podpisała umowy z firmą Skanska na budowę trzech żłobków. Spółka zrealizuje kontrakty w formule „zaprojektuj i wybuduj”. We wrześniu 2017 r. każda z placówek przyjmie w swoich progach po 150 dzieci.

O inwestycji

W ramach przedsięwzięcia Skanska wybuduje żłobki przy ulicach: Krzyżówki, Odkrytej i Truskawkowej. Łączna wartość projektów wynosi 12,7 mln złotych.

- Będą to budynki wolnostojące, parterowe, niepodpiwniczone – mówi Robert Kowalczyk, Menadżer Projektu, Skanska.

- W ramach umów wykonamy zaplecze kuchenne, place zabaw i zagospodarujemy teren (dojazdy, parkingi). Na koniec uzyskamy pozwolenia na użytkowanie obiektów - dodaje. W każdym z obiektów znajdzie się 6 oddziałów, a w nich: wielofunkcyjna sala dla 25 dzieci połączona z blokiem żywieniowym, pomieszczeniami sanitarnymi i gospodarczymi – wymienia Robert Kowalczyk.

Dodatkowo budynki będą wyposażone w pomieszczenie służące do prowadzenia ćwiczeń terapeutycznych.

Podpisano umowy na kolejne dwa odcinki S7

Podpisano umowy na kolejne dwa odcinki S7


Wykonawcą pierwszego zadania o wartości 299,2 mln zł jest Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o. o. (dawniej Heilit+Woerner Sp. z o. o.). Drugie zadanie zrealizuje firma Strabag Sp. z o.o. za kwotę 388,5 mln zł. Obaj wykonawcy chcą zrealizować swoje zadania w 20 miesięcy, oferują też 10 lat gwarancji. Do czasu budowy nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca.

Nowoczesna zajezdnia autobusowa w Głogowie otwarta

Nowoczesna zajezdnia autobusowa w Głogowie otwarta


Głogów zyskał nową zajezdnię dla pojazdów komunikacji miejskiej z profesjonalnym zapleczem warsztatowym. Inwestycję o wartości 14,2 mln zł netto zrealizowała firma Skanska na zlecenie głogowskiej Komunikacji Miejskiej. Dzisiaj oficjalnie otwarto nową zajezdnię.

Warte 160 mln PLN urządzenia elektroenergetyczne od ABB zasilą kluczowe linie kolejowe w Polsce

Warte 160 mln PLN urządzenia elektroenergetyczne od ABB zasilą kluczowe linie kolejowe w Polsce


ABB zrealizowała pierwsze zamówienie na dostawę i montaż rozdzielni 110 kV dla PKP Energetyka S.A. – piątego największego sprzedawcy energii elektrycznej w Polsce. Łączna kwota kontraktu na urządzenia, które wykorzystane zostaną przy pracach nad obiektami stacyjnymi do zasilania kluczowych magistrali kolejowych, wynosi około 160 mln PLN.

Otwarcie ofert na budowę odcinka A1 pomiędzy węzłami Zawodzie i Woźniki

Otwarcie ofert na budowę odcinka A1 pomiędzy węzłami Zawodzie i Woźniki


20 lutego 2015 r. zostały otwarte oferty w postępowaniu przetargowym na wyłonienie wykonawcy budowy autostrady A1 na odcinku H pomiędzy węzłem Zawodzie (bez węzła) a węzła Woźniki (z węzłem). Przedmiotem zamówienia jest budowa autostrady A1 długości o długości 16,700 km z nawierzchni betonowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Zamówienie będzie realizowane w systemie buduj. Termin realizacji zadania wynosi 30 miesięcy od daty podpisania umowy. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych dwudziestu Wykonawców, którzy spełnili warunki udziału w postępowaniu. Kryterium oceny ofert w drugim etapie było: cena (90%) i okres gwarancji (10%).

Obwodnica Radomia w ciągu S7 - otwarto oferty

Obwodnica Radomia w ciągu S7 - otwarto oferty
7 ofert zostało 30 stycznia złożonych w przetargu na kontynuację projektowania i budowę obwodnicy Radomia w ciągu DK 7. Najtańsza opiewa na ok. 729 mln zł, a najdroższa na ok. 977 mln zł. Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zadania ok. 834,5 mln zł.

Inwestycja będzie realizowana w trybie Projektuj i Buduj, w którym wykonawca optymalizuje rozwiązania w otrzymanej dokumentacji projektowej, proponuje technologię budowy, co ma wpływ na oferowaną cenę. W trakcie wyboru najkorzystniejszej oferty będziemy weryfikować, poprawność złożonych ofert w stosunku do wymagań postawionych w postępowaniu.

Podpisano umowy na budowę S7 Nidzica-Napierki

Podpisano umowy na budowę S7 Nidzica-Napierki
Podpisano umowy na dwa zadania w ramach budowy odcinka S7 Nidzica - Napierki. Wykonawcą pierwszego zadania o wartości 229,4 mln zł jest Strabag Sp. z o.o. Drugie zadanie zrealizuje firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o. o. (dawniej Heilit+Woerner Sp. z o. o.) za kwotę 263,1 mln zł. Obaj wykonawcy chcą zrealizować swoje zadania w 20 miesięcy, oferują też 10 lat gwarancji. Do czasu budowy nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Inwestycja o łącznej długości 22,7 km została podzielona na dwa krótsze odcinki realizacyjne. Zadanie I to budowa odcinka Nidzica Północ - Nidzica Południe o długości 9,1 km, a zadanie II - budowa odcinka Nidzica Południe - Napierki o długości 13, 6 km.

Znamy pierwsze oferty na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy

Znamy pierwsze oferty na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy
Pięciu wykonawców złożyło oferty w przetargu na budowę fragmentu południowej Obwodnicy Warszawy wraz z nowym mostem przez Wisłę. Najtańsza wynosi 757,64 mln zł, a najdroższa - na 1,24 mld zł przy kosztorysie opiewającym na 1,77 mld zł. To jedno z trzech zadań składających się na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy na ok. 18,5 km odcinku trasy S2 od węzła Puławska do węzła Lubelska. Zadanie "B" obejmuje budowę fragmentu drogi o długości 6,45 km od w. Przyczółkowa do w. Wał Miedzeszyński wraz z węzłami oraz mostu przez Wisłę. Most Południowy w ciągu trasy S2 będzie mieć długość ok. 1,5 km i ok. 45,8 metra szerokości. W obu kierunkach kierowcy będą mieć do dyspozycji po 4 pasy ruchu. Dodatkowo z obu stron został zaplanowany ciąg pieszo – rowerowy.

Najniższą cenę za jego realizację, czyli 757,64 mln zł zaproponowało konsorcjum z firmą Gϋlermak Ağır Sanayi İnşaat ve Taahhüt z Turcji jako liderem i Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów jako partnerem.
Nowe przetargi
Najbliższe szkolenia
Nowe przetargi
Nowe przetargi
Bezpłatny newsletter
Nowe przetargi
Sonda
Nowe przetargi
Ostatnio dodane pliki
tel./fax 0 801 889 888, e-mail: redakcja@noweprzetargi.pl
Noweprzetargi 2009 - Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestr Instytucji Szkoleniowych nr 2.18/00040/2007
Wpis do ewidencji jednostek upoważnionych do organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej prowadzonej przez Urząd Służby Cywilnej w Warszawie