Serwis NowePrzetargi.pl używa plików cookies (ciasteczek). Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu, np. zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach lub zbieranie
informacji dotyczących statystyki odwiedzin serwisu. Korzystanie z serwisu NowePrzetargi.pl jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie plików cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Przeczytaj naszą politykę prywatnosci. W każdej chwili można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.  zamknij
Przelicznik EURO
w Zamówieniach:
4,3117
Obowiązek stosowania ustawy Pzp od:
kwoty 30.000 EURO, czyli 129.351 zł
Aktualności - przegląd rynku zamówień publicznych

Zgodnie z deklaracjami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykorzystały ponad 13,4 mld złotych przeznaczonych na projekty inwestycyjne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej

Zgodnie z deklaracjami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykorzystały ponad 13,4 mld złotych przeznaczonych na projekty inwestycyjne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
wyślij Zgodnie z deklaracjami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykorzystały ponad 13,4 mld złotych przeznaczonych na projekty inwestycyjne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w perspektywie finansowej UE na lata 2007-2013. Wykorzystanie alokacji w tej skali oznacza, że nie ma zagrożenia utracenia środków UE związanych z inwestycjami PKP PLK. To także potwierdzenie, że narodowy zarządca infrastruktury znacznie usprawnił proces realizacji projektów inwestycyjnych.

Wybrano wykonawcę drugiego odcinka obwodnicy Olsztyna

Wybrano wykonawcę drugiego odcinka obwodnicy Olsztyna
Najkorzystniejszą ofertę na budowę odcinka południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51 o długości 14,7 km (Olsztyn Południe – Olsztyn Wschód) złożyła firma BUDIMEX SA z ceną 913 mln zł, terminem realizacji 28 miesięcy i okresem gwarancji 10 lat.

Wybór oferty i podpisanie umowy

Budową odcinka obwodnicy Olsztyn Południe – Olsztyn Wschód zainteresowanych było 9 wykonawców z ofertami od 548,9 mln zł do 1,2 mld zł. Zamawiający przyjął trzy kryteria oceny ofert: cenę (90%), termin zakończenia zadania (5%) oraz okres gwarancji (5%). Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma BUDIMEX SA z ceną 913 mln zł, terminem realizacji 28 miesięcy i okresem gwarancji 10 lat. Po upływie czasu na wniesienie odwołań od rozstrzygnięcia przetargu oraz po przeprowadzeniu kontroli uprzedniej postępowania przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych możliwe będzie podpisanie umowy. Planujemy, że nastąpi to w I kwartale 2016 r.

Cztery umowy na realizację Południowej Obwodnicy Warszawy podpisane

Cztery umowy na realizację Południowej Obwodnicy Warszawy podpisane
Podpisano umowy na projekt i budowę oraz na nadzór nad inwestycją polegającą na budowie ostatniego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy pomiędzy węzłami Puławska i Lubelska. Na czas realizacji zadania Wykonawcy mają 41 miesięcy (bez okresów zimowych), co oznacza, że umowny termin zakończenia inwestycji przypadnie na sierpień 2020 r.

Wykonawcy
  • Zadanie A z budową tunelu pod Ursynowem wykona Astaldi S.p.A. za kwotę umowną ok. 1 222 mln zł.
  • Zadanie B z budową mostu przez rz. Wisłę wykona konsorcjum: Gulermak Agir Sanayi Inssat ve Taahhut A.S.i PBDiM Mińsk Maz. za kwotę umowną ok. 757,6 mln zł.
  • Zadanie C z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym wykona Warbud S.A. za kwotę umowną ok. 561,7 mln zł.

Podsumowanie debaty „Równość w zamówieniach publicznych w sektorze zdrowia – mit czy rzeczywistość?” - Warszawa 2 grudnia 2015 roku

Podsumowanie debaty „Równość w zamówieniach publicznych w sektorze zdrowia – mit czy rzeczywistość?” - Warszawa 2 grudnia 2015 roku
Podczas debaty zorganizowanej przez Związek Pracodawców Stratera Med.pt. „Równość w zamówieniach publicznych – mit czy rzeczywistość?" poruszono kluczowe kwestie dotyczące braku osiągnięć standardów gwarantujących zdrową konkurencję i przejrzystych zasad postępowania w Prawie zamówień publicznych. Podczas rozmowy podkreślono, że wciąż na marginesie pozostają zamówienia publiczne w obszarze usług zdrowotnych.

O problemie w równości stron w zamówieniach publicznych debatowali Paweł Woźniak - członek Zarządu Stratera Med., Andrzej Panasiuk - dyrektor delegatury warszawskiej NIK - mecenas Jakub Pawelec, ekspert Pracodawców RP - Szymon Chrostowski, prezes Fundacji „Wygrajmy Zdrowie”, mecenas w kancelarii Karnowski & Wspólnik - Janusz Burkot. Moderatorem dyskusji był Tomasz Styś z Instytutu Sobieskiego.

Debata „Równość w zamówieniach publicznych w sektorze zdrowia – mit czy rzeczywistość?” - Warszawa 2 grudnia 2015 roku

Debata „Równość w zamówieniach publicznych w sektorze zdrowia – mit czy rzeczywistość?” - Warszawa 2 grudnia 2015 roku
Zapraszamy na debatę „Równość w zamówieniach publicznych w sektorze zdrowia – mit czy rzeczywistość?” która odbędzie się 2 grudnia 2015 roku o godz. 14.00 w Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Głównym organizatorem jest Związek Pracodawców Stratera Med. W trakcie debaty zostaną poruszone takie tematy, jak aktualna ustawa Prawo Zamówień Publicznych oraz płynące z niej szanse i zagrożenia, aktualna sytuacja na polu współpracy między tymi podmiotami oraz wskazanie na rzeczy, które można poprawić, aby wszyscy nie tworzyć negatywnej atmosfery między Zamawiającymi a Wykonawcami.

W eksperckiej dyskusji wezmą udział: pan Paweł Woźniak (Członek Zarządu Statera Med.), pan Rafał Karnowski (Kancelaria Karnowski i Wspólnik), pan Szymon Chrostowski (Prezes Fundacji „Wygrajmy Zdrowie”). Dyskusja będzie poprowadzona przez pana Tomasza Stysia (Instytut Sobieskiego).

Solaris dostarczy do Krakowa cztery autobusy elektryczne

Solaris dostarczy do Krakowa cztery autobusy elektryczne
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie stawia na rozwój bezemisyjnego transportu publicznego. Dzisiaj przedstawiciele zarządu MPK oraz firmy Solaris podpisali umowę na dostawę autobusów elektrycznych.

Powódź już niegroźna dla Bieżanowa

Powódź już niegroźna dla Bieżanowa
Zakończyła się budowa zbiornika retencyjnego na Serafie. Od dziś obiekt będzie chronił mieszkańców krakowskiej dzielnicy Bieżanów przed powodziami. Inwestycję, na zlecenie Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie, zrealizowała Skanska. Wartość robót budowlano-montażowych to blisko 13,5 mln zł brutto. Inwestorem zadania jest województwo małopolskie, reprezentowane przez Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie, a partnerem przy realizacji inwestycji – Gmina Miejska Kraków.

Ruszyły przetargi na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Napierki – Płońsk

Ruszyły przetargi na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Napierki – Płońsk
Ogłoszono przetargi ograniczone na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Napierki – Płońsk. Zadanie podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Łącznie to ponad 71 km. Postępowanie w trybie przetargu ograniczonego oznacza, że w pierwszym etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zaproszonych zostanie maksymalnie 20 wykonawców, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa będzie spełniała warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu.

Poznaliśmy najkorzystniejszą ofertę na kolejny odcinek S17

Poznaliśmy najkorzystniejszą ofertę na kolejny odcinek S17
Oferta firmy Mota Engil Central Europe okazała się najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka S17 pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód. Realizację odcinka drogi ekspresowej o długości 13,2 km wyceniono na ok. 270,8 mln zł, a wykonawca zadeklarował ukończyć prace w ciągu 34 miesięcy (do czasu nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) i udzielił10-letnią gwarancję jakości. Podpisanie umowy z wykonawcą będzie możliwe po przeprowadzeniu przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych kontroli dokumentacji przetargowej i braku odwołań konkurentów startujących w przetargu.

Umowa na budowę odcinka A1 Blachownia - Zawodzie podpisana

Umowa na budowę odcinka A1 Blachownia - Zawodzie podpisana
31 sierpnia 2015r. została podpisana umowa na budowę autostrady na odcinku „G” od węzła Blachownia (bez węzła) do węzła Zawodzie (z węzłem). To druga z czterech umów na budowę autostrady A1 jakie zamierza podpisać GDDKiA jeszcze w tym roku. Umowa przewiduje, że 4,7 km autostrady z nawierzchni betonowej zostanie zaprojektowane i wybudowane w 33 miesiące do daty podpisania umowy. Do czasu projektowania objętego Umową wlicza się okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Do czasu realizacji Robót objętego Umową okresy zimowe nie będą natomiast wliczane (tj. od 15 grudnia do 15 marca).

Budowa tego odcinka autostrady zrealizowana zostanie przez Konsorcjum firm:
  • BERGER Bau Polska Sp. z o.o. ul. Szczecińska 11, 54-517 Wrocław;
  • BERGER Bau GmbH, ul. Äussere Spitalhofstrasse 19, 94036 Passau, Land – Bawaria (Bayern);
Wartość umowna zadania wynosi 219 382 321,53 PLN (Brutto).
Nowe przetargi
Najbliższe szkolenia
Nowe przetargi
Nowe przetargi
Bezpłatny newsletter
Nowe przetargi
Sonda
Nowe przetargi
Ostatnio dodane pliki
tel./fax 0 801 889 888, e-mail: redakcja@noweprzetargi.pl
Noweprzetargi 2009 - Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestr Instytucji Szkoleniowych nr 2.18/00040/2007
Wpis do ewidencji jednostek upoważnionych do organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej prowadzonej przez Urząd Służby Cywilnej w Warszawie