Serwis NowePrzetargi.pl używa plików cookies (ciasteczek). Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszego serwisu, np. zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach lub zbieranie
informacji dotyczących statystyki odwiedzin serwisu. Korzystanie z serwisu NowePrzetargi.pl jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie plików cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Przeczytaj naszą politykę prywatnosci. W każdej chwili można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.  zamknij
Przelicznik EURO
w Zamówieniach:
4,3117
Obowiązek stosowania ustawy Pzp od:
kwoty 30.000 EURO, czyli 129.351 zł
Aktualności - przegląd rynku zamówień publicznych

Ostatnia umowa na budowę S5 Poznań – Wrocław w Wielkopolsce podpisana

Ostatnia umowa na budowę S5 Poznań – Wrocław w Wielkopolsce podpisana
Podpisano umowę na budowę drogi ekspresowej S5 Poznań – Wrocław, odc. w. Radomicko (bez węzła) – w. Leszno Płd. Jest to ostatni z odcinków S5, który będzie realizowany na terenie Wielkopolski. Wykonawca konsorcjum firm: Mota-Engil Central Europe S.A oraz Mota Engil, Engenharia e Constructao S.A na realizację zadania ma 22 miesiące od dnia podpisania umowy. Do okresów realizacji nie wlicza się tzw. okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca). Wartość umowy to ponad 443 mln zł. brutto. W ramach umowy wykonawca wybuduje dwujezdniową drogę ekspresową S5 o długości ponad 19 km, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, dwa węzły drogowe w ciągu S5: Święciechowa oraz Leszno Zachód (dawny węzeł Leszno).

Ogłoszono przetarg na realizację tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu

Ogłoszono przetarg na realizację tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu
GDDKiA ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę tunelu, który połączy wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Stało się to możliwe po podpisaniu wczoraj aneksu do porozumienia z 2007 roku pomiędzy Ministerstwem infrastruktury i Budownictwa, Generalną Dyrekcją dróg Krajowych i Autostrad oraz Prezydentem Świnoujścia w sprawie realizacji stałego połączenie wysp Uznam i Wolin. Na jego mocy GDDKiA będzie się zajmowała prowadzeniem tej inwestycji, natomiast jej finansowanie i późniejsze utrzymanie będzie leżało w gestii Miasta Świnoujście (z wykorzystaniem środków UE). Obecnie komunikację centrum Świnoujścia z resztą Polski zapewniają promy kursujące przez cieśninę Świna, czas oczekiwania na przeprawę często wynosi wiele godzin, szczególnie w okresie wakacyjnym, dodatkowo promy są wrażliwe na warunki pogodowe.

Jak budować bezpieczne drogi?

Jak budować bezpieczne drogi?
Liczba wypadków drogowych w Polsce maleje od kilku lat. Według statystyk policji, w 2014 roku było ich niecałe 35 tys. (w 2013 r. – prawie 36 tys., w 2012 r. – ponad 37 tys.) [1]. To zasługa nie tylko kierowców. Wpływ na bezpieczeństwo kierujących i pieszych mają również technologie, które zastosowano przy budowie dróg, oraz odpowiednie ich projekty, sprzyjające np. lepszej widoczności czy skróceniu drogi hamowania. W Polsce dynamicznie przybywa nowoczesnej infrastruktury drogowej. A ta oznacza nie tylko lepszy komfort podróży, ale też bezpieczniejszą podróż do domu, pracy czy na wakacje. Jak pokazują wyniki badań politechnik w Gdańsku i Krakowskie, to właśnie nowoczesna sieć dróg daje aż 67% szans na skuteczną ochronę życia i zdrowia użytkowników dróg.

GDDKiA ogłasza dialog techniczny dla S19

GDDKiA ogłasza dialog techniczny dla S19
Rzeszowski Oddział GDDKiA ogłosił dialog techniczny związany z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie Koncepcji Programowej budowy drogi ekspresowej S19 odc. Kielanówka (węzeł Rzeszów Płd.) - Barwinek (gr. państwa) wraz z infrastrukturą techniczną budowlami i urządzeniami budowlanymi.

Dotyczy zadań:
  • Węzeł Rzeszów Płd. - węzeł Babica, dł. 10,3 km, w ramach którego planowany jest tunel o dł. 1,35 km;
  • Węzeł Babica - węzeł Domaradz, dł. 23,4 km, w ramach którego planowane są 3 tunele o dł.: 1,75 km, 1,6 km i 1,2 km.
Celem dialogu technicznego jest doradztwo i pozyskanie przez GDDKiA wszelkich informacji, które mogą być wykorzystywane przy zdefiniowaniu szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia, specyfikacji istotnych warunków zamówienia, treści umowy oraz szacowaniu wartości w zakresie ustalonym poniżej.

Umowa na S8 Radziejowice-Paszków podpisana

Umowa na S8 Radziejowice-Paszków podpisana
Podpisano umowę na zadanie I obejmujące odcinek od Radziejowic do Przeszkody w ramach S8 Radziejowice-Paszków. Kontrakt o wartości 306,9 mln zł zostanie zrealizowany przez Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o., w ciągu 31 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych), tj. do lipca 2019 roku. Po zakończeniu budowy tego odcinka, mazowiecka droga krajowa nr 8 od granicy z województwem podlaskim do granicy województwem łódzkim będzie posiadała parametry trasy ekspresowej.

Pierwszy miesiąc PesaDART na torach

Pierwszy miesiąc PesaDART na torach
Ponad 69 tys. przejechanych kilometrów, 247 zrealizowanych kursów i blisko 45 tys. pasażerów na pokładach - to wynik, jaki osiągnęły pociągi PesaDART w pierwszym miesiącu kursowania w barwach PKP Intercity.

Modernizacja na trasie Katowice – Kraków. 352 mln zł na odcinek Krzeszowice – Kraków Mydlniki

Modernizacja na trasie Katowice – Kraków. 352 mln zł na odcinek Krzeszowice – Kraków Mydlniki
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły 352 mln zł na modernizację linii Katowice – Kraków na odcinku Krzeszowice – Kraków Mydlniki. Prace skrócą czas przejazdu. Zmieni się prawie 16 km odcinek dwutorowej linii kolejowej pomiędzy Krzeszowicami a Krakowem w województwie małopolskim. To ważna trasa leżąca na międzynarodowym korytarzu E 30 prowadzącym od Dolnego Śląska przez Górny Śląsk, Małopolskę po Podkarpacie.

Wybór wykonawcy S7 Lubień-Naprawa

Wybór wykonawcy S7 Lubień-Naprawa
Wybrano wykonawcę drogi ekspresowej S7 Kraków - Rabka Zdrój na odcinku Lubień - Naprawa. Jest nim polsko - ukraińskie konsorcjum przedsiębiorstw: IDS-BUD S.A z Warszawy i Korporacja ALTIS-HOLDING z Kijowa. Wykonawca ten zaoferował, że za 521 519 095,35 złotych, w ciągu 22 miesięcy od daty zawarcia umowy wybuduje ten odcinek drogi ekspresowej dając przy tym 10 letnią gwarancję jakości. W czwartek, 29 października 2015 r., w siedzibie GDDKiA Oddział Kraków nastąpiło otwarcie ofert wykonawców na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 Lubień – Naprawa o długości 7 km 590 m. Oferty złożyło 12 firm i konsorcjów. Najniższa zaproponowana cena wynosiła ponad 521,5 mln zł, najwyższa ponad 828 mln zł. Większość firm (8) zaproponowało cenę pomiędzy ponad 521 mln a ponad 592 mln zł.

Zakopane stawia na Solarisy

Zakopane stawia na Solarisy
Konsorcjum Solaris Bus & Coach S.A. oraz Millenium Leasing wygrało przetarg na dostawę czterech autobusów dla miejskiej spółki TESKO z Zakopanego. Solarisy Urbino 8,9 LE będą obsługiwać dwie linie, których uruchomienie od kwietnia tego roku planują władze samorządowe stolicy polskich Tatr.

Najkorzystniejsza oferta na budowę S8 Radziejowice - Przeszkoda wybrana

Najkorzystniejsza oferta na budowę S8 Radziejowice - Przeszkoda wybrana
W przetargu na projekt i rozbudowę drogi krajowej nr 8 na odcinku od Radziejowic do Przeszkody za najkorzystniejszą uznana została oferta firmy Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Strabag wycenił wykonanie robót na 306,9 mln zł. Zaproponował skrócenie terminu realizacji z 34 do 31 miesięcy (w trakcie prac budowlanych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) i wydłużenie okresu gwarancyjnego z 5 do 10 lat. Podpisanie umowy z wykonawcą będzie możliwe po uprawomocnieniu się wyboru najkorzystniejszej oferty (brak odwołań lub zakończenie procedury odwoławczej) a także przeprowadzeniu przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych kontroli uprzedniej postępowania.
Nowe przetargi
Najbliższe szkolenia
Nowe przetargi
Nowe przetargi
Bezpłatny newsletter
Nowe przetargi
Sonda
Nowe przetargi
Ostatnio dodane pliki
tel./fax 0 801 889 888, e-mail: redakcja@noweprzetargi.pl
Noweprzetargi 2009 - Wszelkie prawa zastrzeżone

Rejestr Instytucji Szkoleniowych nr 2.18/00040/2007
Wpis do ewidencji jednostek upoważnionych do organizowania i prowadzenia szkoleń w służbie cywilnej prowadzonej przez Urząd Służby Cywilnej w Warszawie