1

Temat: Art. 24 ust. 1 pkt 10-11

Wątek już poruszany, proszę o konkretną podpowiedź bardziej doświadczonych. 

Do tej pory w przetargu prosiłam KRK w zakresie Art. 24 ust. 1 pkt 4-8 oraz  Art. 24 ust. 1 pkt 9.

Jak teraz zapisać:

1.      Art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10-11 oraz  Art. 24 ust. 1 pkt 9

czy

2.       Art 24 ust. 1 ???

2

Odp: Art. 24 ust. 1 pkt 10-11

To może zapytam inaczej, czy ktoś z Zamawiających wymagał już w swoich postępowaniach KRK po wejściu w życie nowelizacji z dn. 21 lipca br w zakresie art 24 i jaki zapis zastosował: opcja 1 czy 2 ?

3

Odp: Art. 24 ust. 1 pkt 10-11

Nikt, nic ;-) wszyscy cierpliwie czekają na odpowiedź z UZP ;-)

4

Odp: Art. 24 ust. 1 pkt 10-11

I się doczekaliśmy

http://www.uzp.gov.pl/cmsws/page/?D;2191

i wszystko jasne

5

Odp: Art. 24 ust. 1 pkt 10-11

Opinia UZP ukazała się po moim monicie, który wysłałem dzisiaj o godz. 9.01. Stanowisko zawarte w tej opinii nie wystawia najlepszego świadectwa Departamentowi Prawnemu UZP.  Departament ten mówiąc kolokwialnie zaspał sprawę nowelizacji rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie dokumentów....
Jak zwykle w takich przypadkach wykonawcy i zamawiający w zaistaniałej sytuacji od 21 lipca do 8 sierpnia br byli skazani na rozwiązywanie bałaganu prawnego powstałego po 21 lipca br. Ale zamawiający i wykonawco - "umiesz liczyć, licz na siebie". Smutne ale  jest to prawdziwe w naszym kraju, nie tylko w tej sytuacji.

6

Odp: Art. 24 ust. 1 pkt 10-11

W 100 % się zgadzam, jednak zawsze to jakaś wskazówka.

"Umiesz liczyć, licz na siebie" - czy smutne, na pewno prawdziwe.

Pozdrawiam

7

Odp: Art. 24 ust. 1 pkt 10-11

przeczytałem opinie uzp, proszę mnie poprawić jeśli się mylę,

jak mam ośw z art 24

my .................
przystępując do ..............
oświadczamy, iż nie podlegamy wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.

to to w zupełności wystarczy tak ???

8

Odp: Art. 24 ust. 1 pkt 10-11

W poniedziałek puszczam przetarg, zapisałam w wykazie dokumentów tak:

"Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10-11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 21 lipca 2012 r.  lub oświadczenie Wykonawcy w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10-11 - załącznik nr 3 (jak na załączonym druku lub w oparciu o załączony druk)"

A treść druku:

"Oświadczam, iż nie podlegam  wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 10 ? 11 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2010 r.nr 113, poz.759). "

9

Odp: Art. 24 ust. 1 pkt 10-11

Gordon napisał/a:

przeczytałem opinie uzp, proszę mnie poprawić jeśli się mylę,

jak mam ośw z art 24

my .................
przystępując do ..............
oświadczamy, iż nie podlegamy wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.

to to w zupełności wystarczy tak ???

TAK