1

Temat: bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany ważnym kwalifikowanym

czy biorac udział w aukcji elektronicznej kończącej  przetarg nieograniczony musze mieć bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany ważnym kwalifikowanym certyfikatem?  Do tej pory nie przymierzałam sie do udziału w aukcji i nie wiem czy musze mieć taki podpis. W siwz zamawiający zapisał taki wymog, ja natomiast mam materiały szkoleniowe z UZP, z ktorych wynika że zamawiający nie powinien żądać podpisu weryfikowanego certyfikatem.  A do tego jest jeszcze art. 91c pzp.

2

Odp: bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany ważnym kwalifikowanym

Jeżeli mówisz o AUKCJI - to zamawiajacy ma racje: 91c.2

3

Odp: bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany ważnym kwalifikowanym

niestety ma sad , aukcja pojdzie więc w las .. a te materiały szkoleniowe z UZP do do kosza wyrzuce ..

4

Odp: bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany ważnym kwalifikowanym

A może opłaca Ci się szybkie wyrobienie takiego certyfikatu. Procedura nie trwa długa a sam podpis nie jest też specjalnie drogi. Jeżeli przetarg ważny i masz realne szanse w czasie aukcji to może Ci się to opłacić.

pzdr

5

Odp: bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany ważnym kwalifikowanym

zdecydowałam, zeałatwie to od ręki, a czy wyjdzie mi ta aukcja to zobaczymy.. pewnie bedzie następna; dzieki i pozdrawiam smile i zyczę spokojnego weekendu smile

6

Odp: bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany ważnym kwalifikowanym

Pewnie. My też załatwialiśmy dla jednego przetargu a potem przydał się jeszcze kilka razy. A swoją drogą to taka aukcja elektroniczna to najlepsza droga na uzyskanie najniższej ceny. Emocje są spore i gdy biorą górę mój szef zawsze schodzi poniżej poziomu, który sobie przed aukcją zaplanował tongue Nikt nie chce przegrać:)

pzdr

7

Odp: bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany ważnym kwalifikowanym

emocje toja juz mam bo nigdy nie brałam w tym udziału a wszyscy oczekują wiedzy praktycznej smile

8

Odp: bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany ważnym kwalifikowanym

a kiedy ta aukcja?
też nigdy nie brałam udziału i jestem ciekawa opinii kogoś kto startuje po raz pierwszy
daj znac

9

Odp: bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany ważnym kwalifikowanym

aukcja jest 04..11.09, juz rozmawiałam w sprawie nadania certyfikatu, robia to w zasadzie od reki - tzn. 1 do 2 dni, ale czy zdążymy to sie okaże; dam znac jak poszło smile

10

Odp: bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany ważnym kwalifikowanym

bewuj napisał/a:

emocje toja juz mam bo nigdy nie brałam w tym udziału a wszyscy oczekują wiedzy praktycznej smile

Powiedz, że prawie tak samo jak na allegro.
Jeżeli bierzesz udział pierwszy raz, to zadbaj o prawidłową rejestrację na platformie na której będzie się odbywała aukcja. Z doświadczenie wiem, że jeżeli są jakieś problemu to zazwyczaj na tym etapie.
pzdr

11

Odp: bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany ważnym kwalifikowanym

certyfikat zamowiony , a z rejestracją to sobie poradzimy; problem jest - z podaniem mi ceny do jakiej moge zejsc ! koledzy od sprzętu robia sobie jakies tajemnice!  (a u nas jest tak że do mniejszych przetargow ceny ustalaja specjalisci bez konsultacji z szefem,   mają jego zgodę na manerwowanie ceną ), jak idzie cena do formularza ofertowego czy podobnego to tajemnic nie ma, zwłaszcza jak nie zdążą wszytstkiego na czas przygotowac smile  wiec pożyczylam im powodzenia na aukcji bo wymyslili sobie ze jeden z nich bedzie klikał ze swojego  domku jak faktycznie na allegro smile

12

Odp: bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany ważnym kwalifikowanym

niestety kolega chciał zrobic dobrze smile i zamówił certyfikat na stronie www dostawcy, a mozna było kupic od ręki w punkcie partnerskim niedaleko firmy sad ; certyfikat  przyszedł dzisiaj o 15.00, a aukcja była o 10 rano i przegralismy 0,1 pkt. , szkoda bo chcialam sprobowac klikania osobiście sad  no i oczywiście mieliśmy szanse wygrac. Najwyżej będzie nastepny raz. A takie były emocje ...