1

Temat: Zmiana istotna czy nie?

Jak w takim przypadku podejść do tematu w sytuacji , postępowanie powyzej progu, gdy nie odznaczyłam przesłanki dotyczacej naruszenia obowiązków w dziedzinie prawa socjalnego??? (wspomnę, ze mam zaznaczone przesłanki dotyczace naruszenia obowiązków w dziedzinie prawa środowiska i prawa pracy" - żądałam tylko obligatoryjnych przesłanek wykluczenia i zdania sa podzielone czy odznaczać przesłankę dot. naruszenia obowiązków w dziedzinie prawa socjalnego, boję się ryzykować - postępowanie ze środków unijnych, w jaki sposób obroniłabym stanowisko???  (de facto i tak na potwierdzenie  Wykonawca składa na KRK, o którym to dokumencie jest napisane w SIWZ)

Moje pytanie,
-gdy dokonam zmiany SIWZ w zakresie JEDZ-a (zamieszczę prawidłowy JEDZ do wypełnienia) to jest to Zmiana istotna czy nie???,
-na ile dni przed otwarciem powinnam dokonać zmiany JEDZ-a???

Proszę o podpowiedzi. Bardzo pilne!

2

Odp: Zmiana istotna czy nie?

Po co w ogóle "odznaczać" i "generować" sobie problemy. Co do meritum: Zakres wykluczenia określa ustawa, SIWZ, ogłoszenie. JEDZ to tylko wzór, którego nie musisz w zasadzie załączać do SIWZ. Moim zdaniem zmiana: nie istotna. Niezwłocznie.

3 (edytowany przez jo 2018-09-11 06:51:30)

Odp: Zmiana istotna czy nie?

jak przygotowałaś jedz w espd (gdzie widać tylko wybrane przez Zamawiającego pozycje) to moim zdaniem istotna